Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 747/1002 İlkİlk ... 247647697737745746747748749757797847 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,969 - 5,976 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by tusemre Yazıyı Oku
    ..hayırlı evlat yetiştirmek te sizin elinizde...
    Ben buna ters cok ornek gordum bu hayatta.

Insanoglu dogarken, genetik olarak eli yuzu. anne babaya benzer de, gelen varlik bambaska bir varliktir.

Yani sanildigi gibi anne babanin ruhunun bir parcasi degildir.

O nedenle anne baba olarak cok muhterem kisiler olabilirsiniz, ama o yeni gelen varligin, bizzat kendi yazdigi bir kaderi var ve onu yasamaya iniyor.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,931
     Alıntı Originally Posted by tusemre Yazıyı Oku
    Kötü örnek çoğaltmışsınız.İyi olmasını istemek, hayırlı evlat yetiştirmek te sizin elinizde... Siz hayatta iken 20 daireniz var iken çocuğunuza anladığım kadarı ile hiç yardım etmeyen onun maddi manevi destek olmayan ,herşeyi kendi kazansın diyen bir ebeveyn oma yolunda ilerliyorsunuz... Ben asla böyle düşünmezdim....Tabiki zorluk nedir bilsinler , ama bunu imkanım var iken neden zorluk içinde hayata 1-0 yenik başlasın. Mesela durumları iyi olmayan ailelere yardım ederken bunu onlarla yapmayı, alışveriş yaparken sürekli lüks marketten değil de pazardan da alışveriş yapmasını , telefon ihtiyacı var iken son model değil daha düşük modelinde onun ihtiyacını olduğunu karşıladığını ,hayvan sevgisini doğayı çevreyi gözlemlemeyi vs vs gibi birlikte hayatın içinde kalarak öğrenmesin sağlamak bence ideal olanı. Vicdanlı ve merhametli bir evlat yetişirse inanın bırakacağınız mal ve mülkten daha iyi bir miras olacaktır...
    Çok güzel özetlemişsiniz, bence de böyle olmalı...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Bekar adam olumsuz olur nefret dolu olur kadın sevmez cocuk sevmez. Evlenip çocuk yapınca kafan rahatlar kadına da çocuğa da alışırsın onların bakışı ihtiyaçları farklı olur. Adam da kendini hale yola koyar düzene girer para kazanma dürtüsü artar evini gecindirmek için. Ben bekar olsam şu anki giderimin 1/5 i ile krallar gibi yaşarım ama olmayi ister miyim kesinlikle istemem Allah yokluklarini göstermesin hatta ilk ben gideyim biraz bencilce ama. Zaten öyle olur erkek cok calisiyor yoruluyor eziliyor her gün kavga her gün stres kadınlar boşa uzun yaşamıyor

Çocuğa her şeyi vermeye çalışacaksın yokluğu çalışmayı tasarrufu öğreteceksin ama kişilik karakter diye bir olay da malesef var. Ben her şeyi sifirdan başardım, çocuğum karakterli olsun benden geleni alsın üstüne koysun isterim ama istemekle de olmayabiliyor ne ailelerden ne evlatlar çıkıyor malesef ona bel baglamamak lazım ölüm hak miras helal ölünce alsın mirasını uğraşsın yasarken bir şeye bence de gerek yok..

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.
    Çok güzel ve anlamlı, hayat tecrübesi dolu yanıtlar vermişsiniz.

5. Ocak Subat gibi 330 tl fiyat bicilen (emlakci) evimizi 420 tlye sattik. Fiyati yine emlakci belirledi. Kolay da sarildi yerinden dolayi 7 yasinda evdi. Parkelerini degistirdim, boyattim sattim. Simdi yeni ev ariyorum ama faizler artti. Elimde tl ile kaldim ne yapsam diye dusunuyorum.

MI MAX 2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Piyasayı takip edebilen , ilgili arkadaşlara sormak istiyorum ;

Elinizde olan dövizi bozarak oturmak için daire alınır mı ? Ya da konut fiyatları ne yöne evrilebilir ?
    bana kalsa asla almam. Ama müdür illa da kendi evimiz diyor.

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Piyasayı takip edebilen , ilgili arkadaşlara sormak istiyorum ;

Elinizde olan dövizi bozarak oturmak için daire alınır mı ? Ya da konut fiyatları ne yöne evrilebilir ?
    bana kalsa asla almam. Ama müdür illa da kendi evimiz diyor.
    Eşiniz hanımefendi haklı.. Yaşım 50 ve 26 yıldır kiracı değil kira alanım.. Şimdi kimisi şunu alsaydın bunu alsaydın der ya.. Ben güzel bir ticaret hayatım olduğu için önce evimi sonra dükkanımı aldım.. Daha sonra nakit akışı sağlama amaçlı temettü hisseleri topladım.. 25 yıldır borsadayım ama her doyumda hisseden çıkıp ilave daire alıp nakit akışımı rahatlattım.. 2017 hisselerden çıkıp bu sefer bir daire ve yüklü altın almıştım ki daire 375.000 den almıştım şu an son daire 600.000 e satıldı sitede.. ben temelden girmiştim.. Bu günden sonra artık nakit akışım olduğu için rahatım ve döviz altın pozisyonumu bozmuyorum artı tekrar hisselerin zamanı yaklaştı kanısındayım ama eşiniz hanımefendi bence haklı çünkü Türkiye üreyen potansiyeli olan ve kriz tecrübeli ülke.. Şimdi abd ye bakarsak dairelerin çöp fiyatına inip tekrar düzelmesi oldu ve alanlar yine kazandı.. Eskilerin tabiriyle evin senin olunca soğan ekmek yersin kimseye mahçup olmazsın.. Kiracı ise hep bir tedirgin seyyah hayatı yaşar.. Mutlu akşamlar.

8.  Alıntı Originally Posted by Alidelta Yazıyı Oku
    Eşiniz hanımefendi haklı.. Yaşım 50 ve 26 yıldır kiracı değil kira alanım.. Şimdi kimisi şunu alsaydın bunu alsaydın der ya.. Ben güzel bir ticaret hayatım olduğu için önce evimi sonra dükkanımı aldım.. Daha sonra nakit akışı sağlama amaçlı temettü hisseleri topladım.. 25 yıldır borsadayım ama her doyumda hisseden çıkıp ilave daire alıp nakit akışımı rahatlattım.. 2017 hisselerden çıkıp bu sefer bir daire ve yüklü altın almıştım ki daire 375.000 den almıştım şu an son daire 600.000 e satıldı sitede.. ben temelden girmiştim.. Bu günden sonra artık nakit akışım olduğu için rahatım ve döviz altın pozisyonumu bozmuyorum artı tekrar hisselerin zamanı yaklaştı kanısındayım ama eşiniz hanımefendi bence haklı çünkü Türkiye üreyen potansiyeli olan ve kriz tecrübeli ülke.. Şimdi abd ye bakarsak dairelerin çöp fiyatına inip tekrar düzelmesi oldu ve alanlar yine kazandı.. Eskilerin tabiriyle evin senin olunca soğan ekmek yersin kimseye mahçup olmazsın.. Kiracı ise hep bir tedirgin seyyah hayatı yaşar.. Mutlu akşamlar.
    Çok güzel açıklamışsınız.
    Ben altın yada dolar bozup, evin %25 ine kadar ödeme taraftarıyım. Kalan %75 için kredi mantıklı geliyor.
    Yalnız şuan kredi faiz oranları yüksek. 0.75-0.95 arasına gelip aşağıdan çekilirse daha avantajlı olur.

Sayfa 747/1002 İlkİlk ... 247647697737745746747748749757797847 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •