Sayfa 118/290 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168218 ... SonSon
Arama sonucu : 2315 madde; 937 - 944 arası.

Konu: KATMR - Katmerciler Ekipman

1. Pazartesi 3.50 doğru yükselmeye başlar. Bu blonco Katmerin yükseliş sebebi olacaktir. Savunma
    sanayi Şirketlerine Devlet destek verecek ileride bu fiyatları göremeyeceğiz. Katmer bir zamanlar 25 tl. fiyatları vardı ileride bir daha niye olmasın . Olabilir de Olmayabilirdi ama 7 tl kesin olur diye düşünüyorum.

2. Ben de sattığına pişman olacak gibiyim. Tüm kar son çeyreğe yansıyacak faaliyet raporuna bakınca öyle anlaşılıyor.
     Alıntı Originally Posted by namik.yagci Yazıyı Oku
    Pazartesi 3.50 doğru yükselmeye başlar. Bu blonco Katmerin yükseliş sebebi olacaktir. Savunma
    sanayi Şirketlerine Devlet destek verecek ileride bu fiyatları göremeyeceğiz. Katmer bir zamanlar 25 tl. fiyatları vardı ileride bir daha niye olmasın . Olabilir de Olmayabilirdi ama 7 tl kesin olur diye düşünüyorum.
    SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Son çeyreği , stoktakileri ve Kıraç'larin teslimi ve kasaya girecek paraların son çeyrekte olacağıni bekleyenler elindekilerini satmayacaktır. Bedellik yeni yapan ,yeni makina ve techizat alan ve borclarini uzun vadeye yayan bir firma, kısa vadeli değil uzun vadeli düşünülmelidir kanımca.
     Alıntı Originally Posted by amazon Yazıyı Oku
    Ben de sattığına pişman olacak gibiyim. Tüm kar son çeyreğe yansıyacak faaliyet raporuna bakınca öyle anlaşılıyor.

Bilançoda her ne kadar kar gelmişse de artan ciroya rağmen rasyolar, karlılık aynı yönde değişmemiş.
    Hissenin baskılanmadı ve satışların nedeni bu olsa gerek.
    Hızır ve kıraç üretimi artarken kıraçların 6 aylıktan bu yana üretildiği halde teslim/satışının yapılamamış olmasının sebebi önemli.
    Savunma sanayii üretiminden ziyade alım bütçesi ve ödemelerin yapılması da önemli.
    Son çeyrek afaki gelişmeler olmazsa daha iyi olur diye düşünüyorum.
    Geri çekilmeler fırsat olur mu bu da yeni iş anlaşmalarına bağlı.

Al/ sat yatırım tavsiyesi değildir.

5. 2019/9
    - Şirket 3. çeyrekte 76.1 m TL'lik mal satmış. Bu satışlardan devasa satış, pazarlama ve dağıtım giderlerinden dolayı 3.8 m TL faaliyet ZARAR'ı etmiş. Bu büyük başarılarından dolayı kutluyorum şirketi.
    - Finansal olarak dönemlik 15 m TL gelir elde etmiş. Bu gelir 67 m EURO döviz açığından ve EURO/TL'nin 6.56'dan 6.16'ya düşmesinden kaynaklanıyor. Aralık sonu EURO'nun 6.16'dan yüksek kapatması durumunda bu 15 m TL kar kalmayacak. Yani 12 aylıkta finansal olarak daha iyi bir gelir açıklama ihtimali EURO'nun bu değerin altında kapamasıyla gerçekleşebilecek.
    - Son çeyrekteki 76.1 m TL'lik satışın yaklaşık 6 m EURO'su HIZIR satışı. Yani yarısından fazlası savunma sanayii ürünü olan bir çeyrekte (sözleşme de döviz cinsinden) şirket faaliyet zararı açıklıyor.
    - 450 m TL ciro yalanını daha ne kadar bekleyeceğiz, daha ne kadar ertelenmiş gelirlerin tabloya yansımasını bekleyeceğiz, şirket 2018 yılında teslimatını gerçekleştirmek zorunda olduğu savunma sanayii araçlarını 2019'a da mı yetiştiremeyecek ? Kıraç teslimlerinin yansıması için 1.5 ay süre kaldı. Siz haberlerde bir teslimat gördünüz mü ? 9 ayda 40 kıraç üretilmiş. Toplam adet 110 civarındaydı. Son 3 ayda 70 adet daha üretip 2018 teslimatlarını 2019'da yetiştirmesi bile mümkün görünmüyor.

Aslında söylenecek çok söz var ancak ne söylesek de boş. 3. çeyrek gelir tablosu çok kötü arkadaşlar. Bu çeyreğe iyi diyenlerin finansal okur yazarlığından şüphe ederim. Bu arada 3. çeyrek kötü geldi diye hisse fiyatı yükselmez demiyorum. Çünkü hisse fiyatı yerlerde sürünüyor. Ben yalnızca artık bu firmanın finansal olarak güçlü gelir tabloları, bilançolar açıklamayacağından eminim. Maalesef kumar hissesi gibi yalnızca spekülatif bir hareket olacak da biz de hisse fiyatı yükselince zararımızı azaltıp satıp kurtulacağız. YTD

6. kağıtlarınıza sahip çıkın diyorsunuz. çıkıyoruz. % 3 zarar daha yazdık.
    3,50 olursa satarım. gözünüzün yaşına bakmam.

7.  Alıntı Originally Posted by trmcleod Yazıyı Oku
    Twitter okuyorum.. bedelliden gelen para olabilir faaliyet karı artmış ye yazan mı ararsın ne ararsan var
    bilanço öncesi atıp tutanlar yine ortadan kayboldu faaliyet karı artmış mı insanları kandırmayı bırakın artık insanların ahını alıyorsunuz bu sizi yakarr binlanço tırt çıktı övdüğün öve öve bitiremediğin katmer nerdehani bilanço yine hüsran kar yazmış yazmasa bundan daha iyiydi hepsi oun dümen dalavere ytd

8. 2017 den beri birileri buraya dadanmış drumda bilançodan bilançoya ertele yapıyor sürekli kötü gelen bilançoları bir sonrakinde düzelecek diye millete reklam yapıyor bunlar kesin patronun adamları kimse bunlara inanarak mal alasın yoksa evin yolunu unuturr bilançoda tek olumlu yanı kur farkından kar yazması başka da bi elle tutulur yanı yok bütün göstergeler düşmüş aşagıda 2.76 gap var onu kaatmaya gidcektir ordan dönerse ne ala dönmezse bu şirket kadar bu tahta kadar kumarcı başka bi tahta daha olmazz 2 tl de de gap var eger vicadanlıysa oraya kadar çekmez hisseeyii ytd

Sayfa 118/290 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168218 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •