Sayfa 176/992 İlkİlk ... 76126166174175176177178186226276676 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 1,401 - 1,408 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by canx34 Yazıyı Oku
    Temmuz ayı enflasyonu Ağustos'da açıklanacak, ve bu ay gelen zamlar buna yansıyacağından yine 19-20'ye doğru bir gidiş olması beklenir sanırım.

TCMB 25 Temmuz'da faiz indirecek diyorlar , bu durumda yükselecek Temmuz enflasyonu + dolar hassasiyeti düşünülürse hatalı bir hareket olmaz mı bu ?
    Temmuzda FED faiz indirecek, dengelenir o zaman, dünyada daha da zayıflayacak olan dolar için sorun olmaz bence.

2.  Alıntı Originally Posted by canx34 Yazıyı Oku
    Temmuz ayı enflasyonu Ağustos'da açıklanacak, ve bu ay gelen zamlar buna yansıyacağından yine 19-20'ye doğru bir gidiş olması beklenir sanırım.

TCMB 25 Temmuz'da faiz indirecek diyorlar , bu durumda yükselecek Temmuz enflasyonu + dolar hassasiyeti düşünülürse hatalı bir hareket olmaz mı bu ?
    Baz etkisi ile artmayabilir aksine enflasyon azalabilir. temmuz 18 enflasyon oranini bilmiyorum ama yüksek olsa gerek..

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Oturulmayan daire ye aidat veriyor musunuz...

Bizim bir komsumuz vardi oturmuyorum diye 3 sene odeme yapmadi. su anda kiraci var ve odeniyor. Onun odeme yapmadigi donem de zaman asimina ugradi tabi
    yazlik yerinde de baslangic ta sorun olan evler eski borclarini odemiyorlar ve zaman asimina ugruyor borclari, onlarin sattiklari dairelerde yeni uyeler ise aidatlarini odemekteler, cunku ev sahibiler otursalar da oturmasalar da

Gelelim su olayina, kis doneminde su faturasi yazlik lara gelmiyor
    Bilginize
    Kat mülkiyet kanunu çok açık. Oturmuyorum, asansöre binmiyorum, bahçede dolaşmıyorum olayı yok. Ortak alanların giderine her kat maliki arsa payı oranında katılmak zorunda. Aidat meselesi de genel kurulda işletme projesinde belirlenir ve tebligat yapılır. Tekrar her ay hatırlatılmaz.

Aslında dürüst çalışan için yöneticilik zordur. Bu nedenle hep destek olmuşumdur. Ama benim olay başka. 3 yıldır İZSU dan gelen fatura ara sayaçlar okunarak dairelerin tüketimine göre alınırken, bu yıl seçilen denetçiler ali cengiz yaptılar. Bunların seçiminde aylık her denetçi 200 tl. ücret istemişti. Ben de '' zaten yöneticiye 2000 tl. veriyoruz. Denetçiye para mı olur. Kanuna göre denetçi zaten mal sahibi olmak zorunda. 3 ayda bir hesap ve idari denetim yapacak. Ben ücretsiz talibim '' demiştim. Adamlar o zaman pekala bizde ücret istemiyoruz dediler ama, görünen o ki aslında dolaylı ücret peşindeler.

4.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Kat mülkiyet kanunu çok açık. Oturmuyorum, asansöre binmiyorum, bahçede dolaşmıyorum olayı yok. Ortak alanların giderine her kat maliki arsa payı oranında katılmak zorunda. Aidat meselesi de genel kurulda işletme projesinde belirlenir ve tebligat yapılır. Tekrar her ay hatırlatılmaz.

Aslında dürüst çalışan için yöneticilik zordur. Bu nedenle hep destek olmuşumdur. Ama benim olay başka. 3 yıldır İZSU dan gelen fatura ara sayaçlar okunarak dairelerin tüketimine göre alınırken, bu yıl seçilen denetçiler ali cengiz yaptılar. Bunların seçiminde aylık her denetçi 200 tl. ücret istemişti. Ben de '' zaten yöneticiye 2000 tl. veriyoruz. Denetçiye para mı olur. Kanuna göre denetçi zaten mal sahibi olmak zorunda. 3 ayda bir hesap ve idari denetim yapacak. Ben ücretsiz talibim '' demiştim. Adamlar o zaman pekala bizde ücret istemiyoruz dediler ama, görünen o ki aslında dolaylı ücret peşindeler.
    Konu dışı ama arsaya gore bölünme nedeni arsa ile kullanilabilir bina alaninin tutarli olmasindan kaynaklanıyor.. bi daire 100 digeri 200m ise ve arsa paylari 1e 2 degilse hatta 1e 1 ise arsaya gore paylaşım adil olmuyor.. bizim binada boyle durum var. yalitim yapılınca ses cikarmayi düşünüyorum.. benim dairenin 3 katı büyüklüğünde dukkan var arsa olarak sadece %50fazla gorunuyor. Yasanin ruhundan bişey cikartabilecek miyim bakalim.

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Annemin emekli parasını oradan oraya taşımaktan helak olduk. Son olarak, Denizbank düşük bir oranla yeniledği için TEB'den 24% oranla marifetli hesaba geçmiştik. O da gerçek 24 değil sonuçta 3500 TL vadesiz hesapta tutturuyor ya neyse. 1,5 ay geçtikten sonra annem şubeye gitmiş haber vermeden 19% a düşürmüşler. Kızdım, gittik Vakıfbank'a. 94 günlük 22,5% tan bağladık parayı. Alem çakal olmuş da benim merak ettiğim bankalar bu şekilde haber vermeden faiz oranını ne hakla düşürebiliyor? Özellikle emekli insanların aktif takip edememesi kaynaklı zarara uğratıldığını düşünüyorum.

arkadaşlar, bu aralar dcd yapan var mı? oranlar nasıl? 5.50 dolar alışına nasıl bir oran alınabilir?

7.  Alıntı Originally Posted by Mavideniz35 Yazıyı Oku
    Daha önce kullandım , süre sonuna kadar faiz değişmiyor.Açıldığı günkü oran 60 gün faizler düşse bile devam eder.
    Yanlış biliyorsunuz, Güldüren hesapta faiz düşerse düşürülüyor yükselirse yükseltiliyor.

Sayfa 176/992 İlkİlk ... 76126166174175176177178186226276676 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •