Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 198/1002 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298698 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,577 - 1,584 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Rantin vergilendirilmemesi gerekir oylemi?
    Hizmetin vergilendirilmesi ile hizmetten doğan kazancin vergilendirimesini siz karistiriyor olabilirmisiniz?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Konu evden açılmış. Mesela, vatandaş vergilendirilmiş kazancından eline geçen kısım ile, vergilendirilmiş şekilde harcamalarını yapıyor ve geri kalanı ile tasarruf ediyor. Faiz geliri elde ederken vergilendiriliyor. Daha sonra konut alıyor. Konut alırken, tapu harcı, emlak vergisi, kredi kullandı ise BSMV gibi bir sürü vergi ödüyor. Nihayetinde ev sahibi oluyor. Bu evin vergilendirilmesi, vergi anlayışına göre tersttir diyorum. Ek olarak, yatırım anlamında da tersttir. Vatandaş riske girip , "buraları ilerde çok değerlenecek" diye ev alabilir. Değerlenir veya değerlenmez. Değerlenir ise kar elde eder, değerlenmez ise zarar. Kar da , zarar da vatandaşındır.

Sizin dediğinize en yakın şu olur. Tarla vasfındaki bir araziye, imar geldiğinde ortaya ciddi bir rant çıkıyor. Onun vergilendirilmesi olursa, (ki bunu en başta siyasiler istemez, buradaki rant genelde siyasi çevrelere gider) kısmen çaresiz bir iktidarın başvurduğu en son çare gibi düşünülebilir. Bence doğru değil ama nispeten kabul edilebilir.

2 bin 500 kişilik devre mülk 40 bin kişiye satıldı
    Yalova'da 2 bin 500 kişiye satılması gereken hisseli tapunun 40 bine yakın kişiye satıldığı ortaya çıktı.
    Ödeme yapılan şirketin herhangi bir mal varlığının bulunmadığını bildirdi.

http://www.patronlardunyasi.com/habe...satildi/227103

Betonun tamamını alamıyorum bari azcuk ! ucundan alayım diye kendini paralayan beton beyinlerin çokluğunu iyi bilen uyanık hırsızlar düdük yapmışlar. Ülke sanki muz cumhuriyeti , kanunlara bak hizaya gel , hırsız oldun mu sana dokunamıyor çünkü hırsız zaten çaldığı minarenin kılıfını önceden hazırlıyor ama aynı şeyi sıradan biri yapsın kanunlar o zaman işliyor ve yapanın anasını ağlatıyor. Ya beton beyinler uyanıp hırsızdan ve onu kollayan düzenden hesap soracak yada bu devran böyle devam edecek.

Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    2 bin 500 kişilik devre mülk 40 bin kişiye satıldı
    Yalova'da 2 bin 500 kişiye satılması gereken hisseli tapunun 40 bine yakın kişiye satıldığı ortaya çıktı.
    Ödeme yapılan şirketin herhangi bir mal varlığının bulunmadığını bildirdi.

http://www.patronlardunyasi.com/habe...satildi/227103

Betonun tamamını alamıyorum bari azcuk ! ucundan alayım diye kendini paralayan beton beyinlerin çokluğunu iyi bilen uyanık hırsızlar düdük yapmışlar. Ülke sanki muz cumhuriyeti , kanunlara bak hizaya gel , hırsız oldun mu sana dokunamıyor çünkü hırsız zaten çaldığı minarenin kılıfını önceden hazırlıyor ama aynı şeyi sıradan biri yapsın kanunlar o zaman işliyor ve yapanın anasını ağlatıyor. Ya beton beyinler uyanıp hırsızdan ve onu kollayan düzenden hesap soracak yada bu devran böyle devam edecek.
    açıkcası acımıyorum artık bu tür insanlara.

.

gelecek 10 sene içinde en az 10 tane daha tosun çıkar bu ülkeden.

yinede akıllanmazlar.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Alıntı Originally Posted by ellocu Yazıyı Oku
    Ege bölgesi sahil şeridi genelinde ve kısmen Antalya sahil şeridinde, son 3-4 yıldır Türkiye ortalamalarının çok ama çok üstünde gerçekleşen fiyat artışlarının geleceği konusunda düşüncesi olan...?
    ne varsa egede var demiştik zamanında

öyle olmayada devam edecek.

finansal özgülü olan hiç kimse büyük şehirde yaşamaz ( bence )
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

5. Emekli olsam (2-3 yıl sonra) ilk kapağı atacağım bölgeler benim de...Ne işim var İstanbulda veya başka yerde...Tek yaşanacak bölge...Her anlamda...

6.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Emekli olsam (2-3 yıl sonra) ilk kapağı atacağım bölgeler benim de...Ne işim var İstanbulda veya başka yerde...Tek yaşanacak bölge...Her anlamda...
    Biz burada yaşıyoruz zaten. Nereye kapağı atalım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    İzmir hariç ege bölgesi ne yazıkki gelişmemiş. Pozitif ve negatif yönleri a4 kağıdına yazmak lazım kesin karar vermeden önce.
    Finansal özgürlüğü olan biri olarak İstanbul'u bırakmak delilik gibi geliyor.
    Stratejik konumu nedeniyle istediğimiz zaman yurtdışı ayağımızın dibinde. Ürün çeşitliliği, hastaneler, vb. imkanlar açısından önde. Bahsettiğim şehir merkezi yanlış anlaşılmasın benim için İstanbul ; Beşiktaş,Beyoğlu, Şişli ,Fatih,Sarıyer, Kadıköy ve Üsküdar'dır.
    Negatif yönleri çok olsa da , şehirde bi çekim gücü var. Artıları eksileri karşılıyor.
    Yinede döngüsel (loop life) tarzda bi yaşam olabilir .5 ay ege 7 ay ist gibi...
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    İzmir hariç ege bölgesi ne yazıkki gelişmemiş. Pozitif ve negatif yönleri a4 kağıdına yazmak lazım kesin karar vermeden önce.
    Finansal özgürlüğü olan biri olarak İstanbul'u bırakmak delilik gibi geliyor.
    Stratejik konumu nedeniyle istediğimiz zaman yurtdışı ayağımızın dibinde. Ürün çeşitliliği, hastaneler, vb. imkanlar açısından önde. Bahsettiğim şehir merkezi yanlış anlaşılmasın benim için İstanbul ; Beşiktaş,Beyoğlu, Şişli ,Fatih,Sarıyer, Kadıköy ve Üsküdar'dır.
    Negatif yönleri çok olsa da , şehirde bi çekim gücü var. Artıları eksileri karşılıyor.
    Yinede döngüsel (loop life) tarzda bi yaşam olabilir .5 ay ege 7 ay ist gibi...
    İzmirde yaşayan biri olarak daha güney derim. Büyük şehirin özellikle sağlık yönünden büyük avantajları var. ama doğa olarak deniz severler için özellikle güneyi, doğa severler için kuzeyi çok güzel. Finansal özgürlük gelir gelmez burayı terki diyar eylerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 198/1002 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298698 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •