Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 477/1002 İlkİlk ... 377427467475476477478479487527577977 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,809 - 3,816 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Bankalarin elinde kalan cok sayida konut var.

Bazi sirketler bunlari, internet uzerinden acik-artirma ile satar.

Ilani koydugunda, evin ozelliklerini yazar, ayrica ev dolu, ev bos diye de bir ayrinti yazar.

Siz ona gore teklifte bulunursunuz.

Dusunun, bankaya evini kaybetmis adam, elde yok avucta yok, kapiya dikilip, cik hemserim, evi ben aldim diyeceksin.

Saka gibi.

2. Kiraci isi sikinti kontrat varsa sure sonuna kadar oturur satilmasi cozum degil benim basimda var adam cikmiyor kontratin sonunda cikarim diyor avukatlar bile 6 aydan once cikaramiyorlar kiracilar yasayi ev sahibinden iyi biliyorlar.

SM-G965F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Onu bir kere yapabilir bir kere yasal takip sistemine düşerse sittin sene yeni kredi alamaz ama sonra çok ağlar ama lazım olduğunda .

Sicili çok bozuk olanın ailesinin gayrimenkul satmasında bile birçok sorun çıkıyor hatta
    Bahsettiğim kişiye bir kere kredi verilmesi abes,zaten oda bir kere yapıp kaçma peşinde
    siz herkesi kendiniz ve çevrenizdekiler gibi düşünmeyin bence,değil 7+25 bin tl,700 tl için bu cambazlığın çok daha fazlasını yapacak insanlar dolu yaşadığım yerde,ayrıca,adamın sabit geliri yok,üzerine kayıtlı bırakın taşınmazı dikiş iğnesi bile yok,ne alacaklar bundan? emin olun 10 sene sonrada aynı durumda olacak bir sicil affıyla yine dürüst vatandaşların vergilerine konacak...

4. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Bahsettiğim kişiye bir kere kredi verilmesi abes,zaten oda bir kere yapıp kaçma peşinde
    siz herkesi kendiniz ve çevrenizdekiler gibi düşünmeyin bence,değil 7+25 bin tl,700 tl için bu cambazlığın çok daha fazlasını yapacak insanlar dolu yaşadığım yerde,ayrıca,adamın sabit geliri yok,üzerine kayıtlı bırakın taşınmazı dikiş iğnesi bile yok,ne alacaklar bundan? emin olun 10 sene sonrada aynı durumda olacak bir sicil affıyla yine dürüst vatandaşların vergilerine konacak...
    .

Olabilir sigortadan artık tahsil eder banka .

Artık sistemde kaç yıl geçerse o konu biraz çetrefilli olur .

5.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Onu bir kere yapabilir bir kere yasal takip sistemine düşerse sittin sene yeni kredi alamaz ama sonra çok ağlar ama lazım olduğunda .

Sicili çok bozuk olanın ailesinin gayrimenkul satmasında bile birçok sorun çıkıyor hatta
    Benim kayınbirader 9-10 yıl kadar önce birkaç kredi kartından çekebildiği kadar nakit çekti, o tarihlerde borcu o zamanın 50 milyarına kadar çıkmış diye söyledi. Kendisi asgari ücretle çalışıyordu. Maaşına konan dörtte bir hacizle kapanması mümkün değildi. Üzerinde de bir mal varlığı yok. Bankalar iki üç yıl sonra borçlarını varlık yönetim şirketine satmışlar. Arada bi arama geliyormuş varlık şirketinden, getirin üç beş milyar borcunuzu kapatalım diye. Kayınbirader onu bile yatırmadı. Zaten varlık şirketi de artık aramıyormuş. Kredi kartı lazım olunca ise kardeşinin ve anne babasınınkileri kullanıyor.

Redmi K20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Kiracidan yana derdi olan cok anlaşilan

Ben kiraciyim arkadaslar. Istanbul bahcelievler de oturuyorum. 5 yildir ayni ev.
    Ev sahibi gecen gün aradi, sizden çok memnunuz ama bu yıl illa ki %10 kira artişi isterim diye diretti. Tek maaşli memur olarak kira beni aşmaya başladi. Uygun, kiralık ev ariyorum, şimdilik malum siteden.
    O civarda kiraci arayan arkadaş varsa konusabiliriz

Not: Banka kredi notum 100
    Ziraat bankasinin verebildigi kadar kira ödeme dekontlarini da sunabilirim
    Hic sekmez,ayın 15 inde maaş alirim ve o gün trink hesabiniza gecer kira

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Kiracidan yana derdi olan cok anlaşilan

Ben kiraciyim arkadaslar. Istanbul bahcelievler de oturuyorum. 5 yildir ayni ev.
    Ev sahibi gecen gün aradi, sizden çok memnunuz ama bu yıl illa ki %10 kira artişi isterim diye diretti. Tek maaşli memur olarak kira beni aşmaya başladi. Uygun, kiralık ev ariyorum, şimdilik malum siteden.

Arkadaşımın evi var orada şu anda ödediğiniz kira nedir veya ödemeyi düşünebileceğiniz aralık .

Ana caddesi üzerinde idi yer

kabin memurları tutuyordu hep .

8.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Kiracidan yana derdi olan cok anlaşilan

Sn. bzaferb,

Ev sahibiniz bu ay ortalama %12,2 talep etme hakkı olmasına karşın, %18 indirim ile kira artış talebinde bulunmuş. Yani reel olarak kiranız düşmüş. Tek maaşlı bir memur olarak bir önceki yıla göre gelirinizde %10 üzerinde artış olma ihtimalinin yüksek olduğunu tahmin ediyorum.

Günümüzde düzenli ödeme olması gereken normal bir eylem iken maalesef az bulunan bir durum olmuş gibi gözlenmektedir.
    Diğer bir ifade ile hepimizin dürüst olması gerekiyor ki tüm sistem işlesin yani dürüstlük normal bir eylemdir. Maalesef günümüzde bir artı değer gibi yansıtılıyor.

Özetle ortada bir yatırım ve yatırımın geri dönüşü durumu var. Eğer kira artış hızları enflasyonun altında olmaya devam ederse kira çarpanları git gide artar ve konut yatırımı yapılmaz ve arz eksikliğinden kaynaklı olarak her yıl taşınmak zorunda kalan bir döngü başlar...

Anladığım kadarıyla günümüzde normal ve zamanında ödeme gerçek
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 477/1002 İlkİlk ... 377427467475476477478479487527577977 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •