Koç: "Bu gidişatı en azından düzlüğe çevirmek için dört ayaklı bir stratejimiz vardı. Hemen, acilen bazı tedbirlere ve sıcak para girişine ihtiyacımız vardı. İkinci adım Fener Ol kampanyası, üçüncü adım ise 2 ya da 3 kere Şampiyonlar Ligi'ne katılıp gelir elde edebilmek."

Koç: "Dördüncü adım ise alt yapımızdan oyuncu yetiştirerek futbolcu üretmek, yaratmak ve bu kültürü geliştirmek. Bunları söylemesi kolay, gerçekleştirmesi değil. 1. adım kolay. Türkiye'de eşi görülmemiş bir hibe yapıldı, sermaye artırımı yapıldı."

Koç: "Mart ayından sonrasını göremiyoruz dedik, nitekim öyle de oldu. Sağladığımız sıcak paranın bir kısmı eski borçlara gitti. 42 milyon euro geçmiş dönemden kalan eski yükümlülüklere gitmek zorunda kaldı. Keşke buraya gelip, bizim söylediklerimizin doğru olmadığını söyleseler."

Koç: "Fener Ol projesi futbol takımı kötüye gidiyor diye acele alınmış bir karar değil. Bu büyük bir projenin adımı. Bu önceden belirlenmiş, tasarlanmış, binlerce gönüllünün sahiplendiği bir kampanyadır. Buna teşebbüs, cesaret etmememiz gerekirdi."