Sayfa 383/672 İlkİlk ... 283333373381382383384385393433483 ... SonSon
Arama sonucu : 5370 madde; 3,057 - 3,064 arası.

Konu: ISGYO İş Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı

Temel analizi

Alıntı Originally Posted by viopandtrade Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by boran Yazıyı Oku
    altta 0.257 cent destek.%3kadar bir düşüş.dolar çıkmaya devam ederse 1.10 dip olabilir.0.257 cent aşağı geçmişte kirizlerde kırılmış.2008 kirizinde 0.125cent 2001 kirizinde 0.70 cent görülmüş. sonuç: ülkede kriz çıkmaz ise burası alım fırsatı yatırım tavsiyesi değildir.
    hisse 1 milyar piyasa fiyatında.defter değeri 0.33. ----2018_2019 kâr tahmin rakamları toplamı 1 milyar.bu forumda analizi güçlü arkadaşların ve ayrıca isyatirimin beklentisi bu yönde.eger bu rakamlara ulaşılacak ise gelecek de fiyat kazanç orani 2 ye düşecek.ve kartopu yuvarlandikca büyür kâr da yıllar geçtikçe büyüyecek.f/k daha sonra ki yıllar da 1 e bile düşebilir.durum bu ise ölü eşek eti yemeyi seven büyük yatırımlar yukarıda anlattığım kârlar görünmeden kelepir hisse toplamak için fiyatı buraya düşürmüş olabilirler. Son söz: kiriz çıkmayacak ise ülkede bu fiyatlar şaka gibi bedava. Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by boran Yazıyı Oku
    hisse 1 milyar piyasa fiyatında.defter değeri 0.33. ----2018_2019 kâr tahmin rakamları toplamı 1 milyar.bu forumda analizi güçlü arkadaşların ve ayrıca isyatirimin beklentisi bu yönde.eger bu rakamlara ulaşılacak ise gelecek de fiyat kazanç orani 2 ye düşecek.ve kartopu yuvarlandikca büyür kâr da yıllar geçtikçe büyüyecek.f/k daha sonra ki yıllar da 1 e bile düşebilir.durum bu ise ölü eşek eti yemeyi seven büyük yatırımlar yukarıda anlattığım kârlar görünmeden kelepir hisse toplamak için fiyatı buraya düşürmüş olabilirler. Son söz: kiriz çıkmayacak ise ülkede bu fiyatlar şaka gibi bedava. Yatırım tavsiyesi değildir.
    Bende sizin yazdığınız analizlere ve pd/dd nin ucuzluğuna aldandım aldım.
    Maalesef temettüleri cepten kendime ödedim üzerine de temettüler için beyanname verme durumu var.
    GYO hisseleri temettüleri vergiden dolayı cazip değil.(bence)
    Bu hissede AL-SAT tan para kazanmak da zor.Sildim listemden kurtuldum.
    Sizlere bol kazançlar dilerim.

YTD

3. İş Bankası Kendi şirketinin değerinin bu kadar düşmesine nasıl izin veriyor. Şirketin kasasında bile Dolar, Euro ve nakit benzeri türevler var bu nakitleri ile şirketin bütün hisselerini alabilirler. Geri alım programını başlatsalar, hem çok ucuza bu hisseyi toplamış olurlar hem de şirketin değeri hak ettiği yere ulaşır.

4.  Alıntı Originally Posted by mehmet_vedat21 Yazıyı Oku
    İş Bankası Kendi şirketinin değerinin bu kadar düşmesine nasıl izin veriyor. Şirketin kasasında bile Dolar, Euro ve nakit benzeri türevler var bu nakitleri ile şirketin bütün hisselerini alabilirler. Geri alım programını başlatsalar, hem çok ucuza bu hisseyi toplamış olurlar hem de şirketin değeri hak ettiği yere ulaşır.
    Akıl tutulması vr kepazelik
    O da bize denk geldi
    Bahçeli denen herif yüzünden o günden beri 100 bine yakın değerim düştü varlıkta
    Satsak realize olacak
    Hiçbirine hakkımı helal etmiyorum
    Ne siyasetçisine ne de yöneticisine

5. Bu SPK kanunları ve vurdum duymaz tavırları küçük yatırımcının soyulmasına ve borsadan kaçmasına neden oluyor. En büyük spekülatörler şirket sahipleridir, nasıl mı büyük şirketlerin bilançolarını inceleyin sermayesinin kat kat üstünde parayı kasalarında tutuyorlar, ortaklarına temettü veya hisse olarak vermiyorlar, Dünya'nın hangi ülkesinde sınırsız yedek akçe ve olağanüstü yedek akçe vardır ki, Şu anda ALGYO'nun kasasında 106.000.000 dolar para var, sahip olduğun malvarlıkları hariç doları TL'ye çevirsek 106.000.000X 4,490 = 475.940.000 TL. ediyor hisse bölünüz : 475.940.000 = 10.650.000 = 44.69 ediyor. Cuma günü borsa kapanışı : 43 TL. 600.000.000 TL. Gayrimenkulü var ayrıca, diğer nakit ve benzeri türevleri de var defalarca şikayet ettim hiç ellerini kollarını bile sallamadılar doğru dürüst cevap verme tenezzülünde bulunmadılar. Haydi yabancı yatırımcı gelsin bu borsaya ALGYO bakmaları bile yeter adamlar gelmezler, hatta alay bile ederler. Çünkü Komedi bir durumdur.

6.  Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    Bende sizin yazdığınız analizlere ve pd/dd nin ucuzluğuna aldandım aldım.
    Maalesef temettüleri cepten kendime ödedim üzerine de temettüler için beyanname verme durumu var.
    GYO hisseleri temettüleri vergiden dolayı cazip değil.(bence)
    Bu hissede AL-SAT tan para kazanmak da zor.Sildim listemden kurtuldum.
    Sizlere bol kazançlar dilerim.

YTD
    Bildiğim kadarıyla sizin bahsettiğiniz gyo mağduriyeti beyanname sınırının aşılması durumunda ortaya çıkıyor. Bu sene için bu sınır 60 bin tl idi. Kural şu, temettü gelirinin yarısını muaf sayıyorsunuz geri kalan tutar 30 bin tl'nin altında ise beyanname vermiyorsunuz, üstünde ise beyanname veriyorsunuz ve vergisini ödüyorsunuz.

Temettü gelirinizin yarısı 30 bin tl'yi aşıyorsa diğer hisse temettülerine göre dezavantaj yaşıyorsunuz. GYO temettü ödemelerinde % 15 stopaj olmadığı için beyannamede mahsup edemiyorsunuz, bu da aynı temettü verimliliğine sahip olan iki hisseden GYO'yu dezavantajlı kılıyor. Dediğim gibi beyan sınırı aşıldığı durumda yalnızca. (Aklıma şu soru geliyor temettüden 2 gün önce satıp temettü günü takrar alım yapılsa ufak tefek bir farkla aynı portföy oluşturularak beyandan kaçınılabilir. Bildiğim kadarıyla değer artışları beyan dışı)

Vergi uzmanı falan değilim, yukarıdaki tespitler de beyana tabi başka geliriniz olmaması durumunda geçerli, bir yanlış anlama olmaması için yazıyorum. Her halükarda vergi konusunda bire bir destek ve görüş alınması gerekir. Bizim buralarda yazdıklarımız fikir jimnastiği olarak değerlendirilmeli, nihayetinde mesleğimiz vergicilik olmadığı sürece hepimiz amatörüz.

Gelir İdaresi Başkanlığı'nın 2018 yılı vergi beyanname rehberinin linki aşağıda, merak eden göz atabilir.

http://www.gib.gov.tr/sites/default/...kulsermaye.pdf
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

7. Arkadaşlar bütün sıkıntılara rağmen (dolar,ülkenin yanlış yönetilmesi vs.) Ben umutsuz değilim. Üstdeki grafiğe bir bakın sadece aşağı giden bir trend yok elbet yukarida gidecek. Burdan satıp sakın elinizdeki malınızı kaptırmayın. Söyle düşüne biliriz piyasa kötü, varlıkların genel olarak değeri düşüyor diye kimse evini, arabasını satıyor nakite geciyormumu hayır, ozaman değerini buluncaya kadar hisselerimizi satmayalım bekleyelim sabır sabır sabır.

8.  Alıntı Originally Posted by mehmet_vedat21 Yazıyı Oku
    Bu SPK kanunları ve vurdum duymaz tavırları küçük yatırımcının soyulmasına ve borsadan kaçmasına neden oluyor. En büyük spekülatörler şirket sahipleridir, nasıl mı büyük şirketlerin bilançolarını inceleyin sermayesinin kat kat üstünde parayı kasalarında tutuyorlar, ortaklarına temettü veya hisse olarak vermiyorlar, Dünya'nın hangi ülkesinde sınırsız yedek akçe ve olağanüstü yedek akçe vardır ki, Şu anda ALGYO'nun kasasında 106.000.000 dolar para var, sahip olduğun malvarlıkları hariç doları TL'ye çevirsek 106.000.000X 4,490 = 475.940.000 TL. ediyor hisse bölünüz : 475.940.000 = 10.650.000 = 44.69 ediyor. Cuma günü borsa kapanışı : 43 TL. 600.000.000 TL. Gayrimenkulü var ayrıca, diğer nakit ve benzeri türevleri de var defalarca şikayet ettim hiç ellerini kollarını bile sallamadılar doğru dürüst cevap verme tenezzülünde bulunmadılar. Haydi yabancı yatırımcı gelsin bu borsaya ALGYO bakmaları bile yeter adamlar gelmezler, hatta alay bile ederler. Çünkü Komedi bir durumdur.
    Donumuza kadar zarar etmişiz. Para pul olmuş ne vergisi abi ya. Ana para kalmayacak böyle giderse bir
    kaç haftaya. Ne devletmiş ya
    Vatandaşına kastetmekten başka bi işlevi kalmadı son5 yıldır

Sayfa 383/672 İlkİlk ... 283333373381382383384385393433483 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •