Sayfa 315/336 İlkİlk ... 215265305313314315316317325 ... SonSon
Arama sonucu : 2687 madde; 2,513 - 2,520 arası.

Konu: FMIZP - F-M İzmit Piston

1. haftalık kapanış 195,60 bakalım bu hafta ve ayı nerden kapanacak

2. bu hafta zirve alıp üstünde kapatırsak tamamdır anlık 201,70

3.  Alıntı Originally Posted by Fakirborsaci Yazıyı Oku
    bu hafta zirve alıp üstünde kapatırsak tamamdır anlık 201,70
    beni bekliyor sevgili dostum bu gün azcık bir şey kıyısından köşesinden alış yaptık ama henüz istedigim kıvama gelmedi bu yüzden tadımlık yaptım şimdilik hayırlısı olsun tüm dostlara
    kurt kuzuyu kaptıgı yeri dokuz defa dolaşırmış
    ben binemeyecegim eşege ot vermem bu biline

4. Geldim bende gidebiliriz Diğerlerinden neyin eksik ,fazlan bile var piston
    Yukarıda yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymamaktadır

5. Yanlız Takılıyodum ben yaaa hoşgeldiniz

6.  Alıntı Originally Posted by Fakirborsaci Yazıyı Oku
    Yanlız Takılıyodum ben yaaa hoşgeldiniz
    Bu senedi Grafiğin üzerindeki zaman diliminde baya sıkı takibe aldım mesai arkadaşımada geleceği güzel bir senet diye aramızda konuştum ben 7-8 senedir işlem yapmıyorum belki yeniden başlarım ama zamanlama milyona yakın yeni yatırımcı beni ürkütüyor dostlarımızda kazanması sevindirici ...

topiğğin birinde yazılıp önemine binayen bende alıntılayayım istedim

özel seansta dealer yanınızdayken oluyordu bu işler...mekanikte değişen bence alta yazılan maddeler:

1) sosyal medya vasıtasıyla organize olarak grup gücüne ulaşabilme ,dikkat çekme, yönlendirme ,talep oluşturabilme, mal pazarlayabilme kabiliyeti.ve bunu yaparken yüzlerce grup üyesinin farklı hesapları kullanmasının verdiği kamufle olma imkanı...
    2) son bir iki yıl için durum benzer: yüksek enflasyon nedeniyle oluşan hisse fiyat kayıpları telafisi için dik açılı bir çıkış, genellikle sonbaharda, sonrası uzun süre düzeltme...
    3) haklı olarak çok eleştirilen düzenleyici kurumların o zamanlar daha da işlevsiz oluşandan kaynaklanan tahta yapıcı kıyıcılığının ve patron hegamonyasının, taleplerinin azalması...
    4)mevcut yönetimin ekonomik itibar araçlarından bir tanesi olarak borsaya önem vermesiyle de bağlantılı olarak bazı kişi ve kurumların etkisinin artması, özellikle aşağı yönlü oynaklığı azaltmaya karşı alınan önlemler ve tehdit dahi algılanabilecek söylemler...
    5) fonların o döneme kıyasla biraz daha fazla katılımcılarını ön planda tutması. bazı dönemlerde fon yöneticileri tahta yapıcılarla fazla sıkı fıkı olmuştu, herkesin işi görülmüştü böylelikle...
    6)günümüzde robotların devrede olması ve tahta yapıcının robotu kendi yönünde kullanabilmeyi öğrenmiş olması, bir nevi robot desteği ,becerebilene... robotlar nedeniyle ivmenin artması işlemlerin hızlanması...
    7)viop vasıtasıyla hareketin yönüne ve şiddetine etki edebilme imkanı...
    8) belki de en önemlisi : insanların, özellikle gençlerin kolay para kazanma talebinin zirveye ulaşmış olması, daha fazla riski göze almaları...

7.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Bu senedi Grafiğin üzerindeki zaman diliminde baya sıkı takibe aldım mesai arkadaşımada geleceği güzel bir senet diye aramızda konuştum ben 7-8 senedir işlem yapmıyorum belki yeniden başlarım ama zamanlama milyona yakın yeni yatırımcı beni ürkütüyor dostlarımızda kazanması sevindirici ...

topiğğin birinde yazılıp önemine binayen bende alıntılayayım istedim

özel seansta dealer yanınızdayken oluyordu bu işler...mekanikte değişen bence alta yazılan maddeler:

1) sosyal medya vasıtasıyla organize olarak grup gücüne ulaşabilme ,dikkat çekme, yönlendirme ,talep oluşturabilme, mal pazarlayabilme kabiliyeti.ve bunu yaparken yüzlerce grup üyesinin farklı hesapları kullanmasının verdiği kamufle olma imkanı...
    2) son bir iki yıl için durum benzer: yüksek enflasyon nedeniyle oluşan hisse fiyat kayıpları telafisi için dik açılı bir çıkış, genellikle sonbaharda, sonrası uzun süre düzeltme...
    3) haklı olarak çok eleştirilen düzenleyici kurumların o zamanlar daha da işlevsiz oluşandan kaynaklanan tahta yapıcı kıyıcılığının ve patron hegamonyasının, taleplerinin azalması...
    4)mevcut yönetimin ekonomik itibar araçlarından bir tanesi olarak borsaya önem vermesiyle de bağlantılı olarak bazı kişi ve kurumların etkisinin artması, özellikle aşağı yönlü oynaklığı azaltmaya karşı alınan önlemler ve tehdit dahi algılanabilecek söylemler...
    5) fonların o döneme kıyasla biraz daha fazla katılımcılarını ön planda tutması. bazı dönemlerde fon yöneticileri tahta yapıcılarla fazla sıkı fıkı olmuştu, herkesin işi görülmüştü böylelikle...
    6)günümüzde robotların devrede olması ve tahta yapıcının robotu kendi yönünde kullanabilmeyi öğrenmiş olması, bir nevi robot desteği ,becerebilene... robotlar nedeniyle ivmenin artması işlemlerin hızlanması...
    7)viop vasıtasıyla hareketin yönüne ve şiddetine etki edebilme imkanı...
    8) belki de en önemlisi : insanların, özellikle gençlerin kolay para kazanma talebinin zirveye ulaşmış olması, daha fazla riski göze almaları...
    Yeni yatırımcı olayına katılıyorum. Ama ben dahada artacağına ve ülkemizde borsaya katılımın artık fazla olacağı ve olmasıda gerektiğine inanıyorum illaki borsada bi düzeltme yataya sarma v.s olacaktır olması gerekir ama ederi olan şirketde durduğun sürece sadece kısa bi zaman kaybı oluyor. Bu hisseyi aylıkta kırdığında aldım haftalıkta sat verene kadar da tutmayı düşünüyorum bakalım nasip

Sayfa 315/336 İlkİlk ... 215265305313314315316317325 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •