Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 135/1002 İlkİlk ... 3585125133134135136137145185235635 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,073 - 1,080 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by Metali Yazıyı Oku
    Bu deprem bence ev fiyatlarının yukselmesine bir engel daha olusturdu, 20 yıldır istanbullu sallanmamıştı , şimdi dusunecek acaba bu dairelere bu kadar yuksek fiyat vermek mantıklımıydı diye. Dask sigortası sadece 60-70 bin tl veriyor , evin geri kalan degeri puf olabilir ,sakın olaki arsa payı var demeyin yuksek katlı binalardaki daire arsa payları hicbir isinize yaramaz. Eskiden fakirlerin bile bahçeli evleri vardı.

Mi A2 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    doğru bir noktaya temas etmişsiniz.. evler ucube hale geldi son 15 yılda.. yuksek kat.. arsadan aldığı pay sıfıra yakın..

muntazam.. geniş caddeler.. yeşil alanlar.. makul bir nüfus miktarı.. modern şehircilik prensiplerine uygun yapılaşma.. bu saydığım kriterler olsaydı o şehirde ev almak rasyonel olabilirdi..

ancak istanbul da değil.. resmen bir köy haline geldi.. sokaklarına çıkın gezin.. söylediklerimin eksiği var fazlası yok..

evet.. eskiden güzel olan bagdat caddesi ve civarı bile bence yaşanmaz durumda artık..

bu şehir nufusu 10 milyon altına indirecek yeni bir iskan ve göç politikası eşliğinde yeni bir şehir tasarımı olmadan beş para etmez.. burası net..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

milli güvenlik riski.. bir an once nufus azaltılmalı .. yeni göç ve iskan politikaları.. teşvikler.. başka yolu yok..

bu şehir yıkıcı bir deprem sonrasında içinden çıkılamayacak bir şehir halini alır.. bu işin şakası yok.. yıkılan binalar diğer binaların üzerine yıkılacağı gibi aynı zamanda zaten dar olan yolları tıkayacak..millet birbirini ezer şehirden çıkmak için..

akılsız bir ulusuz.. çok acı.. bu beton aşkı en büyük derdimiz..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

3. Ben İ.Ü.İktisat Fakültesinden 1980 yılında mezun oldum.

Girişim 1975.

İstanbul ile ilgili bu endişeleri 1975 den beri dinledim, okudum.

Yıl 2019 Eylül, hala aynı konular.

Düzelmez.

Daha da beter olur, olacaktır.

Bu kentin kurtarılması bu milletin başarabileceği bir şey değil. ( çünkü 1956 dan bu yana sadece hırsızlara oy veriyor.)

Yaşam kalitenizi değiştirmek için kenti terk edeceksiniz.

Kümesteki kazlardan biri olmak istemiyorsanız ülkeyi.

Verilecek karar herkes için kendi devrimi, kendi çocuklarını kurtarma savaşıdır.

Bu savaş her geçen gün daha acımasız hale evriliyor.

Bugünlere,yarın düzelir diye diye geldik.

Artık çok geç ve belki ihtimali bile yok.

Boşuna kendinizi kandırmayın.

4. Eskiden 5 katlı binalara yuksek katlı evler derdik , 15-20 katlıları almak icin saldırdılar ama bunlar hic insancıl değil, nolacak sonumuz Allah hayreylesin.

5. İstanbul'da sokakta yaşayan çocuk sayısı 40.000 diyorlar, belki çok daha fazla, tinerci, dilenci, suriyeli sayın sayabilirseniz.

Bir gazete haberine göre, işi gücü olmayan, her sabah yolunu bulmak için,sokağa çıkan kişi sayısı 1 Milyon, ( yazıyla bir milyon).

Kentin çok ciddi asayiş problemi var.

Her geçen gün bu problem daha da büyüyor.

Bu ekonomik şartlar, fiyatlar ve vergilerle, her geçen gün can güvenliğiniz daha da riskli hale geliyor.

İşiniz, özel koşullarınız zorunlu kılmıyorsa, terk edin İstanbul'u.

Kalanlar düşünsün asayişi, güvenliği.

İç-İşleri bakanı düşünecek değil ya.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,625
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Bekara karı boşamak kolay derler o hesap, Bizans depremlerini okudukça, orada oturmak iyi cesaret diyorum.
    99 depreminden sonra projesi hazırlanan bina ise, sorun yok.

bu gün dışarıda idim, bir an önce evime gidip rahatça uzanayım diye acele ettim.

oturduğum binaya güveneceksin,
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,625
     Alıntı Originally Posted by Metali Yazıyı Oku
    Bu deprem bence ev fiyatlarının yukselmesine bir engel daha olusturdu, 20 yıldır istanbullu sallanmamıştı , şimdi dusunecek acaba bu dairelere bu kadar yuksek fiyat vermek mantıklımıydı diye. Dask sigortası sadece 60-70 bin tl veriyor , evin geri kalan degeri puf olabilir ,sakın olaki arsa payı var demeyin yuksek katlı binalardaki daire arsa payları hicbir isinize yaramaz. Eskiden fakirlerin bile bahçeli evleri vardı.

Eski binaların değeri düşer, yeni binaların değeri yükselir.
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    99 depreminden sonra projesi hazırlanan bina ise, sorun yok.

bu gün dışarıda idim, bir an önce evime gidip rahatça uzanayım diye acele ettim.

oturduğum binaya güveneceksin,
    Heee... Veriver güvenmeyi, binan sağlam emme her yeri bok götürüyor, vefat edenler gömülemiyor, yollar kapalı, say sayabildigin kadar!

ALLAH MUHAFAZA olası bir depremde, tek şeyin bina olmadığı anlaşılacak!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Sayfa 135/1002 İlkİlk ... 3585125133134135136137145185235635 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •