Sayfa 38/84 İlkİlk ... 28363738394048 ... SonSon
Arama sonucu : 671 madde; 297 - 304 arası.

Konu: YGGYO Yeni Gimat Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by konkasor34 Yazıyı Oku
    bu aralar gimatın tadı tuzu yok...bakalım 9 aylık bilanço 6 aylık gibi iyi gelecek mi...bilanço hakkında yorumu olan beklentilerini yazabilir mi acaba...2 hafta sonra bakalım neler olacak...
    9. ayı bilmem ama yıl sonu kar hedefim 210 mio tl. Geri alımlar sonrası kardan pay alacak ödenmiş sermayemiz 158 mio tl'ye düştüğüne göre, hisse başına kar 1.32 Tl olacak. Buna göre hisse başına 1 tl temettü ödemeleri ihtimal dahilinde görünüyor.

Bana kalsa temettüyü biraz daha düşük öder, hisse fiyatını yükseltmeden geri alımlara ağırlık verirdim. Son bir iki ay içinde yaptıkları agresif geri alımları doğru bulmadığımı da belirteyim bu arada. Aynı alımları zamana yayıp 8.40 tl yerine bugünkü fiyatlar olan 8.10 tl civarından yapabilirlerdi. Temettücü bir hissedar olarak hisse fiyatının yükselmesi çok umurumda değil, çünkü satıcı değilim. Gördüğüm kadarıyla başlık altında bugüne kadar hiç bir hissedar "fiyatlar düşük, geri alım yapın" diye yakınmadı.

Şirket yetkilileri burayı okuyorlarsa önerimdir; borsadaki hisselerin en iyilerinden biriyiz, temettü ödemekten bile kısmen feragat ederek, fiyatı zıplatmayacak bir şekilde geri alım yapsınlar. Uzun vadede ortakların lehine en iyi adım bu olur. (temettü az ödenirse fiyatlar biraz aşağı salınacağı için düşük fiyatlardan geri alım fırsatı da yaratmış olurlar.)

Tabi bunlar uzun vadeli yatırımcı olan bendenizin naçizane fikirleridir. Acelem var, satıp çıkacağım diyen ortakların düşüncelerine de saygılıyım. Şirket yönetimi ise kimi isterse onu dinlesin, her halükarda kazanan biz ortaklar olacağız. Syg..
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

2. 8,30-8,40 lardan geri alım yapan şirket buralardan almıyor ilginç...daha aşagıya düşmesini mi bekliyor acaba...

3.  Alıntı Originally Posted by konkasor34 Yazıyı Oku
    8,30-8,40 lardan geri alım yapan şirket buralardan almıyor ilginç...daha aşagıya düşmesini mi bekliyor acaba...
    Yaptığım hesaba göre alınan geri alım kararı çerçevesinde 600-700 bin hisse daha alma imkanları var. Agresif bir şekilde fiyatı yukarı çekecek şekilde değil de ufak ufak, fiyatı zıplatmadan almalarında fayda var. Piyasalar iyiye gitmiyor, finansal varlıklar gözü kapalı satılıyor, satılacak. Alım için daha da düşmesini bekliyorlarsa doğru yapıyorlar diye düşünürüm.
    Winter is coming...

4. 156.315.464 hayırlı olsun...
    Aynı döneme göre 1,5 kat kar...
    Allah bereket versin...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, vereceğiniz kararlar tamamen size aittir...
    Az yazıp, çok okumak istiyorum...

YGGYO Solo 2018/9 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): 156315464 Yıllık Değ%:44

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

6.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Yaptığım hesaba göre alınan geri alım kararı çerçevesinde 600-700 bin hisse daha alma imkanları var. Agresif bir şekilde fiyatı yukarı çekecek şekilde değil de ufak ufak, fiyatı zıplatmadan almalarında fayda var. Piyasalar iyiye gitmiyor, finansal varlıklar gözü kapalı satılıyor, satılacak. Alım için daha da düşmesini bekliyorlarsa doğru yapıyorlar diye düşünürüm.
    Sayın ekfuture,
    Senede 200 Milyon+ kar eden bir şirket, 700 - 800 bin lot malı 1 TL daha düşükten alsa ne olur, 3 TL daha düşükten alsa ne olur. Toplamda en fazla 2 -3 milyon TL kar eder, senelik karının yüzde birine falan tekabül eder.

Fiyatlar TL bazında yıllardır yerinde sayıyor zaten, enflasyon, dolar almış başını gitmiş, dolar bazında hisse fiyatları pul olmuş. Hala da daha yüzde 10 - 20 aşağıdan alayım hesabı yaparsa ayıp olur. Şirketin itibarı 3 - 5 milyon paradan daha önemli. Hem yıllardır elinde taşıyan bir KY paraya sıkışsa ve satmak zorunda olsa, bu fiyatlara zaten yazık, ama 5 - 6 liralar iyice acımasızca olmaz mı?

Ben olsam şirket yönetimi yerinde bu fiyatlardan satan herkesin malını alırım. Nasılsa kendini 7 - 8 senede kendini amorti eder. Gidip herhangi böyle bir varlığa alıcı olsa daha ucuza mı alacak, hiç sanmıyorum.
    YTD

7. Bunun bir tahta yapıcısı var, her sene yaz başından Kasım Aralıka kadar malı süründürüp toplamaya çalışıyor, sonra da temettü öncesi ve sonrası KY'ye biraz yukarıdan mal yükleyip tekrar aşağıya basıyor. KY'ye sürekli bedavaya mal taşıtıyor yani. Hem sıkılanın malını alttan tekrar alacak, hem de arada geçen zamanı repoda vs'de değerlendirecek dönecek, çifte para kazanacak.
    Şimdi şirketin kendi alımları olmasa merak ediyorum, bu sene kriz bahanesiyle ne yapacaktı, fiyatı tamamen göçertip KY'nin sinirleriyle daha mı çok oynayacaktı?
    YTD

8.  Alıntı Originally Posted by jtucker Yazıyı Oku
    Bunun bir tahta yapıcısı var, her sene yaz başından Kasım Aralıka kadar malı süründürüp toplamaya çalışıyor, sonra da temettü öncesi ve sonrası KY'ye biraz yukarıdan mal yükleyip tekrar aşağıya basıyor. KY'ye sürekli bedavaya mal taşıtıyor yani. Hem sıkılanın malını alttan tekrar alacak, hem de arada geçen zamanı repoda vs'de değerlendirecek dönecek, çifte para kazanacak.
    Şimdi şirketin kendi alımları olmasa merak ediyorum, bu sene kriz bahanesiyle ne yapacaktı, fiyatı tamamen göçertip KY'nin sinirleriyle daha mı çok oynayacaktı?
    YTD
    Bu söyleminiz uzun vadeli yatırımcı değil al-satçı olduğunuzu gösteriyor. Başlık altında daha önce yazdım bu hisse al satçıyı mağdur eder diye. Keşke hiç bulaşmasaydınız yggyo'ya.
    Winter is coming...

Sayfa 38/84 İlkİlk ... 28363738394048 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •