Sayfa 363/981 İlkİlk ... 263313353361362363364365373413463863 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 2,897 - 2,904 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1. Saatlik mumlarda 2 tane uzun yaptı. Bir kere daha yaparsa "71-73" üzerine gelir ve artık dibi bulduğumuzu düşünürüm.
    Bana göre zaten yüksek ihtimal dipteyiz ama onay olur.
    Learn to sit back and observe, Not everything needs a reaction.

2. Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın gündeminde bulunan ve ekonomide bazı düzenlemelerin yer aldığı yasa teklifinin vergi ile ilgili kısmında yer alan ultra lüks konut satışları ve yüksek geliri olanlara yönelik vergi düzenlemesinin bu döneme yetişmesi mümkün olmayacağı için ekim ayına ertelenmesi kararlaştırıldı.

Reuters'ın aktardığı habere göre, bütçe açığının yılın ilk 5 ayında yüzde 225 artış göstermesinin ardından daha fazla bozulmanın önüne geçmeyi amaçlayan Hazine ve Maliye Bakanlığı gelir vergisi başta olmak üzere bazı vergilerde artış yoluna gitmeye hazırlanıyor.

Pakette, vergi geliri yıllık 1 milyon liranın üzerinde olanların vergisinin yüzde 50'ye yakın bir orana çıkarılması ve ultra lüks konuta yüksek vergi getirilmesi düzenlemesi de yer alıyordu.

3.  Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    Bir hedefe 2 füze angeje oluyor. En son ABD Suriye operasyonunda bir gecede 59 tomahawk attı. Yani çok haklısınız. Birde tabi 2 batarya ve bataryalarınızın vurulmadığını varsayın. Hava savunması öyle aldım koydum olmuyor. S400 leri radar ağına bile bağlayamıyorsun. Mümkün olan e uzak noktadan itibaren hedefi tespit edecek redar sistemin olacak her hedefe ve pozisyona göre ve irtifalara göre farklı savunma sistemlerin olacak. Kimse S400 almayalım gelip isteyen vursun demiyor mevcut radar ağına entegre olmayan sistemi alarak savunma şemsiyesi kurulmuyor. İlk ihale 2012 yılı olması lazım o günden beri boş duruyoruz neden kendisi sistemlerimizi geliştirmedik veya neden daha önce teknoloji transferi vs. kabul eden Çin sistemine verilen ihale iptal edildi.
    BBC'ye göre S 400 kendi radarlarıyla geliyor:

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-41239094

Kokpit Aero'ya göre, Türkiye'ye 4 bölükten oluşan 2 adet S-400 gelecek. Aynı sitede verilen diğer bilgiler şöyle: "Millî Savunma Bakanı Hulûsi Akar geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, S-400 bataryaların Ankara veya İstanbul'a yerleştirebileceğini söylerken, buralara ek olarak Türkiye'nin Ege ve güney sınırına da konuşlandırılabileceği belirtiliyor. Güvenlik uzmanlarına göre S-400'lerin Ege'de herhangi bir noktaya yerleştirilmesiyle birlikte Türkiye bölgede stratejik üstünlüğü ele geçirecek. Uzmanlar, güney sınırında ise Gaziantep veya Hatay'a konuşlandırılması ön görülen sistemlerin, Suriye'den gelecek füze tehditlerine karşı önlem olmakla birlikte Türkiye- Suriye sınırında "kuş uçurtmayacağı" değerlendirmesini yapıyor... Füze menzili yaklaşık 400 kilometre olan S-400'ler, 185 kilometre yükseklikteki hedefleri vurabiliyor. Sistem, 600 kilometre uzaklıktaki hedefleri algılıyor, 10 saniyeden az sürede hedefe tepki verebiliyor."

İsmail Hakkı Pekin, ABD'ye yakınlığıyla bilinen Yeni Akit'e verdiği demeçte, "Türkiye S-400'leri büyük ihtimalle Aksaz Deniz Üssü'ne kuracaktır. Doğu Akdeniz'i kontrol etmek için orada gemi bulunduruyoruz. Doğu Akdeniz'i örtecek şekilde Aksaz Deniz Üssü'ne kurulacağını düşünüyorum", şeklinde konuştu.

Bu bilgiler ışığında, bir bataryayı Marmaris'e, diğerini de Antep'e koyup, radar (600 km) ve füze (400 km) menzillerini eşmerkezli dairelerle göstersek, aşağıdaki gibi görüntü ortaya çıkyor. Ege ve Doğu Akdeniz hava sahasının her yerini görebiliyor. Akdeniz'de iddia etme ihtimalimizin bulunduğu Münhasır Ekonomik Bölge ve Suriye hava sahasının tümü, füze menzili içinde kalıyor.

Şimdi ciddiye almayacaksınız biliyorum ama bence ABD ve Rusya ortak hareket ediyor, biz de onlarla birlikte bölgeyi Avrupa ve Çin'e kapatıyoruz. Suriye'nin uçak uçuramayacak duruma gelmesine ABD veya İsrail itiraz etmez diye düşünüyorum.

Peki bunun bizim nesile bir faydası olur mu? Sanmıyorum! Bitmeyen bir savaş, gerginlik ve geçim sıkıntısı dönemine girmekte olduğumuzu düşünüyorum...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's Türkiye'ye yönelik açıklamalarda bulundu. Moody's Türkiye'nin bankacılık sistemi görünümü fonlama kırılganlıkları ve zorlu faaliyet koşulları nedeniyle negatif olmaya devam ettiğini belirtti.

Foreks'in aktardığına göre uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye’nin bankacılık sistemi için görünümün fonlama kırılganlıkları ve faaliyet şartları nedeniyle negatif olmaya devam ettiğini bildirdi.
    Moody’s bankacılık sistemi için görünümün negatif olarak devam etmesinin, bankaların fonlama kırılganlıkları ve zorlu faaliyet şartlarının gelecek 12-18 ayda bankaların finansal güçleri, sağlamlıkları üzerinde aşağı yönlü baskı oluşacağını yansıttığını vurguladı.

Türkiye’nin zayıflayan ekonomisinin yol açtığı yüksek kredi zarar karşılıkları ve yavaşlayan kredi büyümesi nedeniyle bankaların karlılıklarının kötüleşmesini bekleyen Moody’s, “Bir gerilim senaryosunda mevduat sahiplerinin dövize erişimlerini sınırlanması gibi olağan dışı politika tedbirlerinin uygulanması riski arttı” ifadelerini kullandı.

Moody’s, bazı büyük şirketlerdeki finansal zorluklar, inşaat ve enerji sektörlerindeki cari resesyonist ortamın getirdiği problemlerin bankaların varlık kalitelerinde kötüleşmeye yol açacağını da öngördü.

https://haber.doviz.com/gundem-haber...klamasi/551503

Bildik konular ama bazan akıldan çıkarıyoruz kanımca...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Aslında işle tıkırında....

Bu parmak iyidir...

6.  Alıntı Originally Posted by Occhiali Yazıyı Oku
    BBC'ye göre S 400 kendi radarlarıyla geliyor:

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-41239094

Kokpit Aero'ya göre, Türkiye'ye 4 bölükten oluşan 2 adet S-400 gelecek. Aynı sitede verilen diğer bilgiler şöyle: "Millî Savunma Bakanı Hulûsi Akar geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, S-400 bataryaların Ankara veya İstanbul'a yerleştirebileceğini söylerken, buralara ek olarak Türkiye'nin Ege ve güney sınırına da konuşlandırılabileceği belirtiliyor. Güvenlik uzmanlarına göre S-400'lerin Ege'de herhangi bir noktaya yerleştirilmesiyle birlikte Türkiye bölgede stratejik üstünlüğü ele geçirecek. Uzmanlar, güney sınırında ise Gaziantep veya Hatay'a konuşlandırılması ön görülen sistemlerin, Suriye'den gelecek füze tehditlerine karşı önlem olmakla birlikte Türkiye- Suriye sınırında "kuş uçurtmayacağı" değerlendirmesini yapıyor... Füze menzili yaklaşık 400 kilometre olan S-400'ler, 185 kilometre yükseklikteki hedefleri vurabiliyor. Sistem, 600 kilometre uzaklıktaki hedefleri algılıyor, 10 saniyeden az sürede hedefe tepki verebiliyor."

İsmail Hakkı Pekin, ABD'ye yakınlığıyla bilinen Yeni Akit'e verdiği demeçte, "Türkiye S-400'leri büyük ihtimalle Aksaz Deniz Üssü'ne kuracaktır. Doğu Akdeniz'i kontrol etmek için orada gemi bulunduruyoruz. Doğu Akdeniz'i örtecek şekilde Aksaz Deniz Üssü'ne kurulacağını düşünüyorum", şeklinde konuştu.

Bu bilgiler ışığında, bir bataryayı Marmaris'e, diğerini de Antep'e koyup, radar (600 km) ve füze (400 km) menzillerini eşmerkezli dairelerle göstersek, aşağıdaki gibi görüntü ortaya çıkyor. Ege ve Doğu Akdeniz hava sahasının her yerini görebiliyor. Akdeniz'de iddia etme ihtimalimizin bulunduğu Münhasır Ekonomik Bölge ve Suriye hava sahasının tümü, füze menzili içinde kalıyor.

Şimdi ciddiye almayacaksınız biliyorum ama bence ABD ve Rusya ortak hareket ediyor, biz de onlarla birlikte bölgeyi Avrupa ve Çin'e kapatıyoruz. Suriye'nin uçak uçuramayacak duruma gelmesine ABD veya İsrail itiraz etmez diye düşünüyorum.

Peki bunun bizim nesile bir faydası olur mu? Sanmıyorum! Bitmeyen bir savaş, gerginlik ve geçim sıkıntısı dönemine girmekte olduğumuzu düşünüyorum...

Demek ki sabit radar tesisleri, HİK barış kartalları, gezici radar sistemleri vs. boşuna alınmış. Al bir S400 ohh miss 400 - 600 km cam gibi açık peki yerkürenin şekli, arazi engebeleri vs. şeyler bu menzili ne kadar kısaltır düşük irtifa bir seyir füzesini S400 ne kadar mesafede fark eder ondan bahsediyor mu kimse?

Yazan üstada teşekkürlerle şöylede bir alıntı koyalım;
    "Taktik muharip jetlerin dusk RCS degeri, hiz ve manevra kabiliyetlerinden dolayi 92N6 Grave Stone radarini onlari takip edebilecegi menziller ve dolayisiyla 40N6 fuzesinin angajman menzili daha dusuk olacaktir. Radar menzil denkleminde de maksimum menzil hedefin RCS degerinin 4. koku ile dogru orantilidir. 92N6 Grave Stone radari buyuk govdeli (20m2 RCS mesela) sahip hedefleri 400km den teshis/takip edebiliyorsa (gercek deger daha dusuktur muhtemlen), F16 gibi ortalama 2m2 RCS sahip hedefi ancak 225km'den yakalayabilir. F35 gibi 0.0001m2 RCS oldugu soylenen bir hedefi ise ancak 19km'den.

Tabii insanlar ne bilsin, fizik kurallarini, radar ufuk denklemini, radar menzili hedefin RCS'nin 4. koku ile orantili oldugunu. 400km menzilli fuze deyince haritalari acip kocaman daireler ciziyorlar. Gercek menzilleri ise bir cok faktor belirliyor."

7.  Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku
    ben hayal görmüyorum türkiye kendi savaşabileceği düşmana karşı kendi savunmasını yapar ama abd, ingiltere,çin rusya gibi nükleer güçlere karşı savunma yapamazsınız.En iyi yol onlarla savaşmamak.
    Loner,
    "Bütün dünya birlik olsa hayat bayram olsa insanlar el ele tutuşsa uzasak sonsuza.." diyorum ama bu hiçbir şeyi değiştirmiyor dediğimle kalıyorum. Okyanusu aşıp ABD'yi tehdit etmedik ama ABD toprağımıza göz dikti şimdi ne yapmamızı istiyorsun? ABD bizden güçlü savaşmadan Kürdistan'a toprak mı verelim? Hdp'liler bunu isteyebilir ama Türk yurttaşlar tüm ABD üs ve radarlarının düşmana bilgi ve lojistik sağlayacağı için derhal kapatılmasını istemeli..

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,934
     Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    Demek ki sabit radar tesisleri, HİK barış kartalları, gezici radar sistemleri vs. boşuna alınmış. Al bir S400 ohh miss 400 - 600 km cam gibi açık peki yerkürenin şekli, arazi engebeleri vs. şeyler bu menzili ne kadar kısaltır düşük irtifa bir seyir füzesini S400 ne kadar mesafede fark eder ondan bahsediyor mu kimse?

Yazan üstada teşekkürlerle şöylede bir alıntı koyalım;
    "Taktik muharip jetlerin dusk RCS degeri, hiz ve manevra kabiliyetlerinden dolayi 92N6 Grave Stone radarini onlari takip edebilecegi menziller ve dolayisiyla 40N6 fuzesinin angajman menzili daha dusuk olacaktir. Radar menzil denkleminde de maksimum menzil hedefin RCS degerinin 4. koku ile dogru orantilidir. 92N6 Grave Stone radari buyuk govdeli (20m2 RCS mesela) sahip hedefleri 400km den teshis/takip edebiliyorsa (gercek deger daha dusuktur muhtemlen), F16 gibi ortalama 2m2 RCS sahip hedefi ancak 225km'den yakalayabilir. F35 gibi 0.0001m2 RCS oldugu soylenen bir hedefi ise ancak 19km'den.

Tabii insanlar ne bilsin, fizik kurallarini, radar ufuk denklemini, radar menzili hedefin RCS'nin 4. koku ile orantili oldugunu. 400km menzilli fuze deyince haritalari acip kocaman daireler ciziyorlar. Gercek menzilleri ise bir cok faktor belirliyor."
    Bu s400ler gelince bizim mühendisler inceleyip benzerlerini yapamazlar mı acaba? Roketsan, havelsan, ASELSAN vb kurumlardaki mühendislerimiz yeterli derece kalifiye midir. Malum, Çin mühendisleri her teknolojiyi yabancılardan kopyalayıp, bazen daha iyilerini bile üretebiliyor..
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 363/981 İlkİlk ... 263313353361362363364365373413463863 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •