Sayfa 927/1000 İlkİlk ... 427827877917925926927928929937977 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 7,409 - 7,416 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

1. Yabancı hiç çekinmeden bu seviyelerden dolar bozduruyorsa emin olun 5 TL nin altını görürüz.....

2.  Alıntı Originally Posted by adanalı Yazıyı Oku
    Yabancı hiç çekinmeden bu seviyelerden dolar bozduruyorsa emin olun 5 TL nin altını görürüz.....
    zeki müren in bizi görme ihtimali nekadar ise 5 in altını görme ihtimali de o kadar

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bende satılacak döviz yok hepsi TL mevduatta.

Hiç döviz almadım. Hep döviz sattım.

Son 19 yıldır bu hiç değişmedi.

son 19 yılda:
    1.85TL'den de euro sattım.
    2.96TL'den de
    6.88TL'den de

Elde ettiğim dövizi TL mevduata dönüyorum.
    Sn rxpu,

Tercih kişilerin risk anlayışına göre ve kazanç beklentisine göre değişiklik göstermeli ve akıllıca bence.
    Benim gelirim de TL. maaşla çalışıyorum. Kendime göre birikimim var. Yarısı ile döviz aldım (o da vadelide) yarısı da Mevduatta hoş geldin beş gittinlerde dolaşıyor. Haftada 1 veya duruma göre 2 hafta bir faizi ile döviz alıyorum. 40-50 usd arası döviz faizinden geliyor. 170 usd de ortalama tl faizinden. Aylık 75 usd hayat sigortası yaptırdım 10 sene sürecek. %4 faiz garanti getirili Aegon hayat. Gelir vergisinden de düşürüyorum. 10 sene sonunda 9000 usd+ faiz alacağım Hedefim de aksi bir durum olmazsa 10 sene sonunda (çocukların üniversitesi başlamış olacak inşallah)75000 usd birikime sahip olmak.
    Önemli olan hedef koymak ve risk algını bilmek. Bu hedefe de dediğiniz gibi düzgün ekonomi yönetimi ve yüksek faiz ile bir süre daha gitmektir.

4.  Alıntı Originally Posted by adanalı Yazıyı Oku
    Yabancı hiç çekinmeden bu seviyelerden dolar bozduruyorsa emin olun 5 TL nin altını görürüz.....
    5 in altı hayal artık geçen asya bankalarında kamu bankalarının gece gece milyon dolarlar sattıkları halde 5,76 nın altını görmedi. Daha aşağısı ülke ekonomisi için de iyi olmaz. zaten bankalar istemiyorlar 5,70 lerin altını...

5. in bin aliyi ben bunlardan bir gömlek ahlaklı ve dürüst oldugunu sanırdım
    kaybetme olasılıgı arttıkca çirkinleşti

6.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Bizim Stone'un bilgi kaynakları gayet sağlam ve güvenilir olmalı ki dün 5,87'lerden tüm dolarlarını sattığını paylaşarak epey şaşırtmıştı.
    bakan çıkıp konuşmazsa pek artacak gibi durmuyor sanki, şöyle bir iç anadolu şivesi yapsa.

Trump tehlikeli yollarda ..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayın Reber, birikimli hayat sigortaları ödediğimiz primin bir kısmını (yaşınıza göre artan oranlarda) vefat, maluliyet vb risklerin karşılığı olarak alır, kalan kısmını birikim olarak değerlendirir. Ödediğiniz ve ödeyeceğiniz primlerin tümünü birikim olarak değerlendirdiklerine ve tümüne %4 faiz uyguladıklarına emin misiniz?

Sayfa 927/1000 İlkİlk ... 427827877917925926927928929937977 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •