Sayfa 159/334 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259 ... SonSon
Arama sonucu : 2671 madde; 1,265 - 1,272 arası.

Konu: FMIZP - F-M İzmit Piston

1.  Alıntı Originally Posted by mohikan054 Yazıyı Oku
    Böyle sürekli karlılığı olan güzel temettü veren şirketler satılmaz yav ,karlılığı devam ettiği sürece düştükçe alınır bana göre, 2 aydır elinde tutan birisi için %30-40 artıda %10 da temettü alsa zaten % 50 yıllık kazanç olur, jantsa %100 yapmış ,bfren alkim temettü hisseleri çok kazandırdı bu sene, ve sanırım son 1-2 aya kadar toplayanlar geleceğin zenginleri olurlar gibi görünüyor, tabi fiyatlar hemen hepsinde şu an için çok şişti, biraz sindirilmesi lazım sanki
    Sen 1-2 ayda bu kaZancı sağlamısın o yüden rahatsın. Biz 5 yıldır kagıtdayız hep aynı yerlerde sorun o..

2. Sayin muhipe katiliyorum gel 4-5 sene dur bu kagitta da ondan sonra boyle yaz seker kardesim. O zaman aldigimda da rasyolar harika borcsuz ihrac eden sirketti bi sikintisi yoktu , yine piston pim satiyordu ve net kar marji yuzde 35 civarindaydi. Rasyolar harikaydi yani ama bi buyuk tecrubeyi bana ogretti , patronu arastirmak. O konuda buyuk hata yaptim o iblisin her seyini arastirmam lazimdi. Su borsada takip edip yatirimcisini delirten 2 sirket var biri bizimki digeri de goody . Jants da oyleydi cerciogullarinin elinde karini Cok guzel arttirdi Bu iki kagit gereken hakettigi yerlere gelemedi

3.  Alıntı Originally Posted by muhip57 Yazıyı Oku
    Sen 1-2 ayda bu kaZancı sağlamısın o yüden rahatsın. Biz 5 yıldır kagıtdayız hep aynı yerlerde sorun o..
    yok ben de alamadım 16 larda iken farketmiştim, hatta Osmanlı'ya bildirim attım bu gerçekten güzel bir şirketmiş diye, ama sermaye yeterli değildi alamadık, sağlık olsun, portföyde altın hesabı oranı %20 lere kadar düştü, onu %50 lere çekeceğim onun için bir müddet hisse alamıyorum, altına yöneldim, 5 yıldır temettüler ile hisse almışsanız eğer bence harika bir durum olmuştur, 5 yılda 5,25 tl temettü vermiş maliyet yarılanmıştır sanırım...
    Başarı yolun sonu değil, yolun kendisidir... Başarı bir yolculuktur ve hiç bir zaman bitmez, asıl başarı yolda kalabilmektir...

4.  Alıntı Originally Posted by mohikan054 Yazıyı Oku
    yok ben de alamadım 16 larda iken farketmiştim, hatta Osmanlı'ya bildirim attım bu gerçekten güzel bir şirketmiş diye, ama sermaye yeterli değildi alamadık, sağlık olsun, portföyde altın hesabı oranı %20 lere kadar düştü, onu %50 lere çekeceğim onun için bir müddet hisse alamıyorum, altına yöneldim, 5 yıldır temettüler ile hisse almışsanız eğer bence harika bir durum olmuştur, 5 yılda 5,25 tl temettü vermiş maliyet yarılanmıştır sanırım...
    Evet aynen böyle oldu.
    Sayın Mohikan bana mesaj atmıştı.

Burda asıl mesele oyunda mısınız değil misiniz?
    Bir kere oyundan düştün mü dönmesi zordur. Bu adamlar da onu yapıyor.

Ayrıca bizde yatırımcı tam kazanacağı noktada sabırsızlıktan kaybeder.
    Aslında o da normal. Çünkü topiklerde sürekli olumsuzluk pompalayanlar ve kasıtlı yanlış bilgi verenler vardır.
    Bazılarının niyeti iyidir. Ama bazıları bu işten çıkar sağlar.
    Beğenmiyorsan başka hisseler var arkadaş.
    Tek bir hisse almak zorunda da değilsin.
    http://twitter.com/A_N_A_L_i_S_T
    Yatırım kararları SPK'nın kurallarına göre verilmelidir. Bu konuda bir yetkim, bilgim ve deneyimim bulunmadığı için yazdıklarım, yatırım kararları verilirken kullanılmamalıdır.

5.  Alıntı Originally Posted by Umut0109 Yazıyı Oku

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    tesekkürler sayın Umut0109
    Yazdıklarım Asla Yatırım Tavsiyesi Değildir!
    İnsanın kazandığı paradan değil, paranın kazandığı insandan korkulur... (NECİP FAZIL) (Duhul Oct 2010)

6. Şimdi Ahtapod a sormak lazım.
    "BFREN düşer. FMİZP de ona uyar" diyordun.
    3 hafta üretim yapmayan şirket düşmedi.
    FROTO yükseldi. TOASO yükseldi.

FMİZP bu bilançoyla niye düşürüldü? Dolandırıcı bir çete olabilir mi?
    Yatırım kararları SPK'nın kurallarına göre verilmelidir. Bu konuda bir yetkim, bilgim ve deneyimim bulunmadığı için yazdıklarım, yatırım kararları verilirken kullanılmamalıdır.

7.  Alıntı Originally Posted by O_S_M_A_N_L_I Yazıyı Oku
    upload

Oto %45 düşerken yani yarıya inerken:
    FMİZP büyümeye ve İHRACATA devam ediyor.
    BFREN'in olayı başka. Üstelik 6 aylıkta fena değilken bozulmuş. Yani BFRENin konusu sadece ağırlıklı olarak iç piyasaya çalışması ve burdaki sıkıntılar değil. O sıkıntılar 6 aylıkta da vardı. Yönetememişler.

İşaretlediğim gibi BFREN de finansal gelir elde edememiş. Bu sebeple KAR çok düşmüş. Bu kısım kurda dalgalanmalar olmazsa geçici inşallah. Yukarı gidişlerde ise pozitif. Mesela şu anda pozitif.
    BFREN iç piyasa arkadaşlar. ORası zayıflamış.
    İHRACAT oranı %18'e düşmüş durumda.

8.  Alıntı Originally Posted by O_S_M_A_N_L_I Yazıyı Oku
    Ama ne oluyor? Düşmüyor.
    Beklenti var. İç piyasa iyi olacak inşallah.

FMİZP ise 6 aylığa göre KARını arttırıyor. Cirosunu ise ciddi biçimde arttırıyor.
    Şimdi FED de Aralık'ta faizleri bir kere daha düşürmeyebilir.

Sayfa 159/334 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •