Sayfa 514/877 İlkİlk ... 14414464504512513514515516524564614 ... SonSon
Arama sonucu : 7009 madde; 4,105 - 4,112 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1. Yabancı satıyor kaç gündür . alanların içinde emeklilik fonları da var.paylar çok dağılmaya başladı yine
    Yabancı toplayıp yukarı sürüyordu

2.  Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    burası borsa her şey olur..3-5 ayda bile gidenler var..(finansbanklar) " kaz uçar da laz uçmaz mı?" o yapabilirse bende yapabilirim gibi.. işin şakası.. ancak grafiğe bakınca olabileceğini düşündürüyor.. zaman meselesi.. bizimki de 3-5 senede gitsin..
    düşündürüyor. çünkü teslanın füzesi gibi havalandı..
    https://i.hizliresim.com/JWrWB5.png
    siz işi bilenlerdensiniz onun için söyleyebileceğim bi şey yok yalnız kötü örnek örnek olmaz (bist hisselerini kastediyorum, tesla olayı bambaşka bir şy)

VESBE Solo 2019/12 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): 568072000 Yıllık Değ%:-9

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4. Biraz beklentiyi aşağı yönlü revize etmek lazım. Bekledigim 30'a doğru uzar dediğim hareketi 28.2 ile gerceklestirdi. 30'u bu sefer göremedik ama orta vadede deneyecektir. Şimdi görece olumsuz bilancoyla 20TL civarına dönebilir ve burada momentum oluşturup orta vadede hedeflerine yürüyebilir. Bakalım bakalım. 6.sense ortağın da değindiği yabancı takasında zayıflama ile birlikte düşündüğümüzde kısa vadede artık yönün -agresif bir tutunma yaşamadığı taktirde- aşağı olduğu teyit edilmiştir. Herkesin sattığı yerlerde ben şahsen alış için bekliyor olacağım. Zaten son 2 aydır hiç Vesbe almıyordum. Ben alırken kazanmanın satarken kazanmak kadar önemli olduğunu düşünüyorum. Şimdi doğru zamanı kollama zamanıdır. Sevgi ve dua ile...

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
    bu dönem daha iyisi olur mu idi.? hissenin yukarı ralli yapmasının nedeni bu bilanço idi.neden olumsuz bilanço ki? biliniyordu.aracı kurum beklentileri
    zaten böyle idi.. son dönem satışlar çok güçlü. bu durum 2020 yılı için olumlu sinyal.. faaliyet karlılığı güzel. diğer faaliyet ve finansat
    giderlerdeki yükselme geçen yıla göre net dönem karının daha aşağıda gelmesine neden olmuş. bu durum gelecek mali tablolarda kolaylıkla değişebilir.. hissede bir süre gelen satışlar sadece kazanç amacı ile yapılan satışlardır.
    şimdi temettü zamanı..
    Grafik Yorumcusu

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
     Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    Biraz beklentiyi aşağı yönlü revize etmek lazım. Bekledigim 30'a doğru uzar dediğim hareketi 28.2 ile gerceklestirdi. 30'u bu sefer göremedik ama orta vadede deneyecektir. Şimdi görece olumsuz bilancoyla 20TL civarına dönebilir ve burada momentum oluşturup orta vadede hedeflerine yürüyebilir. Bakalım bakalım. 6.sense ortağın da değindiği yabancı takasında zayıflama ile birlikte düşündüğümüzde kısa vadede artık yönün -agresif bir tutunma yaşamadığı taktirde- aşağı olduğu teyit edilmiştir. Herkesin sattığı yerlerde ben şahsen alış için bekliyor olacağım. Zaten son 2 aydır hiç Vesbe almıyordum. Ben alırken kazanmanın satarken kazanmak kadar önemli olduğunu düşünüyorum. Şimdi doğru zamanı kollama zamanıdır. Sevgi ve dua ile...
    sayın kadraj olmasını istediğin biçimde yorum yapıyorsun. hisse senedinin borsadaki değerlendirmesi geçmiş dönemin karlılığı gibi bir rakkamla
    ölçülmez. bu bilgiyi önceden alanlar tarafından çoğunlukla alınmış-satılmıştır.. geleceğe yönelik beklentiler fiyatları etkiler..
    Grafik Yorumcusu

7. evet öyledir ancak vesbe gibi sığ hisselerde , açıklanan durumlarla birlikte , tepkiler farklı olabiliyor.

Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    sayın kadraj olmasını istediğin biçimde yorum yapıyorsun. hisse senedinin borsadaki değerlendirmesi geçmiş dönemin karlılığı gibi bir rakkamla
    ölçülmez. bu bilgiyi önceden alanlar tarafından çoğunlukla alınmış-satılmıştır.. geleceğe yönelik beklentiler fiyatları etkiler..

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
     Alıntı Originally Posted by 6.sense Yazıyı Oku
    evet öyledir ancak vesbe gibi sığ hisselerde , açıklanan durumlarla birlikte , tepkiler farklı olabiliyor.
    işin gerçeği vesbe sığ tahta. derinlik izliyoruz. herkes biliyor. aylardır da yorumları yapılıyor. bu tahta bir grup ya da spek denilen kişi tarafından yönetiliyor, ara ara düzeltmelerden sonra uzun vadede de bu kişi tarafından yukarı taşınıyor. ve fiyatın belirlenmesinde yüzde yüz söz sahibi.. 28 liradan gevşeyen fiyatın nedeni ana porföyünden yapılan kazanç amaçlı satışlardır. dün de devamını izledik. işine gelirse fiyata destek atar..istediği olacaktır..
    Grafik Yorumcusu

Sayfa 514/877 İlkİlk ... 14414464504512513514515516524564614 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •