Alıntı Originally Posted by browjn Yazıyı Oku
Yukarıdaki yazdıklarına katılıyorum bedelli ve halka açıklık oranı /91 bunlar doğru. Bedellide kantarın topuzunu tonlarca kaçırmış ve yatırımcısını soymuş soğana çevirmiş bunlar net. Ancak ağanın biri borsada ki tüm lotları toplasa da şirketin içine çay içmeye bile giremez. Neden? Şundan : Şirket, katmercilerin elindeki B grubu imtiyazlı hisselerle yönetiliyor yani borsadaki 100/100 hisseye sahip olsan da kıymeti harbiyesi yok. Şirketi imtiyazlı hisseler ile yönetmeye devam eder sahibi. Borsaya kote hisseler üfürük hisseler bana göre. Neden? Şundan : Temettü vermiyor, hisse değerlemesi yapmıyor, şirket değerlemesi yapmıyor. Peki ben bu hisseye para bağlamam için bir tek neden göster de alayım ben bu hisseyi. Mantığını zorla ve düşün. Öyle sığ bilgilerle ağanın biri çıkar diye hayali umuda, algıya girme... Girersen fena yaralanırsın bu hissede. İyi araştır, aklına yatarsa al...Körüne para bağlanmaz bir hisseye. Sana bir şeyler getirme olasılığı varsa al. Uyanık olalım, zeki olalım. Algı operasyonuna girmeyim. Umarım anlamışsındır.
A grubu hisselerin yönetim kurulunun yarısını seçme ayrıcalığı var başka bir ayrıcalığı yok ki güçlü biri gelse diğer yarısını da kendi seçer. Kap ta yazan bu bilmiyorum eksik bilgim mi var.