Sayfa 715/880 İlkİlk ... 215615665705713714715716717725765815 ... SonSon
Arama sonucu : 7037 madde; 5,713 - 5,720 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
     Alıntı Originally Posted by coletta Yazıyı Oku
    Tokkan hocam geçen sene 27 liralarda iken bu fiyatlar için hayret verici gibi bi tabir kullanmıştınız, bu fiyatlar da sizce öyle mi şu anda

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    o dönemlerden de daha ucuz.. benim maliyetim on lira civarı. o günlerde F/K cı bugünden daha yüksekti. yüksek mevduat faizleri
    nedeniyle paranın borsadan uzaklaştığı bir dönemdeyiz. böyle dönemlerde FK/ ortalaması geriler ancak yine de 4.98 FK/ çok
    düşük ve hisseye haksızlıktır. zaman zaman zararda olan zayıf işletmelerin hisse fiyatlarının şaşırtıcı yükselişler yaptığını görüyoruz.
    bizler değer yatırımcılarıyız. hissenin bu durumunda bile yüksek kazançlar yaptık. düzenli ve yüksek temettü geliri
    alıyoruz. her zaman dile getiriyoruz. vestel beyaz eşya altın yumurtlayan tavuktur.
    bence hissenin ucuz fiyatlanmasının ana nedeni takas saklama oranının(hisse sayısı) düşük olmasıdır. yıllardır her gün derinlikli,
    ekrandan izlerim. sürekli olarak bugünden yarına çok kısa vadede para kazanmak isteyen grupların kısa vadeli operasyonlarına maruz kalıyor. ancak uzun vadede hisse senedini yönlendiremezler.
    vestel beyaz eşya doğru seçimdir. zaman zaman genel düşüşlere uyarak yaptığı düzeltmelerden sonra hep daha
    yukarılara çıktı.. uzun yükselen trendi devam ediyor..
    fiyat grafiğinde yapısal bir değişklik olup trend hızlanırsa bunu anlarız. saygılar..
    Grafik Yorumcusu

2. Tokkan'a katılıyorum. Altın yumurtlayan tavuk Vesbe. 1 yıllık vadede 100 TL'yi deneyecektir diye düşünüyorum. Bakalım görelim. Aylık grafikler çok güzel noktalarda.

3. Isınma turları başladı gibi yavaş yavaş vesbe nin

Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    Tokkan'a katılıyorum. Altın yumurtlayan tavuk Vesbe. 1 yıllık vadede 100 TL'yi deneyecektir diye düşünüyorum. Bakalım görelim. Aylık grafikler çok güzel noktalarda.
    Vestel nasıl olur bu durumda hocam?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Vestel nasıl olur bu durumda hocam?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Vestel çok büyük bir organizasyon. Fiyat gelişimi için kesinlikle yabancı desteği gerek. Öncelikle Bist'e bakmak lazım onun için. Aslında sağlam projelerle geliyor. Ama piyasa buna ne zaman cevap verir bilinmez.

Dünya borsalarında ki bir çöküş bizi de bitirmez mi hocam

7.  Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    o dönemlerden de daha ucuz.. benim maliyetim on lira civarı. o günlerde F/K cı bugünden daha yüksekti. yüksek mevduat faizleri
    nedeniyle paranın borsadan uzaklaştığı bir dönemdeyiz. böyle dönemlerde FK/ ortalaması geriler ancak yine de 4.98 FK/ çok
    düşük ve hisseye haksızlıktır. zaman zaman zararda olan zayıf işletmelerin hisse fiyatlarının şaşırtıcı yükselişler yaptığını görüyoruz.
    bizler değer yatırımcılarıyız. hissenin bu durumunda bile yüksek kazançlar yaptık. düzenli ve yüksek temettü geliri
    alıyoruz. her zaman dile getiriyoruz. vestel beyaz eşya altın yumurtlayan tavuktur.
    bence hissenin ucuz fiyatlanmasının ana nedeni takas saklama oranının(hisse sayısı) düşük olmasıdır. yıllardır her gün derinlikli,
    ekrandan izlerim. sürekli olarak bugünden yarına çok kısa vadede para kazanmak isteyen grupların kısa vadeli operasyonlarına maruz kalıyor. ancak uzun vadede hisse senedini yönlendiremezler.
    vestel beyaz eşya doğru seçimdir. zaman zaman genel düşüşlere uyarak yaptığı düzeltmelerden sonra hep daha
    yukarılara çıktı.. uzun yükselen trendi devam ediyor..
    fiyat grafiğinde yapısal bir değişklik olup trend hızlanırsa bunu anlarız. saygılar..
    Sn tokkan bey sizin tesbitinize göre vesbenin işlem hacminin darlığı sebebi ile ağır hareket ettiği sonucu çıkıyor fakat hatırlarsanız pandemi döneminde inanılmaz primler yapan hisselerin bir çoğu işlem hacimlerinin olmadığı hisselerdi yani eğer bir hisse götürülcekse hacimleri sığ da olsa yüksek de olsa götürülüyor diye düşünüyorum.Ama bu fiyatlar benim gibi temettü yatırımcısı biri için bulunmaz nimet onu da ayrıca belirtmek isterim

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
    yanlış anlama olmuş. işlem hacmı alınan, satılan hissenin miktarıdır. işlem miktarının az veya çokluğu her hisseye göre farklılık gösterir. burada anlatılan az sermayeli ( vesbe sektörüne göre az sermayeli(190 milyon) sayılabilir) veya sermayesinin küçük bir bölümünün halka açık olmasıdır. (yüzde 13)
    bu durumda dolaşımdaki hisse sayısı az oluyor. hatta takas analizinde kurum bazında dağılıma bakılırsa yüzde 53.51 in deniz yatırımda olduğu görülür.
    yine bu durumda spekülatörler az bir para ile karşılıklı işlemler yapıp yapay piyasa oluşturarak hisse senedinin fiyatını istediği gibi yönlendirebilmektedirler.
    örneğin koç holdingde yapay piyasayı kolay oluşturamazlar. dolaşımdaki hisse sayısı çok fazla olduğu için çünkü çok büyük sermaye gerekir..(kısaca)
    hisse senedinin ucuz olması ise temettü yatırımcıları için tabi ki fırsattır. gerçekten benim de çok işime yaradı..
    Grafik Yorumcusu

Sayfa 715/880 İlkİlk ... 215615665705713714715716717725765815 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •