Sayfa 300/1000 İlkİlk ... 200250290298299300301302310350400800 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 2,393 - 2,400 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Bursa
    Gönderi
    1,428
     Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Sinirden asıl diyeceğimi yazmayı unutmuşum. Tüm bunlara rağmen tasarruf edersin ; ondan da vergi alır, yaptığım BES e 5 kuruş kazandırmamış adama yönetim parası ödersin, şimdi bir de yaptığın tasarrufu nasıl kullanacağını da ben belirlerim diyor.
    Şeytan diyor, tüm parayı 100 dolarlık yap ondan sonrasını sen biliyorsun, hiç çıkarma bornozu. ..
    Aynı fikirdeyim ve o yüzden 2 yılım dolmak üzereyken geçen ay zorunlu bes’ten çıktım, yıllık %10 kazandıran fon yöneticisine mi emanet edeceğim paramı.
    Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Atatürk 22/09/1924 Samsun

2. BES den çıkmak yerine yılda 5 kere değiştirme hakkını kullanınız burada sürekli ekonomiyi takip ediyorsunuz ne yani bir kere BES fon belirleyip yıllarca değiştirmiyor musunuz bazen Kamu Dış Borçlanma bazen Altın bazen Hisse Bazen Kamu borçlanma bazen PPF olarak değiştirmiyor musunuz konjonktüre göre

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    50 bin yıl önce tek başına bir mamut avlayabilecek adam bugün de başının çaresine fazlasıyla bakabilir.
    Yiğitlik kar etmiyor ; aç bak televizyona senden daha donanımlı olduğu izlenimi veren kaç insan görebileceksin.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by metin68 Yazıyı Oku
    BES den çıkmak yerine yılda 5 kere değiştirme hakkını kullanınız burada sürekli ekonomiyi takip ediyorsunuz ne yani bir kere BES fon belirleyip yıllarca değiştirmiyor musunuz bazen Kamu Dış Borçlanma bazen Altın bazen Hisse Bazen Kamu borçlanma bazen PPF olarak değiştirmiyor musunuz konjonktüre göre
    Evvelki yıl % 80 Altın Fonu % 20 Eurobond la % 40 küsur verim elde ettik...

Ağustos ayında durum böyle idi...

O noktada Altın Fonundan çıkıp karı realize etseydik akıllıca olacaktı.

Dediğiniz gibi yıl içerisinde BES'le ilgilenmek ve gerekirse fonları değiştirmek lazım.

Sadece devlet katkısının getirisi (devlet tahviline yatırma yüzünden) menfi bile olabiliyor.

Nasıl oluyorsa?

Onun dışında bizim ailedeki iki kişinin BES hesabından son derece memnunuz...

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Bursa
    Gönderi
    1,428
     Alıntı Originally Posted by metin68 Yazıyı Oku
    BES den çıkmak yerine yılda 5 kere değiştirme hakkını kullanınız burada sürekli ekonomiyi takip ediyorsunuz ne yani bir kere BES fon belirleyip yıllarca değiştirmiyor musunuz bazen Kamu Dış Borçlanma bazen Altın bazen Hisse Bazen Kamu borçlanma bazen PPF olarak değiştirmiyor musunuz konjonktüre göre
    Sizin dediğiniz de makul bir tercih. Ben son 6 ay değiştirmiştim fon dağılımını, baktım ki piyasada daha iyi (daha riskli olsa da) imkanlar var. Sermayeyi takasbank'a aktardım. Hiç viop poz açmasam bile zaten faizi oks standart fonun getirisinden daha iyi. Bir de fonların arasından seçim yapmaktansa kendi sepetimi yapmak bana daha özgür gelmişti. Devlet oraya da sulanınca şimdi anladım, doğru karar vermişim.
    Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Atatürk 22/09/1924 Samsun

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Akar'dan F-35 açıklaması: ABD anlaşmadan cayarsa kendi dünyamızı kurarız

Akar: S-400, Haziran'a yetişmeyebilir, önümüzdeki aylarda gelecek

Akar: S-400 anlaşması imzalandı ve bitti. Bu böyle bilinmeli

Haziran 'a yetişmeyebilir mi Seçime kadar hayt huyt seçimden sonra da , seneye daha iyisi çıkacakmış demesinler.

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    100 bin dolar üstü için, doları alınca iş bitiyor değil mi 1 gün sonra vermeleri önemli değil.
    Pazartesi bankalar ve borsa yarım gün açık 7 haziran cuma'da tam gün her yer açık ama o arayı risk almak istemeyenler için en ideal gün çarşamba.. Yarın şu emeklilik fonları işi olmasa yarından da başlayabilirdik ki yarın için hala satış muhtemel..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Pazartesi bankalar ve borsa yarım gün açık 7 haziran cuma'da tam gün her yer açık ama o arayı risk almak istemeyenler için en ideal gün çarşamba.. Yarın şu emeklilik fonları işi olmasa yarından da başlayabilirdik ki yarın için hala satış muhtemel..
    Herşey çıkmak isteyenlerin işine gelecek şekilde oluyor. En geç çarşamba çıkmaları lazım, mal satabilmek için borsa yükselmeli ve hoop emeklilik fonları haberi .

Sayfa 300/1000 İlkİlk ... 200250290298299300301302310350400800 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •