Sayfa 15/946 İlkİlk ... 513141516172565115515 ... SonSon
Arama sonucu : 7566 madde; 113 - 120 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. istersen reformun babasını yap dünyaca değer görsün fakat amerikaya rağmen yabancı paraya muhtaç bi ekonomi toparlayamaz yarın ambargo gelince borcu nası çevirceklermiş onu soran yok gitsin önce kayınpederine biraz itidalli olmayı teşvik etsin ayriyetten kasa boşsa üreticiyide destekleyemessin bu kadar net bu iş laflada olmaz icraat yap enflasyon gerilesin önce tarım ürünlerinde gerekirse devlet planlasın işçilerle ektirsin milletin tarlalarına el koyup nufus belli ne kadar patates ne kadar soğan lazım belli kişi başı yıllık artı ihrac edebiliceğin kısmınıda ekler üretimini yaparsın tarla sahiplerine de kira verirsin olur biter sanayidede yerli ara mamül kullanıp sağlam ihracat yapanlara teşviğini verirsin ithalatta neye çok döviz veriyorsan en hızlı yerlileştirebiliceklerini iş adamları ile bir araya gelip kararlaştırırsın vergi mergi almassın reform böyle yapılır doğalgaza elektriğe zammı yüzde 200 uygularsın herkez tek odada salonda kullanır gaza verdiğimiz para düşer cari açık düşer kamuda ki araçları satarsın kamuda yüzde 80 tasarrufa gidersin memura zam vermessin bu işler böyle olur işin tek acı kısmı yap işlet devretlerle toplasan 300 kişinin cebine tüm ülkenin parasının cukka edilmesi fakat borcun halka kitlenmesi.

2. Peki bu reformların kısacağı talep ne olacak.Benim anladığım kadarıyla artık işverenin üretmek,satmak gibi derdi yok.Alın borçları sırtımızdan millete verin bizde ondan sonrası kısmet diyerek borcu millete yıkacaklar sonra malı mülkü satıp savıp ver elini Avrupa. Yoksa bu söylenen şeyler hayata geçerse beyaz eşya, mobilya, otomotiv, konut, iç turizm vs. bunda sonra birşey satamaz.

3.  Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    Peki bu reformların kısacağı talep ne olacak.Benim anladığım kadarıyla artık işverenin üretmek,satmak gibi derdi yok.Alın borçları sırtımızdan millete verin bizde ondan sonrası kısmet diyerek borcu millete yıkacaklar sonra malı mülkü satıp savıp ver elini Avrupa. Yoksa bu söylenen şeyler hayata geçerse beyaz eşya, mobilya, otomotiv, konut, iç turizm vs. bunda sonra birşey satamaz.
    Konut üreten zaten satamasın otomotiv ihraca yönelsin yeter milletin gelir getirmeyen şeyler aldığı bankalardaki tek atımlık barutu da konuta araca kredi verirlerse zaten üretim değil tüketime gömmüş oluruz son kaynakları bizim üreten ihrac edenlere destek olmamız lazım bu s400 krizide boşuna rahipteki gibi kur krizi yaptırıp sonra çark edecekler olan yine bi sürü insana olucak bişeyi yapıcaksan adam gibi yapıcaksın amerika ile papaz olunmalık mesele değil şu ekonomik durumda dersin ki ben kuzey ırağı alıcam statüsü değişti ankara anlaşmasından dolayı yaratırsın 5 milyon kişilik devasa güçlü bir ordu paramın hepsinide devlete veririm ülkenin petrolden yana sorunu kalmaz ama plan proje yok kandırıldık tüh ya keşke bunu böyle yapmasaydık diyip u dönüşü hep burda bazen geliyor yok siz vatan hayinisiniz tarzında söylemler insanlar birikimlerini koruyorlar burda parayı yandaş iş adamları gibi yurtdışına göndermedik biz hala bankalarda duruyor yeterki kararlı milliyetçi bir lider olsun değil paramı canımıda veririm ülke için gelecek nesiller rahat etsin ama baştakiler samimi olmayınca olmuyor bu işler adanada kadın kendini astı bu ülkede çocuklarına saç kurutma makinesini açıp kocası işsiz kaldığı aç kaldıkları için ne söylesek boş tiksindim iyice partilerin topundan...

4.  Alıntı Originally Posted by hunter77 Yazıyı Oku
    Konut üreten zaten satamasın otomotiv ihraca yönelsin yeter milletin gelir getirmeyen şeyler aldığı bankalardaki tek atımlık barutu da konuta araca kredi verirlerse zaten üretim değil tüketime gömmüş oluruz son kaynakları bizim üreten ihrac edenlere destek olmamız lazım bu s400 krizide boşuna rahipteki gibi kur krizi yaptırıp sonra çark edecekler olan yine bi sürü insana olucak bişeyi yapıcaksan adam gibi yapıcaksın amerika ile papaz olunmalık mesele değil şu ekonomik durumda dersin ki ben kuzey ırağı alıcam statüsü değişti ankara anlaşmasından dolayı yaratırsın 5 milyon kişilik devasa güçlü bir ordu paramın hepsinide devlete veririm ülkenin petrolden yana sorunu kalmaz ama plan proje yok kandırıldık tüh ya keşke bunu böyle yapmasaydık diyip u dönüşü hep burda bazen geliyor yok siz vatan hayinisiniz tarzında söylemler insanlar birikimlerini koruyorlar burda parayı yandaş iş adamları gibi yurtdışına göndermedik biz hala bankalarda duruyor yeterki kararlı milliyetçi bir lider olsun değil paramı canımıda veririm ülke için gelecek nesiller rahat etsin ama baştakiler samimi olmayınca olmuyor bu işler adanada kadın kendini astı bu ülkede çocuklarına saç kurutma makinesini açıp kocası işsiz kaldığı aç kaldıkları için ne söylesek boş tiksindim iyice partilerin topundan...
    Konuta ve otomotive takılmayın yurtiçine yönelik üretim yapan bir sürü işletme var. Bunun için gıdayı bile dahil edebiliriniz insanlar çok ucuz temel gıda maddelerini bile tüketirken sıkıntı çeker.Çocuk okutanlar kırtasiye malzemesi alamaz olur. Bunun giyimi var ayakkabısı var daha pekçok sektörü var. Ayrıca gelir getirmek ne demek insanlar çalışmış vergisi vermiş tertemiz kazancıyla araba alıp binecek tabi neden binmesin yok ithalmiş rekabet edebilcek yerliyi üretmek halkın görevi değil.

5.  Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    Konuta ve otomotive takılmayın yurtiçine yönelik üretim yapan bir sürü işletme var. Bunun için gıdayı bile dahil edebiliriniz insanlar çok ucuz temel gıda maddelerini bile tüketirken sıkıntı çeker.Çocuk okutanlar kırtasiye malzemesi alamaz olur. Bunun giyimi var ayakkabısı var daha pekçok sektörü var. Ayrıca gelir getirmek ne demek insanlar çalışmış vergisi vermiş tertemiz kazancıyla araba alıp binecek tabi neden binmesin yok ithalmiş rekabet edebilcek yerliyi üretmek halkın görevi değil.
    kardeşim sitemim sana yada türk halkına değil yanlış anlama tabiki türk halkı en iyisini tüketsin en iyisini yesin ama bazen bazı şeylerin bedeli ödenerek düzelir.Demek istediğim üretime ihraca yönelik sektörler desteklenmeli tüketime yönelik kaynak tüketici olanlar değil yerli ayakkabı kullanırsın misal adidas değil otomobilin cari açığı artırır konut yüklü miktarda para dökersin ama 1 kilo soğan yada 1 kilo et üretmez ihraca yönelik olursak zaten kaynak kendiliğinden oluşur diğer sektörleride besler cari açık düşer etkileri pozitif olur örnek olarak babamın dükkanı var diyelim yıllık 50 bin tl getiriyor ev geçimine yetip 10 bin lirada birikim yaptırıyor fakat ben o dükkanı sattım 200 bin tl aldım koydum cebime 5 sene sonra 200 bin tl bitince ne geçine bilirsin nede para biriktirebilip bişe alabilirsin tükettin gitti kaynakta yokoldu ihracatta burda dükkan gibi işlev görüyor doğal kaynaklarımız yok bizim rusya yada araplar gibi ihrac etmeden tüketemeyiz.

6.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Albayrak: YEP'de 76 milyar dolar planlanan tasarrufun 44 milyar TL'si devreye alındı
    Bu nasıl bir kelime oyunudur
    76 milyar dolar olarak planlanan tasarrufun 7 buçuk milyar dolarını hayata geçiriyoruz demeye utandı heralde.

7.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    76 milyar dolar olarak planlanan tasarrufun 7 buçuk milyar dolarını hayata geçiriyoruz demeye utandı heralde.
    Sayın büyüklerimiz sağolsunlar,
    açıklanan paralardan hangisine altısıfır ekleyeceğiz hangisinden altısıfır çıkaracağız bilemiyoruz sayelerinde kafamız manyadı..

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    İyi yakalmışsınız. Arkadaş yukarıda paylaşmış linki bir daha paylaşıyorum, tasarrufun anlamı değişti galiba, yeni tasarruflar yolda....

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem...sladi-4366361/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 15/946 İlkİlk ... 513141516172565115515 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •