Sayfa 916/1001 İlkİlk ... 416816866906914915916917918926966 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 7,321 - 7,328 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Soruyorum ustad hazirmisiniz

2.  Alıntı Originally Posted by eaw Yazıyı Oku
    teknoloji hisse senedi fonu almıştım çıkışın beğenmiş kazanıyodum 1 hafta sonra düşmeye başladı kazandığımıda geri verdim 1-2 ay gibi boşuna yattı para orda hiçbirşeyin garantisi yok tek garanti ppf saygılar
    Az getirsin ama getirsin diyorsanız seçenek belli

3.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Soruyorum ustad hazirmisiniz
    Yarın sabah bulacaksınız sorunuzun cevabını

4.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    bu durumu sıtrateji değişikliğiyle izah ediyorlar. değişken fonlar getirisinde lider konumdayız ve bunu her zaman sürdürebilmeyi amaçlıyoruz diyorlar. biraz daha bekleyip bundan sonraki süreci de görmek lazım tabi. türkiyedeki yatırım fonlarının iyi yönetilmedikleri algısının kırılması, öyle kolay olmayacak. bu tür fonların sayısının da artıp rekabet ortamı oluşması lazım.
    Kurumsallığın ve şeffaf bir muhasebe sisteminin olmadığı, şirket patronlarının bizzat kendi hisseleriyle haşır neşir olduğu, "siyaseten ve ekonomik olarak oldukça kaygan" bir piyasada 15 milyonluk sermaye ile, tahta yapmadan, başkalarından tırtıklamak suretiyle fon yönetmek her babayiğidin harcı değildir. Hassaten tebrik ederim güzel iş çıkarıyorlar.

5.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Haftalık TEFAS Fon Bülteni
    19 Ağustos
    Her hafta Gedik Yatırım yayınlıyor .Yararlı baya.

https://gedik-cdn.foreks.com/yatirim...pdf?1566204251
    Güzelmiş teşekkürler paylaşım için Genelde büyük portföy şirketleri kendi fonlarını içeren raporlar hazırlıyor.

6.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Yarın sabah bulacaksınız sorunuzun cevabını
    Daha ne kadar düşer, 91_92 binlere gelebilir gibi görünüyor endeks bekleyip öyle mi dalsak tacirlere yoksa fon yöneticisi bu durumda hisse ağırlığını azaltır mı

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. değişken.jpg

Yukarıdaki veriler DEĞİŞKEN FONların yılbaşından itibaren portföy büyüklüklerindeki değişimi göstermekte. Görüleceği üzere diğer fonlara kıyasla hesap verilebilirliği zayıf olması nedeniyle kurumlar bu alana ciddi sermaye enjekte etmekteler. Hayırlara vesile olsun. Piyasadaki volatilitenin önümüzdeki günlerde giderek artacağına delalet.

8.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    dünkü fon değerine göre yaklaşık 500 binn lira para girişi olmuş. şu da anlaşıldı ki veysel beyin de dediği gibi bu fonu sadece hisse senedi fonu gibi görmemek, borsa düştüğünde bu da eksi yazacak diye düşünmemek lazım. ya nasip deyip olaya orta vadeli bakmak lazım. bu şekilde devam ederse müthiş.
    veysel bey ile dün bende görüştüm fonun kısa zamanda çok hızlı çıkış yakaladığını buna bağlı olarak fon toplam değerinin büyüdüğünü ve bunun sonucunda fonun bir duraklama yada düzeltme gibi bir durum içine girip girmeyeceğini sordum
    vereceğiniz cevapla ciddi bir miktarla fona gireceğim deyince bana "fon yöneticisiyle görüşüp size döneceğim" dedi
    5 dk sonra arayıp "endeks şu an %1 e yakın ekside buna rağmen bugünü(dün) pozitif kapatacağız sadece hisseye yatırım yapmadığımız için viop,ters pozisyon vede açığa satış işlemlerinden dolayı endeks eksiyken bile pozitif getirilerimiz olacak o yüzden hiç tereddüt etmeden alış yapabilirsiniz"dedi
    ayrıca fonun eksi getirilerinin olabileceğini ama 3-6 ay arasında sabredilmesi gerektiğinin altını çizdi
    fonun uzun süre yatay getiri sağlayıp mayıs'tan sonra neden böyle hızlandığını sorduğumda ise yılbaşından sonra yönetim ve strateji değişikliği olduğunu şuan fonu 2 uzmanın yönettiğini operasyonda da 1 kişinin işlemleri yaptığını söyledi
    olayın sadece doğru hisseyi yakalamak olmadığını açığa satış ve viop un yeri geldiğinde diğer enstrümanların getirilerde önemli faktörler olduğunu belirtti işte bu yüzden piyasa negatif olsa bile biz pozitif getiri sağlayabiliyoruz dedi
    6 ağustos'ta GPG ile TCD arasında gittim geldim forumdaki çoğu kişi gibi "garantici" yanım ağır basınca GPG aldım
    ve malesef 23 gündür GPG de neredeyse günlük repo oranı kadar getiri elde ettim
    bu noktada bir karar vermek gerekiyor
    risk olmadan %16-20 ler mi?
    hafif riskli %21-26 lar mı?
    yoksa risk alarak %28 ve üzeri mi?
    GPG şimdilik duruyor ama dün ciddi oranda TCD aldım
    çok sevdiğim bir söz var
    "insan pişmanlık duyacaksa yaptıklarından duymalı yapmadıklarından değil!"

herkese bol kazançlar dilerim

yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!

Sayfa 916/1001 İlkİlk ... 416816866906914915916917918926966 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri