Sayfa 973/981 İlkİlk ... 473873923963971972973974975 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 7,777 - 7,784 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1. Yabancının baktığı grafikte budur.

tryusd kabak gibi oboyu çaktı hemde 4 saatlik dojimizde mevcut gerisi lafı güzaf.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
    Sozumun arkasındayım ..bu kurda faizde gerçekçi degil...Üretimin yeterli olmadığı ülkede faizde dolarda burda kalmaz....

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Eğer vatandaşın DTH larda panikleyip çözülmesini bekliyorlarsa, ki epeydir buna oynuyorlar kanımca, bu verilerle el mi yaman bey mi göreceğiz...

Temel meseles bence "güven" meselesi...

Vatandaşın bu yönetime, söylemlerine ve geleceğe güveni var mı yok mu?

Erdoğan'ın 17 senelik yönetiminde dışarısı çoğunlukla destek verdi.

Dışarısı bozulursa, yandı gülüm keten helva...

Ballıdır bu yönetim. Ama bu kadar güzel bir iklimi yanlış değerlendirmeleri, yanlış yatırımları, yandaş kayırmaları, cep doldurma eylemleriyle mahvetti...

Bir daha düzelir mi bu ekonomi sizce?

Ümit var mı?

Bunun yanıtı belirler doların geleceğini bu ülkede...

Bence tabi..
    dolarizasyon 30 senelik hikaye, 1989 tarihli 32 sayılı kararla başlamıştır.. benim hatırladığım %35-40 altına pek düşmedi, ortalama %50 civarını korudu hep.. fiziki taşımadan kasıt; vatandaşın türk bankalarında tuttuğu dolarların yurtdışına transfer etmesi, 'yıkılsın TR' partisinin şu an son umudu bu- gavurların 'bank run' dediği meret

benim naçizane fikrim- yurtdışına kaçıran kaçırdı bu vakte kadar, son 3-4 senedir döviz kurunun kontrolden çıkmasına neden olan temel dinamik bu sermaye kaçışıydı.. kah fetöcüler, kah beyaz türkler, kah beyaz olma özentilerinin kaçırdığı sermaye döviz likiditesinde daralmaya sebep oldu ve yukarı yönlü dolar spekülasyonuna yol verdi- tabii, her tür politik ve jeo-stratejik risk unsuru da yardımcı oldu

vatandaş türk bankalarından parasını yurtdışına kaçıracak ?? nereye kaçıracak, neresi güvenli türk vatandaşları için ?? avrupa bankalarının bilançoları trilyonlarca dolar batık krediyle dolu, işler biraz daha bozarsa iş deutsche bank'ın batmasıyla sınırlı kalmaz, bnp- ing falan hepsi sıraya dizilir.. abd zaten haydut devlet, istediği an bütün mevduata el koydum deyip çıkabilir işin içinden- nasıl güvenebilirsin eşkiyaya ?? türkiye'de kazandığı parayı türkiye-dışına kaçırmayı düşünenlerin iki değil on defa düşünmesi lazım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
     Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Bugün baskılayan gene badem stayla. Faizi düşür doları baskıla aman kaçmasın sonra borsa satış yiyip yabancı ucuz dolara saldırıncada mal gibi kal.
    Bugün borsa satış bile yemezdi şu doları tutma manyaklığı olmasa, ulan bırak gitsin işte hanzo sen bunu baskıladımmı başka yerden çıkıyor acısı adam almış hisselerden %40-50 doları 5,60 da görünce dururmu bistte.
    Aynen... bugünun asıl kurbanı BIST oldu...Ama çıkar bunun acisi....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
     Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    dolarizasyon 30 senelik hikaye, 1989 tarihli 32 sayılı kararla başlamıştır.. benim hatırladığım %35-40 altına pek düşmedi, ortalama %50 civarını korudu hep.. fiziki taşımadan kasıt; vatandaşın türk bankalarında tuttuğu dolarların yurtdışına transfer etmesi, 'yıkılsın TR' partisinin şu an son umudu bu- gavurların 'bank run' dediği meret

benim naçizane fikrim- yurtdışına kaçıran kaçırdı bu vakte kadar, son 3-4 senedir döviz kurunun kontrolden çıkmasına neden olan temel dinamik bu sermaye kaçışıydı.. kah fetöcüler, kah beyaz türkler, kah beyaz olma özentilerinin kaçırdığı sermaye döviz likiditesinde daralmaya sebep oldu ve yukarı yönlü dolar spekülasyonuna yol verdi- tabii, her tür politik ve jeo-stratejik risk unsuru da yardımcı oldu

vatandaş türk bankalarından parasını yurtdışına kaçıracak ?? nereye kaçıracak, neresi güvenli türk vatandaşları için ?? avrupa bankalarının bilançoları trilyonlarca dolar batık krediyle dolu, işler biraz daha bozarsa iş deutsche bank'ın batmasıyla sınırlı kalmaz, bnp- ing falan hepsi sıraya dizilir.. abd zaten haydut devlet, istediği an bütün mevduata el koydum deyip çıkabilir işin içinden- nasıl güvenebilirsin eşkiyaya ?? türkiye'de kazandığı parayı türkiye-dışına kaçırmayı düşünenlerin iki değil on defa düşünmesi lazım
    Son zamanlarda okuduğum en saçma yorum.Bir senede 174 milyar dolar ödeme var...sen yurt dışına giden paradan bahsediyorsun.Ne alaka.mesele ödemeler dengesi..Libor + faizi en yüksek veren 3 ülkeden birisin.her yıl odedigin faiz yükü artıyor.Asil sorun bu.

Hakan atilla'nın türkiye'ye dönmesi // erdoğan: Onu sahiplenmeyeceğiz de kimi sahipleneceğiz

hakan atilla'nın türkiye'ye dönmesi // erdoğan: "tatilini yap, külliye'ye gel" dedik

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Hakan atilla'nın türkiye'ye dönmesi // erdoğan: Onu sahiplenmeyeceğiz de kimi sahipleneceğiz

hakan atilla'nın türkiye'ye dönmesi // erdoğan: "tatilini yap, külliye'ye gel" dedik
    Bu milli kahraman, Hayber Kalesi mücahidi ne yaptı acaba?

Neden sahiplenildi bu adam?

Özelliği ne?

Bunu bul... Erdoğan dönemine bir ad koy...Lale devri yerine...

vatandaş türk bankalarından parasını yurtdışına kaçıracak ?? nereye kaçıracak, neresi güvenli türk vatandaşları için ?? avrupa bankalarının bilançoları trilyonlarca dolar batık krediyle dolu [/QUOTE]

"trilyonlarca dolar batık kredi", hemi.

Sayfa 973/981 İlkİlk ... 473873923963971972973974975 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •