Sayfa 281/981 İlkİlk ... 181231271279280281282283291331381781 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 2,241 - 2,248 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    İran niye istemiyor acaba? Kendi hss mi var onların?
    Önce biz aldığımızda ne olacak onu görmek istiyordur.😄

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,410
     Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Önce biz aldığımızda ne olacak onu görmek istiyordur.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Sn Sütbıyık
    Sizi kamauoyunu tatmin edici/doyurucu entellektüel paylaşımlar yapmaya davet ediyorum...
    Aynı zamanda manasız ve gereksiz kişisel polemiklerden uzak durmaya davet ediyorum...
    Gelin hep beraber bilgiyi/bilgi içeren fikri yüceltelim....
    Dostlukları çoğaltalım...(çünkü DÜNYAYI GÜZELLEŞTİREN ŞEYİN SEVGİ OLDUĞUNA İNANIYORUM)
    Ne dersiniz?
    Katılırımısınız bana?
    Fikri mutabık isek 1 adımınız yeterli...
    Uzlaşmacı yapım gereği ben size koşa koşa gelirim...

saygılar/başarılar
    viğ ar dı vörld vi ar dı çıldırın ..... dedem bi sakin ol hahahhaa

Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

4.  Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Merkezin girdiği kontratların çoğunda karşı ayak zaten kamu bankaları ama öyle bir ayarlıyorlar ki merkez zararda etse kamular kar ediyor cep to cep yapıyor merkez bankası.

Ben şunu hesap ediyorum 31 aralık kur neydi 5,28 + 6 ay faiz stopajı düşmüş hali %9 koydummu haziran kur 5,7550 çıkıyor haziran vade kapama ne 5,7580 yani merkez 6 aydır ne halt ettiyse spotta faizde duranla dolar alana aynı kar marjını verdi ancak kaldıraçlı piyasalardakileri batırdılar ocaktan bu yana dolar alıp taşıyan birinin viop maliyeti 5,88 fx ayağına hiç bakmayın oradaki swap oranları Allah muhafaza.

Bir noktada bu fark çözülecek ve kaldıraçlı piyasalarda bu yapılan zararı çıkaracaktır ancak swap maliyeyi yüzünden adamlar 1 yıllık hareketi ister 1 haftada istersede 1 ayda yapıp sonra tekrar faiz sömürüsüne geçiyorlar.
    Benim gördüğüm bu temmuz ayında hareket gerçekleşti gerçekleşti yok olmazsa ağustosda merkez gene longculara ölümüne eziyete devam eder.
    Bu temmuz ayında bence merkez viopda hiç risk almadı yani bilinçli dokunmadı sonuçta temmuzda dolar 7 yada 8 de olsa bunlar ne eder eder ağustosda 6 TL den kitler pozları..
    Bende kamunun bu cep to cep ne katiliyorum hem dolar cok yukselmesin istiyorlar hemde stabil kalsin.(oynaklik azalsin)

Ozel bankalarda bu arada aldiklari pozisyonlarla kar yaziyorlar

Fakat spot piyasada fazla alim yapmayip piyasayi karistirmiyorlar

Karsiliginida viop karlarindan aliyorlar

5.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    (çünkü DÜNYAYI GÜZELLEŞTİREN ŞEYİN SEVGİ OLDUĞUNA İNANIYORUM)

r
    1. Barışmaniz güzel ve manidar gözümden yaş geldi
    2. Dünyayı güzelleştiriyor mu sevgi bilmem ama cionic maconic tayfanin at şeyi sevdası dünyayı yönetiyo yönlendiriyo
    3. İki no ya karşı yıllardır sanco panco dön Kişot don kilot tarzi komik bi mücadele veriyom farkındayım emme artık kalemi kırdım olmuyo insanlar çok tirsiklar cunki

6.  Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Merkezin girdiği kontratların çoğunda karşı ayak zaten kamu bankaları ama öyle bir ayarlıyorlar ki merkez zararda etse kamular kar ediyor cep to cep yapıyor merkez bankası.

Ben şunu hesap ediyorum 31 aralık kur neydi 5,28 + 6 ay faiz stopajı düşmüş hali %9 koydummu haziran kur 5,7550 çıkıyor haziran vade kapama ne 5,7580 yani merkez 6 aydır ne halt ettiyse spotta faizde duranla dolar alana aynı kar marjını verdi ancak kaldıraçlı piyasalardakileri batırdılar ocaktan bu yana dolar alıp taşıyan birinin viop maliyeti 5,88 fx ayağına hiç bakmayın oradaki swap oranları Allah muhafaza.

Bir noktada bu fark çözülecek ve kaldıraçlı piyasalarda bu yapılan zararı çıkaracaktır ancak swap maliyeyi yüzünden adamlar 1 yıllık hareketi ister 1 haftada istersede 1 ayda yapıp sonra tekrar faiz sömürüsüne geçiyorlar.
    Benim gördüğüm bu temmuz ayında hareket gerçekleşti gerçekleşti yok olmazsa ağustosda merkez gene longculara ölümüne eziyete devam eder.
    Bu temmuz ayında bence merkez viopda hiç risk almadı yani bilinçli dokunmadı sonuçta temmuzda dolar 7 yada 8 de olsa bunlar ne eder eder ağustosda 6 TL den kitler pozları..
    Çok doğru bir tesbit..
    USDTRY piyasası çok sığ şu anda..
    SWAP kanalı kapandı
    Cari açık kapandı gibi bişi..
    Turizm sezonu..
    Al gülüm ver gülüm..
    Zarar da yazsa açtığı pozisyona göre 50 100 milyon dolar..
    Devede kulak MB için..
    Bu arada kolpa haber pompalaması da devam ediyor..

Tam patron tahtası gibiyiz işte..

7. kinle doğdum nefretle büyüdüm
    nefret aldım öfke saçtım
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

8. Merkezin baskı kalkınca ilk kırış geldi hadi bakalım devamını isterük.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

Sayfa 281/981 İlkİlk ... 181231271279280281282283291331381781 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •