Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 717/1002 İlkİlk ... 217617667707715716717718719727767817 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,729 - 5,736 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Ocak ayında Antalya Lara da 320k’ya aldığımız 2+1 daireyi, bu hafta eşyalı olarak 2500₺ kiraya verdik.
    Şu an daire emsalleri 420k civarı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by butlan Yazıyı Oku
    Ocak ayında Antalya Lara da 320k’ya aldığımız 2+1 daireyi, bu hafta eşyalı olarak 2500₺ kiraya verdik.
    Şu an daire emsalleri 420k civarı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Sayın butlan sizin bu yaşadığınız aynı ikinci el araç aldım şöyle kar ettim gibi... Nedeni arada böyle dönemler oluyor sizde şanslı bir yatırım yapmışsınız.. İyi de yapmışsınız.. İşte bu tür ara dönem fırsatları bitmeyecek.. Genç ve üreyen bir ülkeyiz artı yurtdışından iyi bir konut talebi var..İleride Gayrimenkul yatırım ortaklığı kurmak için konut dükkan plaza toplayanda var.

Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Hayatımda ilk kez kiraya çıktım, o da ailemin olduğu apartmanda kiralık çıkınca oraya gelelim eşim çalışıyor cocuk bakımı v.s. kolay olur diye istedik. ev sahibi durumumuzu biliyor ben bu evi satmam sizin gibi kiracı nereden bulacağım fln.. neyse bi 8-9 ay geçti geçmedi ev sahibi ben kendi oturduğum evi alacağım için burayı satıyorum almazsanız hemen başkasına satarım dedi, biz de kaldık öyle. ( bu evi hem almak istemiyoruz uzun vade de, hem de pahalı)

bana kiracılığın sadece finansal getirisi götürüsü kimse anlatmasın. bunları geçtik en ufak bir değişiklik/tadilat v.s. problem oluyor.

Bankada en az 300 000 TL ve üstü nakiti olan ve iyi de bir maaşı oldu mu ev almanın mantıklı bir şey olduğunu düşünmüyorum . Finansal özgürlüğün olduğu için " bağımlılık " diye bir derdin yok ! Her zaman derim Ekonomik Özgürlüğün varsa bütün arabalar ve bütün evler senindir .

Tanınmış bir ayakkabı fabrikasında çalıştığım dönemde Fabrika sahibinin herşeyi kiralıktı . Arnavutköy ' deki villasından tutun da , çocuklarının kullandığı Mercedes arabalara kadar ; fabrikadan tutun da fabrikadaki araçlara kadar ...

Veya şöyle bir örnek vereyim : Ev sahibi olma hayali ile önden peşinat verip geriye kalanını uzun vadeli bir borca girerek bir alıyorsunuz . Ev sahibi olduk diye sevinirken rezil bir komşuya denk geliyorsunuz . Şimdi borcunuz olduğu için satsan bir türlü satmasan bir türlü ...

YouTube ' da izlemiştim . Almanya ' da oturanların sadece % 20 ' si ev sahibi .

4.  Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    Bankada en az 300 000 TL ve üstü nakiti olan ve iyi de bir maaşı oldu mu ev almanın mantıklı bir şey olduğunu düşünmüyorum . Finansal özgürlüğün olduğu için " bağımlılık " diye bir derdin yok ! Her zaman derim Ekonomik Özgürlüğün varsa bütün arabalar ve bütün evler senindir .

Tanınmış bir ayakkabı fabrikasında çalıştığım dönemde Fabrika sahibinin herşeyi kiralıktı . Arnavutköy ' deki villasından tutun da , çocuklarının kullandığı Mercedes arabalara kadar ; fabrikadan tutun da fabrikadaki araçlara kadar ...

Veya şöyle bir örnek vereyim : Ev sahibi olma hayali ile önden peşinat verip geriye kalanını uzun vadeli bir borca girerek bir alıyorsunuz . Ev sahibi olduk diye sevinirken rezil bir komşuya denk geliyorsunuz . Şimdi borcunuz olduğu için satsan bir türlü satmasan bir türlü ...

300bin tl finansal bagimsizlik laflari icin cok komik bir rakam, bugun o paraya dogru duzgun sifir otomobil alamiyorsunuz.
    Gunumuzde bu rakam bence en az 3 milyon tl olmali( 500bin dolar bile etmiyor)

Iyi maasli is ise dogru duzgun birikim yapilmiyorsa tam aksine finansal bagimliliktan baska bir sey degil.

5.  Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku

Bence 300.000 TL. kuru parasi ve dolgun maasi olan ( aylik 6.500 TL.gibi ) kisi bizim ulkemizde ev almamali fikrine katilirim.

Aslinda o 300.000'i akilli degerlendirdi mi belki 10 tane konut alir gunun birinde.

Bizim milletin bu kadar konuta atlamasinin bir sebebi, konut kredileri.

Bir de bu borcun yasamlarina getirecegi yuku pek ciddiye almiyorlar.

6. Şaka yapıyor olmalısınız. 300.000 TL nasıl finansal özgürlük sağlayacakmış? Hem de kirada iken ..?

Allah aşkına siz nerede yaşıyorsunuz ? Etiler , Bebek ya da Tarabya ' da mı ? 100 000 TL nakit param , 350 000 TL ' lik evim var ve X Belediyesi ' nde 4000 TL maaş ile çalışıyorum . Arabam yok . Çok da mutluyum . Başakşehir ' de güzel bir semtte oturuyorum . Yokluğu çok iyi bilirim . Gecekondu evde bir fiil 8 sene oturdum .

Asgari ücretin 2324 TL olduğu bu güzelim ülkede " ALİCE harikalar diyarında " fazla geçmeyin . Uykudan uyanınca kötü oluyor sonra ...

8.  Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    Allah aşkına siz nerede yaşıyorsunuz ? Etiler , Bebek ya da Tarabya ' da mı ? 100 000 TL nakit param , 350 000 TL ' lik evim var ve X Belediyesi ' nde 4000 TL maaş ile çalışıyorum . Arabam yok . Çok da mutluyum . Başakşehir ' de güzel bir semtte oturuyorum . Yokluğu çok iyi bilirim . Gecekondu evde bir fiil 8 sene oturdum .

Asgari ücretin 2324 TL olduğu bu güzelim ülkede " ALİCE harikalar diyarında " fazla geçmeyin . Uykudan uyanınca kötü oluyor sonra ...
    Ayrica bu kadar para ve maas ekonomik ozgurluk saglar, saglamaz degil di konu, ev almali, alma-mali konusuydu.

Ben bu ornege cok yakin durumdayim asla ev almam.

Sayfa 717/1002 İlkİlk ... 217617667707715716717718719727767817 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •