Sayfa 858/880 İlkİlk ... 358758808848856857858859860868 ... SonSon
Arama sonucu : 7035 madde; 6,857 - 6,864 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Bu Vestel ile Vesbe neden ayrı işlem görüyor birleşme olmazmı
    Ben en büyüğünü almayı pek sevmiyorum. Bir küçüğünü alayım ki "o küçüğü holding'e temettü ödemesi yaparken ben de nasibimi alayım" diye yaklaşıyorum olaya. He var portföyde kendi grubunun en büyüğü olanı da ama vesbe gibi olanını daha çok seviyorum.

O küçüğün piyasa değeri 1 milyar dolar büyüğün ise 600 milyon dolar o nasıl olacak

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    O küçüğün piyasa değeri 1 milyar dolar büyüğün ise 600 milyon dolar o nasıl olacak

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Haklısın, o halde büyüğünü almak daha doğrudur.

Alıntı Originally Posted by L@civert Yazıyı Oku
    Haklısın, o halde büyüğünü almak daha doğrudur.
    Yok hocam onu demek istemedim ortada ya bi anormallik var yada daha da bir anormallik

5.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Yok hocam onu demek istemedim ortada ya bi anormallik var yada daha da bir anormallik
    vestl ile vesbe'yi kendimce mukayese edersem;

f/k'da vesbe çok avantajlı ama onda bir anormallik var. fd/favök çok yakın. Vestl biraz avantajlı. (4,44/4,84)

Benim için en önemlisi temettüsü;
    Bu Nazif Vestl o yıl rekor temettü verdiğinde "bundan sonra her yıl vermeyi planlıyoruz" dedi ama icraata bakarsak bir daha vermedi.

Vesbe ise maşallah düzenli veriyor.

Bence bunun nedeni, pek çok diğer şirkette de olduğu gibi; parayı ana/büyük şirkette toplayıp kaynakları oradan tekrar bölüştürebilmek.

Bu nedenle (yanılıyor olabilirim) benim stratejim çoğunlukla (her zaman değil) bir küçüğünü almak oluyor.

6. Bana iskontolu geldi, yerimi aldım bakalım.. YTD .
    Tarihe not: 15,25 TL den işlem görüyor.

7. vesbe BIST100 endeksinden çıkarıldı endekste 0,22 puan bir ağırlığı vardı

8. 2017'de bu topik ilk açıldığında burdaydık. Vesbe o günden bu güne çok gelişti. 40 TL Fiyatlama beklentim var. Korkmuyorum. Çok da beğeniyorum şirketimi. Aşacağız bi gün bunları.

Sayfa 858/880 İlkİlk ... 358758808848856857858859860868 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •