Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 189/1002 İlkİlk ... 89139179187188189190191199239289689 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,505 - 1,512 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    bi ekleme de ben yapayım;

istanbul ataşehir trendist 2013 sonu dolar kuru 2tl 3+1ler 550binden satıldı, şu an aynı daireler 1050bin tl. 1 milyon altına bulursanız alın. tamam dolar kuru kadar artmadı, fakat arada kiralar var ayrıca millet peşin almadı o zaman gerçekten düşük tl kredi faizi ile alabilmişti evleri, üstelik dolar kısa süre içinde çok yüksek prim yaptığı hali bu.

özellikle deprem sonrası yeni binalara talep arttı.
    Esasında benzer şeyleri söylüyoruz,konutta çok karlı bir dönem yaşandı ama bitti,neden bittiğini detaylı olarak önceki sayfalarda anlattık,bu forumun müdavimlerinin spesifik örneklere asla itirazı olmaz ancak genele bakıldığında hele dövizle karşılaştırma yapılırsa,konuttan kar etmek bu dönemde ihtimal dahilinde değil.

eskiden ev aldığında ödediğin para ile daha ferah (yeşil + yürüyebileceğin kaldırımlar) mekanlar satın alabiliyordun..şimdi ödediğin para ile yeşili sıfırlanmış beton yığını kümesler alıyorsun..

burada komik komik f/k hesapları yapmayın.. adam gibi bir şehir olsa burada herkes makul her türlü hesaplamayı yapar, ölçer biçer sonunda makulsa alır emlak.. ama elde olan leş haline gelmiş bir köy..bangladeş gibi bir yer.. sanki parismiş londraymış gibi analiz kasıyorsunuz..

şu anda a.k.p. partisinin yarattığı bir saadet zinciri kurtarılmaya çalışılıyor.. ama boşuna.. tren çoktan kalktı.. kendisini 30-40 senede amorti eden (*) kümeslere para verilmez..

(*) vergiler ve bir sürü bakım masrafları ile beraber..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by tarantula Yazıyı Oku
    Ev alabilecek birikime sahip olan insanların yaşları 35 40 ve üstüdür. 350 400 kira çarpanıyla ev almanın ne mantığı var. Evin 30 40 yıllık kirasını neden peşin ödeyesiniz. Zaten 80 yaşına kadar kiranızı karşılayacak nakit paranız var faiza altına veya doğru zamanda daha spekülatif yatırımlara yatırıp değerlendirilebilir. Ama işte insanların egosu açgözlülüğü medya tarafından kamçılanıyor ve insanlar tüketmeye devam ediyor.

20 yaşında bir ev alsan 30 sene sonra 50 yaşına gelecek ve beton ömrü bitecek. Şu an istanbulda 50 yaş üstü evlerin çoğu kentsel dönüşüme girecek. 40 50 katlı binalar 50 60 yşaına gelince nasıl güvenip oturacaksınız? 5 katlı binalar 50 yaşına gelince oturamıyorsunuz?? Daha örneği yok bakalım 50 60 yaşına gelmiş 20 kat üstü binaların durumu ne olacak?
    ...
    ...
    ...
    burada bazı önemli noktalar belirtilmiş..

mevcut saadet zinciri emsallerin ahlaksızca arttırılması sonucu yuksek katlı binalar yapılması ile gerçekleşti..

bu süreçte:

* yeşil yok edildi.. değerleme olarak negatif..
    * arsadan aldığın pay düştü, sıfıra yakınsadı.. değerleme olarak negatif..
    * gelecekte evinin değer yaratması sıfırlandı, gelecek tüm olası değerleme faktörleri gunumuze indirgenerek fiyatlama yapıldı ve sana satıldı..

özetle: mevcut kümesleri aldığında yaptığın şişirilmiş fiyatlarla gelecekteki tüm kiraları peşin ödemektir.. aldığın evin gelecekte değeri çok azalacak, hatta belki hiç olmayacak..arsa değeri hariç.. onu da zaten sıfırladılar nerdeyse mevcut yuksek yapılarla, daire sayısı arttıkça arsa payın azalacaktır..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

4.  Alıntı Originally Posted by zubizaretta Yazıyı Oku
    TL, Turkiye Cumhuriyeti Devletinin para birimidir

sen selcuk gezer ve diger 10-12 cileri izlemeye devam et . hem faizler dusuyor hemde dolar cıkmıyor ..sen aynen devam et.

dolar alıp çalı arkasına saklandınız ama o kadar cok dolar alınmışki çalı kapatamıyor sizi , her yeriniz gorunuyor aslında kendi bindigi dalı kesen insanlarsınız..sayenizde dolar cıkmıyor.ve cıkmasında zaten ..dolar 30 kurus cıksa birbirinizin kafasına vurmaya baslarsınız ve indirirsiniz doları ve sıkıntıda yok satışlarda cunku o kadar cok dolar almışsınızki.
    ben TL yi paradan saymıyorum ve saymayacağım. bu böyle biline. dolarımın çoğunu 3,3x lerden almıştım tabi sonra 3,5 3,6 lardanda destek yapmıştım. valla benim keyfim yerinde ema200 civarında oldukça almaya devam ederim.gel beni engelle nasıl oalcaksa artık. dolara DEVAMMM

5. zat'a bak kalkmış bana TL nin faziletini anlatıyor,yahu beni bilen bilir bu forumda.benim TL ile işim olmaz ve tutmamda. TL ile hiç bir iş yapmam,TL tutan ve onunla iş yapmaya çalışanla tüm ilişkimi keserim çünkü benim akıl sağlığı yerinde olmayanlar ile işim olmaz.ne demişler üzüm üzüme bak baka kararır. delinin yanında fazla durursanız sizde deli olursunuz!!!

6.  Alıntı Originally Posted by altivec Yazıyı Oku
    ben TL yi paradan saymıyorum ve saymayacağım. bu böyle biline. dolarımın çoğunu 3,3x lerden almıştım tabi sonra 3,5 3,6 lardanda destek yapmıştım. valla benim keyfim yerinde ema200 civarında oldukça almaya devam ederim.gel beni engelle nasıl oalcaksa artık. dolara DEVAMMM
    seni engellemek gibi bir niyetim oldugunuda nerden cıkardın.. alman daha iyi doların cıkmaması bakımından ama işte sen bunu anlamıyorsun .

alın daha cok alın. siz aldıkca dolar agırlasıyor , cıkamıyor.

devam edin.

7.  Alıntı Originally Posted by altivec Yazıyı Oku
    sunun gibi sizin durumunuz .. bir kamyon dolusu herhangi bir malınız var. dukkana gidiyorsunuz ve o maldan 1 kg satmaya calısıyorsunuz ama dukkan sahibi sile konusurken arkadaki 1 kamyon dolusu malı goruyor ve o mala sizin istediginiz fiyatı vermiyor..işte sizin durumunuz bunun gibi. .. dukkan sahibi devlet ve bütün vatandaslar...sen ve senin gibi dolar alanlar..doviz hesapları bir kamyon dolusu mal .. sende doları 10 liraya satmaya calısan sofor.siz daha alın 10 kamyon yapın . dolar 10 olur belki o zaman
    Son düzenleme : zubizaretta; 31-10-2019 saat: 13:42.

8. Ben dolar cıkmaz demiyorum .. bu kadar cok insan aldıgı icin cıkmaz diyorum . bunuda anlamıyorsun.Anca normal seyrinde gider..hatta olması gerekenden bile yavas hareket edebilir. sizin beklediginiz gibi ani zıplamalar yapmaz. diyorum.

Cünkü dolar zıplamaya baslagıdı zaman yine doların kafasına vurup indirecek sizlersiniz. yani 200 milyar dolar alan insanlar( sadece bankada , yastık altıya beraber değil ) Cünkü sizin familya birbirinden bagımsız hareket ederler. sen beklersin baskası satar

aslında merkez bankasında daha guclusunuz dolar alanlar olarak ama dedim ya biriniz beklerken biriniz satar o yuzden en buyuk baskıyı siz yaparsınız dolar uzerinde. ve yapında zaten . kontrolsüz gücünüz bir işe yarasın
    Son düzenleme : zubizaretta; 31-10-2019 saat: 13:53.

Sayfa 189/1002 İlkİlk ... 89139179187188189190191199239289689 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •