Sayfa 473/981 İlkİlk ... 373423463471472473474475483523573973 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 3,777 - 3,784 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1.  Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    2 resim arasındaki farkı bulun bakim
    yeni partiler çıkmak üzereyken yaşanakcak yeni kur şuku erken seçim getirir.....

2001 reloaded ?
    ?

2.  Alıntı Originally Posted by deepblue35 Yazıyı Oku
    Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) eski Başkanı Durmuş Yılmaz: TCMB başkanı kendisi istifa etmediği sürece görevden alınması mümkün değildir.
    Önemli olan da bu sanırım,eskisi iyi ya da kötü yenisi daha iyi meselesinden ziyade
    bir ülkenin MB bağımsız değilse hikayesi kafa ağrıtır.Ha önceden bağımsızmıydı denebilir
    ama görevden almak daha sıkıntılı bir durum.
    Yatırım tavsiyesi değildir...

Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    Şu forumda bir kişi bile bu ay içinde TCMB başkanının görevden alınacağını tahmin edemezdi.
    Bir şeyler oldu.
    Döviz, cds, faizler düşerken ve haftaya s400'ler gelecekken bu karar bu zamanda neden alındı?
    Bu kararın olası olumsuz etkileri için panzehir hazırlandı mı?
    Göreceğiz.
    Valla bu adamlar ne yapmak nereye varmak istemektedirler aklim bir turlu almiyor

4.  Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku

2 resim arasındaki farkı bulun bakim
    Tablolar guzel de kafası karisan tek ben miyim..? dolayli, yani dolar tl olarak olsa süper olur. her bakışta kafami ters çevirmem gerekiyor

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. MB başkanı ihtiyat akçesini devretmeyi reddettiği için alınmış diyollağ. Tayyüp dışında herkes nasıl bir risk olduğunu anlamış. Matematiği öğrenen bebeler bile anladı Tayyüüüüpppp

Barış Yarkadaş:Merkez Bankası Bşk. Murat Çetinkaya, "kefen parası" olarak da bilinen "İhtiyat Akçesi"nin Hazine'ye devrine itiraz ettiği için görevden alındı.

7. DEĞERLİ BÜYÜKLERİM,
    sn cumhurbaşkanı bundan yaklaşık 1 ay önce İHRACAT VE TURİZM sektörünüde desteklemek minvalinde şöyle bir açıklaması olmuştu

İHRACATÇILARA DESTEK
    İhracatçılarımızı desteklemek için geçen yıl 2 milyar lira, bu yıl ise 3.1 milyar lira kaynak ayırdık. Türk Eximbank'ın sermayesini 3 milyar liradan 10 milyar liraya çıkardık. Geçtiğimiz yıl sektöre 44.2 milyar dolar tutarında finansman desteği sağladık. Böylece toplam ihracatımızın yüzde 26'sını finanse etmiş olduk.

BİNDE 1'LİK KAMBİYO VERGİSİ İHRACATÇIDAN ALINMAYACAK
    Şimdi sizlere bir müjde daha vermek istiyorum. Bugün imzaladığım, yarın da Resmi Gazete'de yayımlanacak. Sanayi sicil belgesi sahipleri ve ihracatçı birliklerine yapılan döviz satımlarına muafiyet getiriyoruz. Artık ihracatçılarımız döviz alırken binde 1'lik kambiyo vergisi ödemeyecek. Döviz spekülasyonu için aldığımız önlemlerin ihracatçıları etkilemesinin önüne geçiyoruz. Yönetim sistemindeki değişikliğin faydası bu.

açıklaması yapıldı ,
    ben nacizane ; Geçtiğimiz yıl sektöre 44.2 milyar dolar tutarında finansman desteği sağladık. Böylece toplam ihracatımızın yüzde 26'sını finanse etmiş olduk.
    cümlesinden hareketle bu yıl turizm ve ihracatcıya bu kaynak aktarımının yapılamayacağı ve dahi desteğin ancak kurdaki artışla yapılacağı inancıdayım
    bunun ilk ayağı olarakta tcmb başkanının görevden alınarak başladığını düşünüyorum
    her türlü yorumunuza saygı duyuyorum hürmetler..
    Tüm Ekonomik Krizler Platonik AŞK Gibidir, Siz Acısını Dibine Kadar Yaşarsınız Ama Yaratıcısının Umurunda Bile Olmaz.....

8. Çetinkayayı şutlaması demek damadımın suçu yok , damat adamın dibi demek.
    Gene 2 aydır algı yönetimiyle damadı gönderecek derken adam gene terse yatırdı milleti. Damat varsa dolarcılar gara gara düşünürken dolar 6,80 yollanır en azından ersin di yok baliydi yok inmeli sakineydi bütün beklenti bitti gitti.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

Sayfa 473/981 İlkİlk ... 373423463471472473474475483523573973 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •