Sayfa 807/946 İlkİlk ... 307707757797805806807808809817857907 ... SonSon
Arama sonucu : 7566 madde; 6,449 - 6,456 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    "Serbest likidite" turizm ve ihracat gelirlerinden elde edilen döviz manasında mıdır.
    Basit tarif etmek gerekirse bankanın verdiği kredi veya başka yükümlülüklerini elindeki DTH'lardan düşeceğiz geriye kalan serbest ve satılabilir olan oluyor.

Turizm ya da ihracat önemli değil, önemli olan elde edilen dövizin ne kadarının kredi olarak verildiği ve geriye ne kaldığı. Geriye kalan serbest likidite satılabilir.
    Bankaların verdikleri krediler zaten DTH'lardan çok daha fazla. Verdikleri döviz kredilerinin ellerindeki DTH'tan düşük olması da yanıltmasın. Kalan dövizin bir kısmını da swaplayarak TL kredileri fonlamış olabilirler. Zira TL kredi miktarı TL mevduatın çok üzerinde (%140 idi en son baktığımda)

Serbest olan satılabilir. Elinde bu miktarda serbest döviz olan kurum belli.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Basit tarif etmek gerekirse bankanın verdiği kredi veya başka yükümlülüklerini elindeki DTH'lardan düşeceğiz geriye kalan serbest ve satılabilir olan oluyor.
    ..............
    Teşekkürler bilgi için....benim kafa basmıyor çok fazla.....
    Çok karışık işler.....bu kadar paranın hesabı nasıl tutuluyor hayret valla...
    Ben olsam ipin ucunu kaçırmıştım..
    Umarım bunlar sıkı tutuyorlardır
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

3.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Teşekkürler bilgi için....benim kafa basmıyor çok fazla.....
    Çok karışık işler.....bu kadar paranın hesabı nasıl tutuluyor hayret valla...
    Ben olsam ipin ucunu kaçırmıştım..
    Bankanın asıl işi zaten bu hesabı tutmak. İş aslında basit. Topladığın ile borç verdiği arasındaki farkı satabilirsin. Ama aradaki bu farkı da bddk kuralları gereği açık döviz pozisyonu vermeden satman gerekli. Bunun yolu da açık pozisyonu merkez bankası üzerinden hedge etmek.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    ucundun tutuyolar iste ya
    ne SIKI tutmasi

bi kere o isler plan program ister
    3 ay kisa
    1 yil orta
    3 yil uzun vade gibi

pareto analizi de dahil ne ozel ne tuzel hicbir Sektor bilimsel degil

ozel sirketlerde de business analyst filan hikaye

az SQL ögren Tamam

bunca zaman , bende birsey var, sahne arkasinda , hazirlayici ekip , filan var sanmistim..
    sonra nasil anladim söylemem ama anladim iste bir sekilde her isin bu sekilde yürüdügünü

Lakayt yani.. hayirlisi tabi

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Dolar 240 dklık grafikte son 12 barın hepsi eksi. Böyle birşeye daha önce şahit olmadım. Satmak hem de ne satmak. Aralıksız.
    nereye kadar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku

Turizm ya da ihracat önemli değil, önemli olan elde edilen dövizin ne kadarının kredi olarak verildiği ve geriye ne kaldığı. Geriye kalan serbest likidite satılabilir.
    Bankaların verdikleri krediler zaten DTH'lardan çok daha fazla. Verdikleri döviz kredilerinin ellerindeki DTH'tan düşük olması da yanıltmasın. Kalan dövizin bir kısmını da swaplayarak TL kredileri fonlamış olabilirler. Zira TL kredi miktarı TL mevduatın çok üzerinde (%140 idi en son baktığımda)

Serbest olan satılabilir. Elinde bu miktarda serbest döviz olan kurum belli.

açılan kredilerle onu tüketmişlerdir mb dışında kimde döviz oalbilirki
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    nereye kadar
    Merhaba Ayhan Bey,
    Büyük ihtimal seçime kadar böyle gidecek.
    Damat tv'de çıktı.
    Ben orada da değişiklik beklemiyorum.
    Bir S400 olayı var kafamda net olmayan.
    Sizce S400 ne olur? Alırlar mı?
    Gündemi çok iyi takip ettiğiniz için size soruyorum.
    Selamlar.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

8. Doların 14 gün daha düşük tutulması gerek.
    Sonra bayram piyasa kapalı.
    Sonra da bayram dönüşü 12 Haziran çarşamba TCMB toplantısı var.
    Seçim 23'ünde. Arada 11 gün var.
    Seçim neden 23 olarak belirlendi.
    Faiz artışı kararının gelme ihtimali var mıdır...

Sayfa 807/946 İlkİlk ... 307707757797805806807808809817857907 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •