Sayfa 7/62 İlkİlk ... 567891757 ... SonSon
Arama sonucu : 492 madde; 49 - 56 arası.

Konu: Tek A$K FENERBAHÇE

Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu’nun 24.haftasında oynadığımız Çaykur Rizespor karşılaşmasında, tribünlerimizde takımımızı son ana dek vazgeçmeden, bir an olsun durmadan desteklemenin en güzel örneğini bir kez daha yaşatan taraftarlarımıza teşekkür ederiz.

Maçlardan sonra enine boyuna değerlendirmelerin ardından açıklama yapma hassasiyetimize karşılık dünkü maçta yaşanan bazı konulara açıklık getirmek kaçınılmaz olmuştur.

Öncelikle belirtmek isteriz ki açıklamalarımızın değerli rakibimiz Rizespor ile ilgisi yoktur; kalan maçlarında Rizespor’a başarılar dileriz.

Dün akşamki maçta yaşanan kritik pozisyonların, VAR’a gidilen gidilmeyen anların, verilmeyen kartların yani lehimize sonuçlanabilecek birçok pozisyonun tartışılması gerekirken 80. dakikada kurallar çerçevesinde açık bir şekilde doğru verilen bir karara rağmen ‘galibiyetimiz üzerinde hakem etkisi varmış gibi’ bir algı yaratılmasını şaşkınlıkla takip ettik.

Birçok pozisyonda verdiği hatalı kararlara rağmen bu hassas pozisyonda kuralları doğru uygulayan hakemi tebrik ederiz.

Ancak ne yazık ki hakem tarafından verilen bu doğru kararın, bazı futbol otoriteleri tarafından sözbirliği yapılmışçasına bir algı sürecinin parçası haline geldiğini görüyoruz.

Resmi dille bir kez daha paylaşmak istiyoruz ki; sorgulanan bu pozisyon “futbolun oyun kuralları hususunda evrensel karar alma organı” olarak görev yapan Uluslararası Futbol Birliği Kurulu’nun (IFAB) kurallar kitapçığında açık ve net şekilde ifade edilmektedir; kişisel veyahut da bilgiden yoksun yorumlara, “kurallara göre böyle ama ....” ya da “kural böyle ama içime sindiremiyorum...” gibi değerlendirmelere kapalıdır.

Bu noktada, IFAB kuralını tarafsız, açık ve net bir şekilde izleyicilerine ulaştıran ve bu vesileyle anlaması zor olan bir futbolu kuralı konusunda kamuoyunu doğru bir şekilde aydınlatarak katma değer yaratan başta TRT Spor Stadyum programının yorumcusu Ersin Düzen olmak üzere sorumlu davranan diğer tüm medya mensuplarına da teşekkür ederiz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    FB.C.Bursa
    Gönderi
    838
     Alıntı Originally Posted by JAKO Yazıyı Oku
    "Sene 1942.. Babam, başbakan. Aynı zamanda, Fenerbahçe başkanı. Ankara'dayız. Fenerbahçe'nin maçı var. Kardeşim ve dayımla birlikte maça gitmek istiyoruz. Ama, havamız olsun diye, bizi babamın götürmesini istiyoruz. Babamdan çekindiğimiz için söyleyemiyoruz, anneme söylüyoruz. Annem, babama aktarıyor, çocukları maça götür diyor. Babam, peki diyor. Hep birlikte başbakanlık makam aracına biniyoruz, stada geliyoruz. Şeref tribününe oturup, sahayı en güzel yerden seyredeceğimizi düşünürken.. Babam şoföre sesleniyor, şurada dur diyor. Cüzdanından para çıkartıyor, dayıma veriyor ; haydi bakalım çocuklar, gişenin önüne geldik, gidin biletinizi alın diyor !."

Oğlu anlatıyor bunu.. Şükrü Saracoğlu'nun oğlu..
    Başbakan, Fenerbahçe başkanı..
    "Avanta almayacaksın" diyor..
    Alt tarafı bilet..
    Evladına bile ayarlamıyor..
    "Her ne almak istiyorsan, mutlaka parasını ödeyeceksin" diyor... "Suistimalin büyüğü küçüğü olmaz" diyor..

Ve seneler geçiyor.. Başbakanlar değişiyor.. Fenerbahçe başkanları değişiyor..

Kadıköy'de maç var. Sonradan Fenerbahçe başkanlığı koltuğuna oturacak olan Faruk Ilgaz, stada giriş yapmak üzere geliyor. O sırada gözü takılıyor, bilet kuyruğunda bekleyen, yaşı hayli ilerlemiş, bastonlu bir beyefendi görüyor. Dikkatlice bakıyor, o da ne ? Bilet kuyruğunda bekleyen beyefendi, Şükrü Saracoğlu !..
    Çünkü, seneler geçiyor ama, evladına bile avanta vermeyen başbakanın, zihniyeti aynı kalıyor ; her ne almak istiyorsan, mutlaka parasını ödeyeceksin...

Çünkü, ateşten gömleği giymiş, milli mücadelede kanla-barutla yoğrulmuş, boğazından tek kuruş haram lokma geçmemiş, milletin çıkarlarını ailesinden, evladından, kendisinden önce tutmuş adamlardı onlar ; adam gibi adamlardı..

YILMAZ ÖZDİL

9 Mart Cumartesi günü, deplasmanda saat 19:00' da oynayacağımız Başakşehir maçını Hüseyin Göçek yönetecek

Göçek, geçen hafta oynadığımız Ç.Rizespor maçının VAR hakemiydi.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

Normal sezonun son kaçında kadınlar voleybol ilgi Halkbank 0-3 Fenerbahçe Opet

Kötü oyun , bireysel ciddi hatalar sonucu macı kaybettik .. Yapacak bir şey yok , bu yıl zaten çöküş yaşanıyor ilgi bitirebileceğiz en üst yerde bitirip gelecek yıla bakacağız .. Bugünkü yenilgi zaten kötü oynayan takıma çok şey kaybettirmedi ,

Başakşehir 2 Fenerbahçe 1

Ersun Yanal: "Girdiğimiz pozisyonlar var, onları değerlendiremezseniz rakibiniz sizi cezalandırır. Bugün rakibimiz cezalandırdı. Girdiğimiz pozisyonları göz önüne alırsak hak ettiğimiz sonucu alamadık

Yanal: "Oynadığımız oyunun karşılığını alamadık bugün ama aynı şekilde devam edersek karşılığını alacağımızı düşünüyorum."

Isla: "Zor bir durum. Açıklaması da zor. Maçın 20. dakikasına kadar gol yiyoruz ve hep bizim reaksiyon göstermemiz gerekiyor. Ya çok zorlanarak kazanıyoruz, ya zorlanarak beraberlik alıyoruz ya da kaybediyoruz."

Sayfa 7/62 İlkİlk ... 567891757 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •