Sayfa 153/880 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253653 ... SonSon
Arama sonucu : 7033 madde; 1,217 - 1,224 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by lonely_trader Yazıyı Oku
    benimde ilgilendiğim bir senet değildi.... Eskiden doğan zamanlarında iken sürekli yükselik ve düşüşler yapardı ismen bilirdim.... 2013 yılında ülker sattığı zamanlarda yine baktımdı ... Pek beğenmemiştim.... Ama sene 2013 dü.... 10 gün önce aklıma geldi , senet bakınırken inceledim, finansallar dikkatimi çekti ve de inceledim... Inceleyin değecek. Yaptığı yatırımlara bakın. şirket bence fiyatı çok uygun....doğanla 0 alaka.... Bence şirketin ölüsü 6-7 tl eder.... Ayrıca birikmiş amortisman giderleri ve ödediği faiz giderlerine rağmen ortada güzel bir kar var..... Ve bence her sene güçlenecek gibi duruyor.... Faaliyet raporlarını ve finansal dipnotları iyi inceleyin , parlayan ışıltıyı göreceksiniz..... Bak elimde pozisyon var , ama senet yükseliyor ben üzülüyorum , çünkü istediğim pozisyonu alamadım

bu arada sizin anele de mini yükselen kama oluşuyor kısa vadede 3.40-3.50 geri çekilmesi düzeltmesi görülebilir.... Oralara düzeltirlerse pozisyon alabilirim.... Bakalım faaliyet raporlarını okucam seans arası.
    ----------------------------------------------------------
    yatırım tavsiyesi değildir...
    bilgiler için teşekkürler lonely bende ilgileneceğim durdo ile .... aneii kolay kolay bırkmazlar , son üç ay takas değişimine bakın o size çok şey anlatacaktır...Yalnız patrona güven 0 yerli yatırımcıda, bir de birleşme işi büyük problem...hiç gözardı edilecek gibi değil, anele sayfasında yazan özkan yılmaz , mescil ,kazankazan, noreplay 'in yazıları da size epey bilgi verecektir...

.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

3. Spek in küfür yeme çalışmaları devam ediyor.... Adam böyle seviyor , ne yapsın...
    Aklınca yapmış olduğu üçgeni aşağı kırarak , milletin mal satmasını sağlayacak.... bu şekilde mal alacağını sanıyorsan aptal olmalısın...senin yapacağın tekniğin palavralarına inanacak kadar kerizmiyiz?
    İzliyoruz salakça hareketlerini.... geri geldikçede pozisyonlarımız artıyor... pozisyon almak istiyorsan , paşa paşa çekeceksin senedi yukarı..... sana maaliyet altı, mal yok....

-------------------------
    yatırım tavsiyesi değildir....

4.  Alıntı Originally Posted by Lonely_Trader Yazıyı Oku
    Spek in küfür yeme çalışmaları devam ediyor.... Adam böyle seviyor , ne yapsın...
    Aklınca yapmış olduğu üçgeni aşağı kırarak , milletin mal satmasını sağlayacak.... bu şekilde mal alacağını sanıyorsan aptal olmalısın...senin yapacağın tekniğin palavralarına inanacak kadar kerizmiyiz?
    İzliyoruz salakça hareketlerini.... geri geldikçede pozisyonlarımız artıyor... pozisyon almak istiyorsan , paşa paşa çekeceksin senedi yukarı..... sana maaliyet altı, mal yok....

-------------------------
    yatırım tavsiyesi değildir....

mümkünse salsın biraz daha, bekliyoruz aşağılarda üç-daha ekleyelim diye

5.  Alıntı Originally Posted by esiyok Yazıyı Oku

mümkünse salsın biraz daha, bekliyoruz aşağılarda üç-daha ekleyelim diye
    benim içinde sorun yok da , Silver ve Durdo pozisyonlarımı boşalttırıp , bana illa VESBE %75 pozisyon yaptırcak.... Sonra elimi kitlicek hareket şansı vermezse Şu an Silver ve Durdo da güzel kar yakaladım ve trendler devam ediyor... Neyse oralarda hedefime ulaşınca çıkıp , Vesbede fullarız bizde ;) pis spek yine 40.000 tane VESBE verdi bana , illa 50.000 e tamamla diyor geriledikçe

------------------------------------
    yatırım tavsiyesi değildir...

6. http://m.hurriyet.com.tr/vestel-beya...-geldi-4256781
    hey gidi günler 12 yıl önce 3.2₺ den açılmış piyasaya .

7.  Alıntı Originally Posted by 6.sense Yazıyı Oku
    http://m.hurriyet.com.tr/vestel-beya...-geldi-4256781
    hey gidi günler 12 yıl önce 3.2₺ den açılmış piyasaya .
    2006 da şirketin değeri 450 milyon dolarmış yıl olmuş 2018 şu an 480 milyon dolar.O kadar büyüme ve enflasyonu da hesaplarsak doğru düzgün prim bile yapmamış. Bence hala ederinden çok ucuz.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

8.  Alıntı Originally Posted by Basicas Yazıyı Oku
    2006 da şirketin değeri 450 milyon dolarmış yıl olmuş 2018 şu an 480 milyon dolar.O kadar büyüme ve enflasyonu da hesaplarsak doğru düzgün prim bile yapmamış. Bence hala ederinden çok ucuz.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

Basicas , ilk yolladığın linke tıklayıp okuduğumda detayı farkettim ve bunu vurgulayıp yazıcaktımki senin yazdığını fark ettim 2006 yılında 450 milyon usd piyasa değerinden halka arz edilmiş , şimdi internetten araştırdım alın size 2006 faaliyet raporu.... http://vesbe.vestelyatirimciiliskile...Esya2006FR.pdf

Bu rapora baktığımızda 2005 senesi satışlar 598 milyon usd , 2006 senesi net satışları 783 milyon usd... 2005 net dönem karı 38 , 2006 45 milyon usd.... özkaynaklar 2005 171 milyon usd , 2006 muhtemelen halka arzla birlikte 324 milyon usd.....

şimdi gelelim günümüze ; elimizde şu anda 9 aylık veriler var , 1 çeyrek eksik verilerle ; 2017 9 aylık satışlarımız 798 milyon usd , net 9 aylık dönem karımızda 59 milyon usd , özkaynaklarımızda 260 milyon usd ..... ve dünkü kapanışlar şirket 490 milyon usd dan işlem göruyor..... Farklılıkları gördüğümüzde , hissenin kelepirliği göz önüne çıkıyor .......

En önemli ayrıntıda , bugünkü değeri 490 milyon usd olan şirket 2017 de 40 milyon usd net temettü dağıttı...... yani yıllık bazda %8 usd getirisi..... 2006 yıllarında böyle bir bonusu yoktu bile !!!! Gelecek politikanında böyle devam edeceğini öngördüğümüzde , düşüşler alım için iştahımı kabarttı...... ))))

Sonuç olarak SPEK yada PERUKLU bizden ancak 3 ün 1 i ni alırsın ........

--------------------------------------------
    yatırım tavsiyesi değildir.....
    Son düzenleme : Lonely_Trader; 11-01-2018 saat: 08:59. Sebep: önemli bir detay eklemek istedim

Sayfa 153/880 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253653 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •