Sayfa 531/1000 İlkİlk ... 31431481521529530531532533541581631 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 4,241 - 4,248 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

1.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Misafirliğine gittiğimiz çeşme de siyaset yapan aile dostumuz ile Ankarada görev yapan savcı bir abimizin muhabbeti ilginçti. İstanbul seçimlerini kaybedecekler fakat bir şeyi kaybetmiş olmayacaklar çünkü belediye bakanlığı kurulacak yakında bütün belediyeler o bakanlığa dolayısıyla reise bağlanacak dediler. Ben içimden ohaaa desemde artık bu ülkede ohaaa dememeyi öğrendim.
    Bunu ben de duymuştum. Tüm ihaleler bu tek merkezden yürütülecek.

2.  Alıntı Originally Posted by Konvertor Yazıyı Oku
    Bence s400 de erteleme olmayacak,erteleme demek abd den yedigimiz suanki baskinin surmesi demek,zaten baski zirve yapmis bi sekilde yaptirim olsa dahi kisitli olabilir,cunku abd ulkemizi silemeyecek ,cunku ulkemizin cografi durumundan dolayi ve abd uslerinden dolayi kisitli yaptirim olabilir,yaptirim olursa bogazlardan abd savas gemileri karadenize gecemeyebilir izin vermessek buda abdyi rusyaya karsi karadenizde zor duruma dusurecktir.
    Herkes ABD nin yaptırımı karşısında ertelenir bekliyor ama Rusyayı kimse görmüyor.
    Kim kimle müttefik acaba.
    İşine gelince canım cicim rusya
    işine gelmeyince canım cicim abd
    öperler , geçiniz o işi.
    rusyadan vazgeçersen bu işin idlibi var, doğalgazı var.
    herşyi ekonomiyle bağdaştıran insanlar var.
    dün papazı yolla, bugün s400
    ee bu işin sonu yokmu herşeye tamam mı diyelim

Alıntı Originally Posted by Konvertor Yazıyı Oku
    Bence s400 de erteleme olmayacak,erteleme demek abd den yedigimiz suanki baskinin surmesi demek,zaten baski zirve yapmis bi sekilde yaptirim olsa dahi kisitli olabilir,cunku abd ulkemizi silemeyecek ,cunku ulkemizin cografi durumundan dolayi ve abd uslerinden dolayi kisitli yaptirim olabilir,yaptirim olursa bogazlardan abd savas gemileri karadenize gecemeyebilir izin vermessek buda abdyi rusyaya karsi karadenizde zor duruma dusurecktir.
    Boğazlardan ABD savaş gemilerinin geçmesini önleyecek bir güç göremiyorum.
    Anlaşmalar var.

4.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Bunu ben de duymuştum. Tüm ihaleler bu tek merkezden yürütülecek.
    böylece hile, hurda, yolsuzluk yapmak artık mümkün olmayacak (ha ha ha )...
    yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
     Alıntı Originally Posted by Ayan Yazıyı Oku
    Bir arkadaş sormuş yatırım tercihine cevap ; Global kriz ve ülkelerin batma veya savaş durumunda gold yükselir. Gümüş ise öyle değildir. Global krizde ülkeler üretemez/ürettiğini satamaz. Bu durumda endüstriyel bir ürün olan gümüşe talep azalır ve Altın/gümüş rasyosu altın lehine açılır. Bu verileri dikkatle takip edilecek yer İsveç kuru yük gemisi tonaj rakamları ve petroldür. Son Fed açıklamaları resesyonu fiatlıyor ve hafızalar biliyor ki bu durumda müzik biter ve DOW çöker ve yine piyasalar biliyor ki ezberden; bu durumda FED faizleri 0 a kadar indirir. Zerre tereddüt etmez. Yetmedi helikopterle dağıtırlar. 2008 mortgace krizinin ürettiği toksik varlıklar bir yere gitmedi, banka bilançolarında yeni bir isim altında bir yerlere gizlendi.
    Son FED açıklamalarını ; ( ABD nin tüm olumlu verileri fiatlanırken) bütçe açıklarının ve dıış ticaret açıklarının gözardı edilip DOW a coşku verilirken öngörülmesini sayın TH la birlikte sürekli yazdık. 2020 için bu değerlendirmeler yapılırken FED de ki bu çark etmenin, yılın ikinci yarısından itibaren olması çok enteresan. Bunu ABD - ÇİN ticaret savaşları da tetiklemiş olabilr.
    Bu büyük bir kırılmadır ve TREND dönüşümleridir. Ve ve trendler olaylardan bağımsızdır. İster S-400 deyin isterseniz Doğu Akdeniz vs vs. Sermaye hareketleri bunlardan bağımsız olarak akar. Dış güçler bu kez gelişmekte olan piyasalardan yana.
    Bu da dursun bir kenarda .....
    S-400 , Doğu Akdeniz vs ne olursa olsun Türkiye'ye para akacak mı diyorsunuz yani?
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. Belediye bakanligi guzelmis. Basina da Haseki ya da kaybederse Yildirim gecer. Belki Gokcek hani emekliye is seysinden.

İslemez o Bakanlik. Belediyelerin isleri durur. Belediye baskanlari, il teskilatlari isyan eder bizim ranti merkeze cektiler diye. 😀

İslemeyecegi konusunda ciddiyim. Yurutemezler. Zaten rant savasi cikar.

7. Kim ne derse desin merkez bankası ve kamu bankaları son 7-8 aydır bu işi iyi idare etti ediyorlar. Bu kurumlar 6 üstünde delicesine dolar sattı, şimdi anlamış olduk bu satışların sebebini. Çünkü dolar paraşütsüz düşecekmiş.

Her şeye rağmen dolarda yıllık getiri enflasyon üstünde olacaktır.
    Geçmiş yıllar bu dayanağımın bariz göstergesidir.

Sayfa 531/1000 İlkİlk ... 31431481521529530531532533541581631 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •