Sayfa 321/817 İlkİlk ... 221271311319320321322323331371421 ... SonSon
Arama sonucu : 6530 madde; 2,561 - 2,568 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,922
    bu borsa işinin tarihi 600 yıla dayanır
    güçlü zayıfı öper sermaye piyasalarında
    uyanık olursa hiçbir bok olmaz sadece sabır etmen gerekir.

ben önceki düşündüğü yapmamış olsam bu gündemde ben mal almazdım
    şuan ben mal alıyorsam benim
    mal almıyor olsa idim ben olmazdım

bu oyun hiç değişmez mallar hep sayılır ona göre iş çevrilir ister ykbnk da ol ister apple da bu böyledir.
    aksini iddaa eden ile işim olmaz

bu meret ömür boyu aşağı saydırmıyacak ya birde yukarı saydıracak o sıra herkesi beklerim
    bakalim nereden kim kaça maliyet yapacak.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

2.  Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku

bu oyun hiç değişmez mallar hep sayılır ona göre iş çevrilir ister ykbnk da ol ister apple da bu böyledir.

bu meret ömür boyu aşağı saydırmıyacak ya birde yukarı saydıracak o sıra herkesi beklerim
    Düşünceniz güzelde, zaman faktörü işi bozuyor.

Örneğin 1,50 dip yaptı.sizde 1,51 den maliyetlendiniz ama oldu ki 1 sene yataya sardı. 1 yıl sonraki maliyetiniz 1,51 mi sayacaksiniz.

3. Bu aralar bankalarda personel sayısı azaltma
    Var mı ?

4.  Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku

Lafın bana geldi anladık da..
    sen yapma bare..
    adamda 10.000 lot var
    sanıyor ki beni takip ediyorlar..
    KY zamanlamayı , maliyetlenmeyi öğrenmediği sürece bu efsaneler ile devam edecek ne yazıkki..

Kimsenin kimseyi takip ettiği falan yok..

Türev piyasalar geldiğinden beri özellikle adam emme basma tulumba gibi gidiyo geliyo..
    Umurunda deel
    Lot da var adam da para da..

İstediğin kadar mal al..
    Çizer hepsini çıkışda..
    30M lotun olsun kaç yazar..Hatta adam için daha iyi..

Kimseyi elindeki 3-5 lotla korkutamazsın bu tahtalarda..

Burada benim gibi yazanları da spek mpek sananlar var..
    hey allahım sen sabır ver..

neyse bi yandan da iyi haber..
    G.K da toplanalım ayar verelim patron benden alamaz bu lotları laflarını duyduğumuz sürece alçak sürünmece devam edecek veya ediyor demektir..

Doğru karar almışım maliyet düşürmeye çalışıp gömülmemekle..

Sevgili doktorum yüzde 80 malda..
    Kendi kendini kilitlemiş..
    Şimdi beni spek sanıp ne yapalım verelim mi yane diyor kinayeli..
    eee kendini kilitlemeyeceksin..

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Gönderi
    3,922
     Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Düşünceniz güzelde, zaman faktörü işi bozuyor.

Örneğin 1,50 dip yaptı.sizde 1,51 den maliyetlendiniz ama oldu ki 1 sene yataya sardı. 1 yıl sonraki maliyetiniz 1,51 mi sayacaksiniz.

ben maliyeti satarken yaparım.
    ne kadar mal alacağımı bilmediğim tahtada neyin maliyeti satarken bakariz dünyada ortalama senelik usd faizi kaç ona göre taşıma maliyetimizi çıkarırız.

En son 2 usd den satmışım mereti şuan 0.44 usd ortalamalı ykbnk almışım.
    2 usd den alandan daha zekiyim.
    0.25 usd den almış adama göre aptalım.

bu bir oyun ben bu oyunun neresinde olduğum önemli maliyet ikinci planda.

6. Yapı ve Kredi Bankası son sürat karşılıksız kredileri elden çıkardı, bu sayede sermaye yeterlilik rasyosunda anlamlı iyileşme sağladılar. İkinci adım olarak yine son hız kredi vermeyi sonlandırıp, banka garanti ve akbanka a yakın olan özkaynağını şuandaki yüksek faizler ile değerlendirme yoluna gidiyor, bu da önümüzdeki her yeni bilançoda göreceğiniz gibi özkaynak karlılığını arttıracak.

Garanti ve Akbank a yakın özkaynak ile onların yarı fiyatından işlem gören Yapı Kredi de ciddi manada piyasa değerinde toparlanma bekliyorum. Genel Müdür bu konuda çok zeki ve istekli diyebilirim. Bu yıl yatırımcı sunumundaki değerler rastgele belirlenmedi, herkes araştırmasını ona göre yapsın.

2020 hedefinde MİNİMUM %17 ve üstü özkaynak karlılığı hedefi var ve bana göre yakalanacak. Yakalanması demek bu günki özkaynakla senelik yaklaşık 6,6 milyar tl kar demek. Şimdi piyasa değeri 14 milyar mertebesinde! Bu değere keza yakın zamanda 4 milyar tl nin üzerinde nakit şirket kasasına girdi ve dikkat edeniz bu paranın %83 ünü ana hissedar verdi, borsa yatırımcısı değil!!! Ben şuan Borsada bundan daha cazip değerlemede şirket göremiyorum, 2 yıllık karından işlem gören özel sektör bankayı alırım, yatarım...

Çok değil zaten kısa bir süre sonra 3Ç bilanço gelecek, sizlerde göreceksiniz. Borsa işi sabır işi. Sermaye yeterlilik rasyosu düşüklüğü nedeniyle uzun yıllardır bedelli geleceği biliniyordu ve bu nedenle diğer özel bankalara göre %50 iskontolu gidiyordu, şuanda Garan ve Akbank 0.70 Pd/Dd ile işlem görürken bunun 0,38 Pd/Dd ile işlem görmesinin temel anlamda bana göre izahı yoktur ve bu iskonto kapanacaktır.

İskonto kapama ise sanıldığı kadar zor olmayacak çünkü şirketin sadece %17 si halka açık, buda zaten diğer bankalar arasında aslan payının büyük ortaklarda en çok olduğu bankanın Yapı Kredi olduğunu gösteriyor, yani %83 de inanın mevcut değerlemeden memnun değil ama bunu borsada alımla değil, bilançoyu güzelleştirerek piyasayla birlikte sağlayacaklar. Tıpkı tüm Koç grubu şirketlerinde olduğu gibi!

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Son düzenleme : Korfez; 25-10-2018 saat: 02:16.

7.  Alıntı Originally Posted by Korfez Yazıyı Oku
    Yapı ve Kredi Bankası son sürat karşılıksız kredileri elden çıkardı, bu sayede sermaye yeterlilik rasyosunda anlamlı iyileşme sağladılar. İkinci adım olarak yine son hız kredi vermeyi sonlandırıp, banka garanti ve akbanka a yakın olan özkaynağını şuandaki yüksek faizler ile değerlendirme yoluna gidiyor, bu da önümüzdeki her yeni bilançoda göreceğiniz gibi özkaynak karlılığını arttıracak.

Garanti ve Akbank a yakın özkaynak ile onların yarı fiyatından işlem gören Yapı Kredi de ciddi manada piyasa değerinde toparlanma bekliyorum. Genel Müdür bu konuda çok zeki ve istekli diyebilirim. Bu yıl yatırımcı sunumundaki değerler rastgele belirlenmedi, herkes araştırmasını ona göre yapsın.

2020 hedefinde MİNİMUM %17 ve üstü özkaynak karlılığı hedefi var ve bana göre yakalanacak. Yakalanması demek bu günki özkaynakla senelik yaklaşık 6,6 milyar tl kar demek. Şimdi piyasa değeri 14 milyar mertebesinde! Bu değere keza yakın zamanda 4 milyar tl nin üzerinde nakit şirket kasasına girdi ve dikkat edeniz bu paranın %83 ünü ana hissedar verdi, borsa yatırımcısı değil!!! Ben şuan Borsada bundan daha cazip değerlemede şirket göremiyorum, 2 yıllık karından işlem gören özel sektör bankayı alırım, yatarım...

Çok değil zaten kısa bir süre sonra 3Ç bilanço gelecek, sizlerde göreceksiniz. Borsa işi sabır işi. Sermaye yeterlilik rasyosu düşüklüğü nedeniyle uzun yıllardır bedelli geleceği biliniyordu ve bu nedenle diğer özel bankalara göre %50 iskontolu gidiyordu, şuanda Garan ve Akbank 0.70 Pd/Dd ile işlem görürken bunun 0,38 Pd/Dd ile işlem görmesinin temel anlamda bana göre izahı yoktur ve bu iskonto kapanacaktır.

İskonto kapama ise sanıldığı kadar zor olmayacak çünkü şirketin sadece %17 si halka açık, buda zaten diğer bankalar arasında aslan payının büyük ortaklarda en çok olduğu bankanın Yapı Kredi olduğunu gösteriyor, yani %83 de inanın mevcut değerlemeden memnun değil ama bunu borsada alımla değil, bilançoyu güzelleştirerek piyasayla birlikte sağlayacaklar. Tıpkı tüm Koç grubu şirketlerinde olduğu gibi!

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Bu sunumlardaki değerler şaşmıştır hic bir hükmü yok artık revize gerekli.kur öngörüleri , faiz öngörüleri darmadağan olmuştur son şokla.
    Yildiz holding,bereket enerji ,ak enerji gibi büyük kredilerin onumuzdeki dönemde ne olacağı belirsiz,batak riski var bu kredilerde.Yinede garanti ve ak pddd rasyolari baz alınırsa çok ucuz kaldığı soylenebilir. Unicredit bir yuzde 10 payı koca satarak yönetimi koc bırakması ıyi bir düşünce olur çünkü italyanin durumu ve italyan bankacılık sistemide risk altında.
    unicredit 2019 da bir yapısal değişiklik yapacak doğrudan veya dolaylı bu yapi krediyiyi etkileyen olumlu süreçler olabilir

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Gönderi
    3,922
    yapı kredi bankasında birincisi Gökhan Erün Faktörü var buna çok dikkat etmekte fayda var.
    ikincisi şirket gayrimenkul olarakta diğer bankalara göre çok zengin.
    izahatname yi inceleyemedim tam yanıltmayayım ama inceleyenlerin yalancısyım.

ykbnk da ufak bir imaj problemi vardı subelerde
    şubesiz bankacılık ve kart sisteminde ise çok iyiler
    daha yolun çok başı.

ünitocredite gelince adamlar keriz değil şuan Denizbank altında fiyatlanan bir banka piyasa değeri varken satmazlar kanımca.

Sayfa 321/817 İlkİlk ... 221271311319320321322323331371421 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •