Sayfa 727/880 İlkİlk ... 227627677717725726727728729737777827 ... SonSon
Arama sonucu : 7037 madde; 5,809 - 5,816 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

Henüz spk dan onay gelmesine bile çok var,daha çok erken

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Hisse senedi yatırımlarımda zarar ettiğim pozisyonlarım ara ara olmuştur. En çok büyük zarar ettiğim keyfimi kaçıran , beni büyükçe yanıltan iki şirket bir patron bilirim. Vestel ve Vesbe , Bu hissede bölünmeden bunları yapan bölünüp biraz derinlik kazandıktan sonra neler yapar bilmiyorum.
    Birde aynı sektörde iki şirket düşünün bir tanesinin patronu şirketinin değerinin düşük fiyatlandığını ve fiyatlanmaya devam edeceğini öngörerek güçlü bir hisse geri alımı gerçekleştiriyor.
    Bir değeri de farkında şirketin piyasa değerinin düşük fiyatlanacağının oda diyor ki benim elimde bedelsiz gibi bir silah var nasıl olsa ben niye hisse geri alayım , fırsatını bulursam ufak ufak satarım (ki bunu yaptı), piyasa değerinin yükseldiği zamanlarda şirketin halka açıklık oranı düşük mazereti ile satarım biraz biraz , benim gözümden ve bakış açımdan durum bu arkadaşlar , lütfen yazdıklarımdan ve bakış açımdan etkilenerek alış satış yapmayın , sizleri etkilemek gibi bir niyetim olmadığını bilmenizi isterim. Ayrıca bu ve benzer platformlarda ben dahil kimsenin beklenti ve tespitleri ile işlem yapmayın , zararda etseniz karar kendinizin olsun !

3. Hayal dünyanız epeyce geniş

Alıntı Originally Posted by apa Yazıyı Oku
    Hisse senedi yatırımlarımda zarar ettiğim pozisyonlarım ara ara olmuştur. En çok büyük zarar ettiğim keyfimi kaçıran , beni büyükçe yanıltan iki şirket bir patron bilirim. Vestel ve Vesbe , Bu hissede bölünmeden bunları yapan bölünüp biraz derinlik kazandıktan sonra neler yapar bilmiyorum.
    Birde aynı sektörde iki şirket düşünün bir tanesinin patronu şirketinin değerinin düşük fiyatlandığını ve fiyatlanmaya devam edeceğini öngörerek güçlü bir hisse geri alımı gerçekleştiriyor.
    Bir değeri de farkında şirketin piyasa değerinin düşük fiyatlanacağının oda diyor ki benim elimde bedelsiz gibi bir silah var nasıl olsa ben niye hisse geri alayım , fırsatını bulursam ufak ufak satarım (ki bunu yaptı), piyasa değerinin yükseldiği zamanlarda şirketin halka açıklık oranı düşük mazereti ile satarım biraz biraz , benim gözümden ve bakış açımdan durum bu arkadaşlar , lütfen yazdıklarımdan ve bakış açımdan etkilenerek alış satış yapmayın , sizleri etkilemek gibi bir niyetim olmadığını bilmenizi isterim. Ayrıca bu ve benzer platformlarda ben dahil kimsenin beklenti ve tespitleri ile işlem yapmayın , zararda etseniz karar kendinizin olsun !

4. yazdıklarımda neyin hayal dünyasına ait olduğunu düşünüyorsunuz ?

Alıntı Originally Posted by Selim_34 Yazıyı Oku
    Hayal dünyanız epeyce geniş

5. Üstadım bildiğim kadarı ile patronun sattiği lot lar zaten daha önce hisse fiyatı düşük olduğu için piyasadan alınan lot lar aynı arçelik gibi zamanında ucuz fiyattan almışlardı.

Arçeligin yaptıgı alıma gelince fiyat zaten 29,30 du geri alim acikladi 32 den geri aliyor çokta abartıcak bişey yok.

Geri alim acıklamasa yerli yatırımcı 27 den 25 ten alacaktı belki yabancının lotunu şimdi hem şirket hem yerli 32 den almak durumunda.

Alıntı Originally Posted by apa Yazıyı Oku
    yazdıklarımda neyin hayal dünyasına ait olduğunu düşünüyorsunuz ?
    SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
    3-5 senedir( o günlerde ağı abi diye anılırdı) temettü yatırımı amacıyla hisseyi taşıyorum ve her gün derinlikli ekrandan izliyorum. bu hissenin karekteri böyle. daha
    doğrusu hissede işlen yapan grubun ya da bir kişinin oyun tarzı böyle. kısa vadeli operasyonlarla para kazanırlar. geçmişte
    bilançosunda yüksek karlar açıkladığı dönemlerde de benzer hareketleri sergilediler. hisseyi hiç bir zaman koşturmadılar. kısa
    dönem kazançlarını realize etmeden bu hisseyi hiç bir zaman yukarı taşımadılar. ancak uzun vadede hisseyi yönlendiremiyorlar.
    uzun vadeli grafiğine bakıldında açıkça görülür. hisse uzun vadede bir yükseliş trendi kazanmıştır. düşe kalka ağır da olsa
    tırmanışını sürdürmektedir..
    Grafik Yorumcusu

7. Sayın COLETTA bende bunu anlatıyorum. Birisi hissenin değerini düşük buluyor ve ortaya parasını koyuyor sonuçta şirketine güveniyor ve mevcut yatırımcılarını da korumuş oluyor.

Bizimkisi ise piyasanın bu durumunu biliyor ve bedelsiz ile geçiştirmek istiyor.

Açıkçası ben sadece temettü sebebi ile vesbe yi tercih ediyorum. Lakin ben kendime bir ders çıkardım , patron şirket yatırımcısına samimi değilse , en iyi haberler bile itibar görmüyorsa , bırakın temettüyü altın bile verse ortak olmam.

Burada belki benim gibi uzun vadeli yatırımcı adayı arkadaşlara bakış açılarına katkı sağlarım diye paylaşıyorum.

Kimseyi olumlu yada olumsuz etkilemek gibi bir niyetim yok.

Alıntı Originally Posted by coletta Yazıyı Oku
    Üstadım bildiğim kadarı ile patronun sattiği lot lar zaten daha önce hisse fiyatı düşük olduğu için piyasadan alınan lot lar aynı arçelik gibi zamanında ucuz fiyattan almışlardı.

Arçeligin yaptıgı alıma gelince fiyat zaten 29,30 du geri alim acikladi 32 den geri aliyor çokta abartıcak bişey yok.

Geri alim acıklamasa yerli yatırımcı 27 den 25 ten alacaktı belki yabancının lotunu şimdi hem şirket hem yerli 32 den almak durumunda.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Hocam bir de şöyle düşün;
    İki şirket var aynı sektörde, birisi üretimi artırmak için mevcut parasını fabrikanın üretim kapasitesini artırmaya harcıyor.
    Diğeri ise üretimi artırmak yerine para kazanmak için ucuz kalmış hisselerini toplamaya çalışıyor.

Sayfa 727/880 İlkİlk ... 227627677717725726727728729737777827 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •