Sayfa 314/395 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364 ... SonSon
Arama sonucu : 3159 madde; 2,505 - 2,512 arası.

Konu: INDES - İndeks Bilgisayar

1. Son bi aydır yataya girdi. Buraya yeni bişançolar açıklanacağı zaman girmek lazım. Ondan sonra Süperman'ın eskiden dediği gibi:
    HOp hooop YUKARI

2.  Alıntı Originally Posted by hasan polat Yazıyı Oku
    Biraz sabır lazım. Şu önümüzdeki bir ayda 20 üzerini dener düşüncesindeyim. Görelim bakalım, grafiğin seyri nasıl olacak?
    Son cümlenizi çok dogru buluyorum Bendede aynı umut var bence bizim trader aceleetti hayırlısı bakalım[/QUOTE]

Merhabalar dgatede aynı durumda grafik olarak aynı beklentiyi orada olabilir mi düşünceniz nedir

Musa kardes ben teknikci degilim az temel analiz bilirim o bilgilerimle kendim hisse secerim seni kirmamak icin bilancosunu inceledim ,Sermaye 30 milyon ciro 2.5kati artmis ama kar artisi cok az son ceyrektede inanilmaz ciro artisi olabilir ama karin dusuk kalacagini dusunuyorum Belki yil sonu 34 miilyon cikabilir Bence hisseyi fazla goturmusler. Bunun nedenide sermayenin dusuk olmasi cuk yukarilara gitmege musait ama bilanco ile gitmez . Tekrar mukayese icin sunu şoyliyeyim hisse 1.1tl kar ile 2021 de nereye gidebilir bunun cevabini bulmak lagzim. Saygilar
     Alıntı Originally Posted by musa_24 Yazıyı Oku
    Son cümlenizi çok dogru buluyorum Bendede aynı umut var bence bizim trader aceleetti hayırlısı bakalım
    Merhabalar dgatede aynı durumda grafik olarak aynı beklentiyi orada olabilir mi düşünceniz nedir[/QUOTE]

Mi A3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Mar 2020
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    632
     Alıntı Originally Posted by hasan polat Yazıyı Oku
    Musa kardes ben teknikci degilim az temel analiz bilirim o bilgilerimle kendim hisse secerim seni kirmamak icin bilancosunu inceledim ,Sermaye 30 milyon ciro 2.5kati artmis ama kar artisi cok az son ceyrektede inanilmaz ciro artisi olabilir ama karin dusuk kalacagini dusunuyorum Belki yil sonu 34 miilyon cikabilir Bence hisseyi fazla goturmusler. Bunun nedenide sermayenin dusuk olmasi cuk yukarilara gitmege musait ama bilanco ile gitmez . Tekrar mukayese icin sunu şoyliyeyim hisse 1.1tl kar ile 2021 de nereye gidebilir bunun cevabini bulmak lagzim. Saygilar

Merhabalar dgatede aynı durumda grafik olarak aynı beklentiyi orada olabilir mi düşünceniz nedir
    Mi A3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.[/QUOTE]

Hasan bey, F/K=6,46 pd/dd= 1,45 bu hisse nasıl gitmiş oluyor anlamadım? Eğer bu hisse çok gitmişse bizim borsanın durumu çok çok vahim demektir

5. Bence normal satışlar ile Indes in en az 160 milyon ana ortaklık payı karı gelir yıl sonunda.
    Sıkıntısı dolar kuru.
    Varsa stok malını hangi kurdan almış.Ne kadar döviz nakiti var.

Bence yıl sonu karına göre ederi 28-30 civarı.Bence çok ucuz.

Alıntı Originally Posted by 1selm Yazıyı Oku
    Neymiş döviz pozisyonu çokmuş.
    1 Ekim dolar 7,72
    Hala dövizden karda.
    Aralık sonu ne kadar düşer bilmem ama şimdilik döviz zararı yok.
    Döviz geçen aya göre düştü, satışlar artar en iyi dönemi son çeyrek, sorun ne o zaman.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.
    Şirket sahipsiz kalmış.

6. Arkadaşlar bir yanlış anlama var, HasanPolat arkadaş musa24 arkadaşın dgate ile ilgili sorusuna cevap olarak açıklama yapmış.İndes ile ilgili gibi anlaşılmasın.

Duhul
    Mar 2020
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    632
     Alıntı Originally Posted by perke Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bir yanlış anlama var, HasanPolat arkadaş musa24 arkadaşın dgate ile ilgili sorusuna cevap olarak açıklama yapmış.İndes ile ilgili gibi anlaşılmasın.
    Evet yanlış anlamışız kalpten götürecekti az kalsın bir anda anlayamadık, gönderiyi silemiyorum da, kaldı orda,

Alıntı Originally Posted by AhiOsman54 Yazıyı Oku
    Mi A3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hasan bey, F/K=6,46 pd/dd= 1,45 bu hisse nasıl gitmiş oluyor anlamadım? Eğer bu hisse çok gitmişse bizim borsanın durumu çok çok vahim demektir[/QUOTE]

Ahıosman bey musa beyin bahsettigi hisse DEGATE idi bizim sayfayla alakası yok ama bu sayfada sordugu için burada cevapladım. ben FK hesaplamasını biraz farklı yapıyorum genelde 9 cu ay bilançoları çıkınca yıl sonunu tahmın yoluyla bulup buldugum kendi tahminim olan kara göre FK yı hesaplıyorum daha öncede yazdım indesde 3,25 TL hisse bası kar bekliyorum . Şimdi 2019 yıli karı hisse başı 0,92 TL idi yuvarlak söylersem 13 FK degerini 2019 da gördü bu sene fayizler 16 nın üstünde oldugu için 8 FK degerini görebiliriz Bu 8 FK da aşagı yukarı 25,5 TL degere tekabul ediyor. Tabi bütün bu hesaplamalar benim yöntemim . Piyasanın FK hesaplaması biraz farklı Sizin şaşırmanızın nedeni de bu hesaplama yöntemi olabilir veya bahsi geçen hissenin degate oldugunu farketmemiş de olabilirsiniz. Her ne ise Şizi yöntemim hakkında bilgilendirdim. Bunları burada açıklamam dogru degil Hesaplamalar benim sahsi kurgularım. Musa bey benim yaptıgım yöntemle Sadece beni baglar ama düşüncemi sordu bende dikkat ederseniz bilançoyu inceledim diyorum yani yılsonu çıkartacagı karı kendi tahminime göre söylüyorum. Mesele bundan ibaret Ahiosman bey YTD. Bol kazançlar diliyorum.

Sayfa 314/395 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •