Sayfa 127/1001 İlkİlk ... 2777117125126127128129137177227627 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 1,009 - 1,016 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by kocaballi Yazıyı Oku
    bankaları görece "daha sağlam" diye kullanıyorum ppf alımında.

bahsettiğiniz aracı kurumlar hangileri ve yaklaşık masraf ne kadar?

ayrıca vakıf ve halkbankta bulunan hesaplarımı kullanarak ppf aldım, bu işlemlerimden henüz bir masraf alınmadı benden, kesin masraf alınıyorsa periyodu işbank gibi 3 ayda bir midir?
    Her bankanın uygulaması farklı o yüzden banka olarak İşbank dışında PPF alım yapmadığım için diğer bankaların uygulamalarını bilmiyorum. Bankadan PPF almanın avantajı eğer kullandığınız bankanın Ppf'si ise 24 saat erişim sağlayabilirsiniz. Yani sattığınız anda hesabınızda olur ve paranızı çekebilirsiniz bankamatikten. Aracı kurumlarda TEFAS üzerinden alırsınız Ppf'yi oda FIL olacak büyük bir ihtimalle belli saatler arasında işlem yaparsınız. Fakat aracı kurumlar genelde bankalar gibi saklama ücreti almazlar alan kurumlarda var tabi. Bende A1 Capital ile çalıştım fon alımlarında herhangi bir masraf olmadi. Şu an yoğunlukla İşyatırım ile çalışıyorum bir ücret ödemedim fon alım satımlarımda .

2.  Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Benim ing'de yatırım hesabım var hisse senedi falan da alıyorum vakıfta da var vakidta ppf alırken sorun yok ama ing'de almaya çalışırsan mkk ücreti vb uyarılar veriyor bu mkk'ya kaç kere kayıt olmak gerekiyor ve her banka için mkk kesintisi mi yapılıyor biraz saçma değil mi sizce?
    Mkk kesintisi açtığınız her yatırım hesabında olur işlem yaptığınız sürece. Hatta Akbank'ın işlem yapılmasa bile her ay sabit bir ücret kestiğini paylaşanlar oldu forumda.

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Sn yuji, sizin bu fon tablonuz bir yere sabitlenemez mi? Her defasında sayfa sayfa gezip en güncel listeyi bulmak biraz zor oluyor.
    Profilimden daha önceki gönderilerime bakarak ulaşabilirsiniz (ben öyle yapıyorum lazım olunca )

Onun dışında ayrı başlık açabiliriz, ama o zaman da o başlığı bilmeyenler haberdar olamıyor

4.  Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    Selamlar,

Ppf için isbank kullanıyorum. Banka, hesap saklama ücreti olarak şöyle bir skala belirlemiş. İsbank kullanan bir arkadaş varsa sorum şu, bu ücret acaba aylık mı yoksa üç aylık bedel midir?

İkinci sorum da ziraat bankası'na dair. Ziraat bankası da bu şekilde saklama ücreti alıyor mu? ( mkk saklama ve mkk hesap bakım bedeli dışında. Yani bankanın aldığı bir ücret var mı acaba yukarıda olduğu gibi?)

Şimdiden teşekkürler. Amaç, ücret yok ise ziraat'te de hesap açıp en azından ziraat ppf'ye erişim sağlamak aslında.
    Ziraat de ben bir kesinti gormrdim bugune kadar fon hesapta

5.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Her bankanın uygulaması farklı o yüzden banka olarak İşbank dışında PPF alım yapmadığım için diğer bankaların uygulamalarını bilmiyorum. Bankadan PPF almanın avantajı eğer kullandığınız bankanın Ppf'si ise 24 saat erişim sağlayabilirsiniz. Yani sattığınız anda hesabınızda olur ve paranızı çekebilirsiniz bankamatikten. Aracı kurumlarda TEFAS üzerinden alırsınız Ppf'yi oda FIL olacak büyük bir ihtimalle belli saatler arasında işlem yaparsınız. Fakat aracı kurumlar genelde bankalar gibi saklama ücreti almazlar alan kurumlarda var tabi. Bende A1 Capital ile çalıştım fon alımlarında herhangi bir masraf olmadi. Şu an yoğunlukla İşyatırım ile çalışıyorum bir ücret ödemedim fon alım satımlarımda .
    Aracı kurumlar benim adıma aldığı ppf yi kendi bünyelerinde mi yoksa takasbank gibi bir ortamda mı tutuyorlar acaba?

yani aracı kuruma birşey olsa, benim ppf güvende mi her halükarda?

dediğim gibi bir masraf ödemem olması vakıf ve halk tan şimdilik, ama masraf alınması durumu olursa en azından tek bankaya düşürürüm hesabı artık...

6. Tamamdır shangil çok tesekkurler

7.  Alıntı Originally Posted by kocaballi Yazıyı Oku
    Aracı kurumlar benim adıma aldığı ppf yi kendi bünyelerinde mi yoksa takasbank gibi bir ortamda mı tutuyorlar acaba?

yani aracı kuruma birşey olsa, benim ppf güvende mi her halükarda?

dediğim gibi bir masraf ödemem olması vakıf ve halk tan şimdilik, ama masraf alınması durumu olursa en azından tek bankaya düşürürüm hesabı artık...
    Aracı kurumdaki fonlarınızda Takasbank'ta saklanır. Ayrıca aracı kuruma birşey olursa YTM devreye giriyor ve 2019 yılı için 177.000 TL'niz koruma altında. Link http://www.ytm.gov.tr/s-sorulan-soru...n-sorular.aspx

8.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Aracı kurumdaki fonlarınızda Takasbank'ta saklanır. Ayrıca aracı kuruma birşey olursa YTM devreye giriyor ve 2019 yılı için 177.000 TL'niz koruma altında. Link http://www.ytm.gov.tr/s-sorulan-soru...n-sorular.aspx
    İlginize teşekkürler, sıkılmadan cevap veriyorsunuz hakkınızı helal edin...

Sayfa 127/1001 İlkİlk ... 2777117125126127128129137177227627 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •