Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 462/1002 İlkİlk ... 362412452460461462463464472512562962 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,689 - 3,696 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Evet arkadaşlar şuanda ev almak doğru bir yatırım mı ? Doların bu denli yükseldiği piyasada şuanda ev almak bana mantıklı geliyor nedense bilmem yalnışmı düşünüyorum ?

2. Bana da. Gittim birka ev baktım. Birini beğendim, teklif verdim ne olsa begenirsiniz? Evi satanlar dolar çok arttı satmayalım demişler yani ev sahiplerine de satmamak mantıklı gelmeye başladı birden...
     Alıntı Originally Posted by AoveN Yazıyı Oku
    Evet arkadaşlar şuanda ev almak doğru bir yatırım mı ? Doların bu denli yükseldiği piyasada şuanda ev almak bana mantıklı geliyor nedense bilmem yalnışmı düşünüyorum ?

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by efet Yazıyı Oku
    Hocam sana yüz kere yazdım, New York istanbul arası gidip geliyorum. Mesela son 3 aydır New York'tayım. Öyle Türkiye'den bakmak gibi bir durum yok. Ayrıca Türkiye hayalindeki gibi bir ülke değil, hiç bir zaman da olmadı, nüfusun yüzde 5ine bakarak bütün ülkeyi yorumluyorsun. O zaman ABDdeki nüfüsun yüzde 5i karşılaştır, bakalım nasıl farklar göreceksin.

Ayrıca, yazlık alımını yatırım olarak görme. Belki satarken kazanırsın ama kazanırsanız bilin ki çok şanslıydınız.
    Dedigin hersey dogru

Turkiye eski turkiye degil. Benim cevrem megerse cok zenginmis varlikliymis simdi anliyorum. Ama o zaman anlamiyorduk

Senin abd ye gidip geldigini unutmusum kusura bakma. En azindan sen dediklerimi anliyorsun.

4. Hocam NY nasıl şu an? Ben birkac kez bulundum hiç yaşamadım ama virüs çıkınca inşallah new york a bulaşmaz demiştim o metro, o binaların yakınlığı insanların iç içe yaşaması filan böyle olacağı resmen belliydi. Siz de dikkat edin sağlık sıhhat dilerim.
     Alıntı Originally Posted by efet Yazıyı Oku
    Hocam sana yüz kere yazdım, New York istanbul arası gidip geliyorum. Mesela son 3 aydır New York'tayım. Öyle Türkiye'den bakmak gibi bir durum yok. Ayrıca Türkiye hayalindeki gibi bir ülke değil, hiç bir zaman da olmadı, nüfusun yüzde 5ine bakarak bütün ülkeyi yorumluyorsun. O zaman ABDdeki nüfüsun yüzde 5i karşılaştır, bakalım nasıl farklar göreceksin.

Ayrıca, yazlık alımını yatırım olarak görme. Belki satarken kazanırsın ama kazanırsanız bilin ki çok şanslıydınız.

Alıntı Originally Posted by AoveN Yazıyı Oku
    Evet arkadaşlar şuanda ev almak doğru bir yatırım mı ? Doların bu denli yükseldiği piyasada şuanda ev almak bana mantıklı geliyor nedense bilmem yalnışmı düşünüyorum ?
    Doların ne kadar yükseleceğini ve yatırımcılarda ne tür bir zarar bırakabileceğini tahmin ediyorsanız mantıklı,
    Şu anda gerçek olan tek şey inşaat maliyetleri yükselecek onun dışındanki her şey sizin senaryonuza göre şekillenecek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

6.  Alıntı Originally Posted by AoveN Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Bana da. Gittim birka ev baktım. Birini beğendim, teklif verdim ne olsa begenirsiniz? Evi satanlar dolar çok arttı satmayalım demişler yani ev sahiplerine de satmamak mantıklı gelmeye başladı birden...
    Sn. nosfecagri,

Geçenlerde bende fiziken bir ev görmeye gittiğimde emlakçı (kiracılı bir ev olduğu için) ev sahibini aradı. Konuşma sonrası gidelim ama ev sahibi dolar yüzünden arttı dedi. Kira çarpanı 170 civarında olduğu için benim için fark etmez dedim. Evin fiyatı arttıysa kirası da artmıştır.

Emlakçı dedi ki: Kirası niye artsın kiracı Türk Lirası kazanıyor kira değişmedi.
    Bende getirisi artmayan taşınmazın değeri niye arttı dedim?

Sonrasında zırvaladı
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Ahmetg Guest
    Soyle ilginc bir durum var

Kiralar maaslara endeks gibi bir sey ama ev fiyatlari degil

Komik olan sey hangi saticiyla konusursan konus herkes dolara endeksli fiyatlari artiriyor

Arada bir alaka varmi? Yok. Ama millet olarak ya gayrimenkul ya dolar dedigimiz icin biri arttimi oburunude artiriyorlar

Kimsede demiyor fiyatlari artiriyorsunuz ama kiralarin artmasi imkansiz cunku maaslar artmiyor

Demekki dolar arttikca kira carpani gittikce yukselecek.

O kadar finans ekonomi okuduk hic boyle seyler duymadik. Ilginc

8.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Soyle ilginc bir durum var

Kiralar maaslara endeks gibi bir sey ama ev fiyatlari degil

Komik olan sey hangi saticiyla konusursan konus herkes dolara endeksli fiyatlari artiriyor

Arada bir alaka varmi? Yok. Ama millet olarak ya gayrimenkul ya dolar dedigimiz icin biri arttimi oburunude artiriyorlar

Kimsede demiyor fiyatlari artiriyorsunuz ama kiralarin artmasi imkansiz cunku maaslar artmiyor

Demekki dolar arttikca kira carpani gittikce yukselecek.

O kadar finans ekonomi okuduk hic boyle seyler duymadik. Ilginc
    Kira carpani gittikce yukselirse bu taşınmazları niye talep edeyim ki dolar ile alacaksam küresel olarak linkteki her yerden daha yüksek getiri ile yatırım yapabilirim.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 462/1002 İlkİlk ... 362412452460461462463464472512562962 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •