Sayfa 136/817 İlkİlk ... 3686126134135136137138146186236636 ... SonSon
Arama sonucu : 6530 madde; 1,081 - 1,088 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

1. İki büyük sorun var; YK'nın kredileri genel olarak sorunlu ve döviz bu fiyatlarda dolaşırken sendikasyon kredileri de eklenince, hazır bedelli varken deuz ve citi ruchan haklarını satmışsa geçmiş olsun.
    Diğer taraftan hisse eski fiyat ile 3,6TL ki yıllık tepeden %40 düşmüş, eee ISC'de 8'den 5,7 oldu o da %40.. Umarım mal destekte yedirilmiyordur, Deuz bu bedelli olayını sevmemiş gibi

2.  Alıntı Originally Posted by TURKISHSFORCES Yazıyı Oku
    Bir turlu anlatamiyorum, ben ruchanlardan bahsetmiyorum. Orada zatem aliciydi bunlar... Satici olduklari yer, ykbnk hissesi, ruchan degil...... Ve ellerinde bu mallar yoktu bunlarin... Baskalarinin mallarini satista taseronluk yaptilar. Bunu anlatmaya çalışıyorum ... Yoksa rucham alip satmak icin elinde kagit olmak zorunda olmadigini biliyorum Bedelliye katilmayanlarin sarislarimi dediginiz fiyattan alip satamaz... Bedelliye katilmayan adamin tek secenegi vae, o da ruchalarini tahtaada satmak ya da elindeki ruchanlar adedince bedelini yatirip bedelliye dahil olur. O zaman da zatem dediigin fiyatlardan mal bu adamlarin alabilmesi icin tahtada kalmaz,bedelliye katilanin olur... Ayrica 2.19 a mal ediyor tahtada satiyor demissin . Adami guldurmeyin .... Bedelini odeyip 2.19 a mal ettigi senedin ,ruchan pazari sona ermeden hesabina gecmesi mumkun degil. Ruchan tahtasi gun sonu itibariyla kapandi ve bedeli odenen ruchanlarin senede donusum islemi en erken bugun seans kapamdiktan sonra oldu. Dedigin gibi olsa , ruchan bedelini odeyeyip bedelliye katilan herkes bunu yapardi.. Bedelliye katilip da ruchanlarin ederini odeyen insanlar aptal mi ruchan pazarinin kapanmasini beklesin senetlerine kavusmak icin?? 2.19 ' mal et, millet senetlerin ruchan pazarinin kapanmasini beklesin senetlerine kavusmak icin ama.sen marbas ve a1 olarak ruchan pazarii devam ederken bunu senet olarak piyasada sat.. Bir daha ustine basa basa soyluyorum... Ruchan tahtasi bugun devam.ederken ,bedelini odeyip bunu senede cevirip tahtada sa ta mazzzz...... Defalarca dedigim gibi, o o senetler ancak ruchan tahtasi kapandiktam sonra hesaba gecer yani en erken bu aksam...Valla baska yerde soylemeyin ,kendinize guldurtmeyin. Sagda solda okuduguniz arbitraj olayini da yanlis anlayip ,bilip bilmeden burada ahkam kesmeyin.Yaptigim is geregi konuya tamamen hakimim arkadasiim. Haydi iyi kazanclar herkese

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Daha acık ifade edeyim diyelim ki yabancı bir fon elinde 50 milyon lot ykb var ve satmak istemiyor ama arbştraj dan faydalanmak istiyor elinde bugün mesela 30 milyon lot satıyor gidip rüçhan tahtasından alıyor ve sattıklarını 1 gün sonra bedelli parasını yatırıp yerine koyacak

3.  Alıntı Originally Posted by Nazik Yazıyı Oku
    Arkadasım elinde olmasına gerek YÖK rüçhan tahtasından alıyor gelip ana piyasada satıyor rüçhan dan nasıl alıyor dersen bedelliye katılmayanların satışlarını 1.25-132 arası alıp ana tahtada basıtor ve bu arbitraj dan 1 haftada deli para kazandılar .
    Daha acık 1.25+0.94=2.19maliyet oluyor bir lotun geliyor ana tahtaya 2.45 2.32 arası nerde bulsa veriyor
    Hesap yanlis. 2.19 odemis oluyorsun ama 1 lotun degil 0,94 lotun oluyor. Yani adet ruchan bedelli oraninda hisseye donuyor. Oyle bir arbitraj imkani yok.

4. Şirkete 4.1 milyar yeni hisse girdi. nominal bedelden aldık. 4.1 milyar lira şirkete girdi. Taze parayla hissesine sahip çikacaktır.

5.  Alıntı Originally Posted by TURKISHSFORCES Yazıyı Oku
    Bir turlu anlatamiyorum, ben ruchanlardan bahsetmiyorum. Orada zatem aliciydi bunlar... Satici olduklari yer, ykbnk hissesi, ruchan degil...... Ve ellerinde bu mallar yoktu bunlarin... Baskalarinin mallarini satista taseronluk yaptilar. Bunu anlatmaya çalışıyorum ... Yoksa rucham alip satmak icin elinde kagit olmak zorunda olmadigini biliyorum Bedelliye katilmayanlarin sarislarimi dediginiz fiyattan alip satamaz... Bedelliye katilmayan adamin tek secenegi vae, o da ruchalarini tahtaada satmak ya da elindeki ruchanlar adedince bedelini yatirip bedelliye dahil olur. O zaman da zatem dediigin fiyatlardan mal bu adamlarin alabilmesi icin tahtada kalmaz,bedelliye katilanin olur... Ayrica 2.19 a mal ediyor tahtada satiyor demissin . Adami guldurmeyin .... Bedelini odeyip 2.19 a mal ettigi senedin ,ruchan pazari sona ermeden hesabina gecmesi mumkun degil. Ruchan tahtasi gun sonu itibariyla kapandi ve bedeli odenen ruchanlarin senede donusum islemi en erken bugun seans kapamdiktan sonra oldu. Dedigin gibi olsa , ruchan bedelini odeyeyip bedelliye katilan herkes bunu yapardi.. Bedelliye katilip da ruchanlarin ederini odeyen insanlar aptal mi ruchan pazarinin kapanmasini beklesin senetlerine kavusmak icin?? 2.19 ' mal et, millet senetlerin ruchan pazarinin kapanmasini beklesin senetlerine kavusmak icin ama.sen marbas ve a1 olarak ruchan pazarii devam ederken bunu senet olarak piyasada sat.. Bir daha ustine basa basa soyluyorum... Ruchan tahtasi bugun devam.ederken ,bedelini odeyip bunu senede cevirip tahtada sa ta mazzzz...... Defalarca dedigim gibi, o o senetler ancak ruchan tahtasi kapandiktam sonra hesaba gecer yani en erken bu aksam...Valla baska yerde soylemeyin ,kendinize guldurtmeyin. Sagda solda okuduguniz arbitraj olayini da yanlis anlayip ,bilip bilmeden burada ahkam kesmeyin.Yaptigim is geregi konuya tamamen hakimim arkadasiim. Haydi iyi kazanclar herkese

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    hocam peki ben geçen hafta telefondan talimatla rüçhanları ödedim, anında rüçhanlar silindi hesabımdan ve normal hisse olarak hesabıma geçti bu nasıl oluyor? kurumum istediğiniz gibi alıp satabilirsiniz dedi???

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,922
    Düşüncelerin değişmesi beş dakikalık iki tane uzun bara bakar bu piyasada
    yok o satmış bu almış sizene siz elinizdekini değerleyin
    sorular sorular

patlak krediler için bu bedelli yapılmışsa nanay piyasa düşerse düşeriz
    ama sermaye güçlendirme ve piyasa mevcuttan daha kötüye sarmazsa 1 usd ykb rüyasında görür yataırımcı
    devam almaya bizde ıkıntı yok.
    onlar versin .
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

7. Açılır açılmaz basmaya başladı..breh breh breh..
    Dolar güne nasıl başlarda gün boyu tersine hareket ediyor genelde..

Bu durumda akşama 4.75 lere gitmez umarım..

TL olarak esas baba destek 2 tl lerde gibi duruyor..

8. Biraz daha basıp sıksa nerdeyse nominal değere düşecek hisse...bu Nasıl iştir..

Sayfa 136/817 İlkİlk ... 3686126134135136137138146186236636 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •