Sayfa 996/1000 İlkİlk ... 496896946986994995996997998 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 7,961 - 7,968 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

1. Fitch falan böyle olumlu şeyler söyleyince içimden geçen düşünce "inanma öpecek".

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Ayhan Başkan nerede en son faiz derken görmüştük

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Fasist yonetim, çakma helikopter pilotuna sövmekten içeri attı, başkanımı.

Cezasının, bitmis olması gerek.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

3. Doların finansal sistem içerisindeki rolü ve yeri planlı bir biçimde değiştirilmek isteniyor olabilir.Bu görevde zaten her türlü garip işlere karışan Trump'a tevdi edilmiş olabilir.Yoksa ben bir ABD başkanın FED ve başkanıyla bu şekilde uğraşabileceklerini sanmıyorum.Mevcut parasal ve finansal sistem artık mevcut şekli ile yürümüyor ve yeni bir sisteme geçilmesi planlanıyor olabilir.Bu planda Trump=Gavrilo Princip rolüne soyunuyor olabilir.Bu konuda fikirleri olanlarla tartışmak güzel olabilir.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Fasist yonetim, çakma helikopter pilotuna sövmekten içeri attı, başkanımı.

Cezasının, bitmis olması gerek.
    Adam askerim diyerek sosyal medyada siyaset yapıyor. Asker olmadan askerim diyerek siyaset yapması bir facia ayrıca gerçekten asker olup da burada siyaset yapması bambaşka bir facia .

Şimdi bu adama sövünce, başkanım hem ceza alıyor hem de günah yazılıyor. Hiçbir tarafta adalet yok yav.

5.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    BNP PARİBAS, SMARTİKS YAZILIM İÇİN TAVSİYESİNİ 4,49 TL HEDEF FİYATLA 'AL' OLARAK BAŞLATTI
    20.06.2019, 10:43:39

Sebebi bu olabilir mi?
    Vay be kesin budur 2 katı fiyat vermiş neredeyse halka arz fiyatından

6. Bush ne demişti zamanında? İkiz kulelere saldırı sonrası. Haçlı seferlerini başlatıyorum.

Trump koyu Şeriatçı Evangelisttir. Önce büyük İsrail’i kurup, arkasından Armageddon savaşı, İsa Mesihin gelişi, Kıyamet...

Adamlar buna inanıyorlar ve inançları için herşeyi yaparlar!

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Avanesinin bir kısmı olabilir ama Trump'ın hal ve hareketlerinden anladığım herifin din ile en ufak bir kesişim kümesi yok.
    Sadece her politikacı gibi söylemlerinde halkın seveceği bazı retorikler kullanıyor.

7. Tıpkı diğer seçim dönemlerinde olduğu gibi, bu dönemde de kur düşüşünün bir çeşit seçim çalışması olduğu kanaatindeyim.
    Memlekette asıl mesele dolar kuru değildir. Memlekette asıl mesele FAİZ'dir.
    Elbette faiz-dolar birbiri ile doğrudan ilişkili iki enstrüman olsa da, gerçek yaşamda ticaretle uğraşan esnafın, sanayicinin vb. kimsenin öncelikli beklentisi faizlerdeki düşüştür.
    Mevcut durumda, piyasa durgun demek isterdim ama maalesef piyasa durgun değil! Piyasada belki de tarihinde olmadığı kadar yaprak kıpırdamıyor. Piyasayı hareketlendirmenin yolu da, dolar kurunu düşürmekten değil, faizleri düşürmekten geçiyor. Zaten sonrasında bakmak gerekir kura.
    Fed faiz indirim sinyali vermişmiş. Parasal genişlemeye gitmedikten sonra, faiz indiriminin bizim ülkemize yansıması dolaylı+sınırlı olur. Hele ki, bir de caatsa yaptırımları önümüzde duruyorken.
    Sonuç olarak, merkez bankasının faiz indirimi için 25 temmuzu bekleyeceğini düşünmüyorum. 24 haziran pazartesi sabahından itibaren her an bir faiz indirimi beni hiç mi hiç şaşırtmaz.(tabi indirirken, siyasi güvenin etkilerini de göz önünde bulundurmak gerek.)
    Faiz indirim olasılığının yanında, bir de global sorunları düşünmek elbette. Önümüzde S400 sorunu var. Kıbrıs doğalgaz arama çalışmaları var. Kurun seviyesini, içeride ve dışarıdaki gelişmeleri de öngörerek bütünleşik değerlendirmek gerek.

Not: Bir de borsayı göz önünde bulundurmak gerek: son BİR AY (evet sadece 1 ay) içerisinde imkb30 hisse senetlerinin DOLAR bazlı getirilerini incelediğinizde, %25-%30 getiri söz konusu(örnek:kchol, garan, isctr, ykbnk, thyao vb). Sadece bir ayda "dolar bazında" %30 getiriyi iyi analiz etmek gerekir ve unutmamak gerekir ki iç ve dış risklerin yabancı da farkında...

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermemektedir.

8.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Bush ne demişti zamanında? İkiz kulelere saldırı sonrası. Haçlı seferlerini başlatıyorum.

Trump koyu Şeriatçı Evangelisttir. Önce büyük İsrail’i kurup, arkasından Armageddon savaşı, İsa Mesihin gelişi, Kıyamet...

Adamlar buna inanıyorlar ve inançları için herşeyi yaparlar!
    Bizim kiler bu olayın farklı bir noktasında mı sanıyorsun..
    AKP içinde mehdi yi dillendiren çoook adam var..
    RTE nin mehdiye hazırlandığı ile ilgili çok video var
    Youtube da izle..

Sayfa 996/1000 İlkİlk ... 496896946986994995996997998 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •