Sayfa 680/903 İlkİlk ... 180580630670678679680681682690730780 ... SonSon
Arama sonucu : 7220 madde; 5,433 - 5,440 arası.

Konu: DOHOL - Doğan Holding

1. Herkes iyi olur diyor ama kimse kar rakamı tahmininde bulunamıyor sanırım

Alıntı Originally Posted by ignorant Yazıyı Oku
    Bugün 3. çeyrek kapandığına göre kar tahmini yapabiliriz. Emmi altı aylıkta 590 milyon kar açıklamıştı. Net döviz pozisyonu sayesinde 470 milyon civarında kur farkı karı yazar. Muhasebeleştirilmesi bu çeyreğe kalan 210 milyon DMC iştirak satış + yeniden değerleme karı var. Toplamda 1,270 milyar +/- faaliyet karı yazar. İkinci çeyrekte sürpriz şekilde faaliyet karı üretmişti. Bu çeyrekte Aytemiz daha faal olduğundan çok bir faaliyet karı gelmez diye tahmin ediyorum. Aşağı yukarı 1,3 milyar kar gelir. Bu da sermayenin yarısı kadar kar demektir. Dokuz aylık bilançoda sermayenin yarısı kar süper görünse de kaynağı sorunlu. Kur farkı ve iştirak satışı sürdürülebilir karlar değil. Umudumuz ve beklentimiz faaliyet karı üretecek satın almalar.
    Bu arada ben emminin macerasını memlekete özgü bir örnek ekonomik/politik vaka olarak uzun yıllar izledim, batmamasını temenni ve tebrik ettim ama hisseye bulaşmadım. Medyayı satacağı haberi üzerine 2018 başlarında almaya başladım. Satış haberi çıkınca ertesi gün tavandan tüm parayı emmiye bağladım. Hedefim 2028e kadar 1 USD artı temettüler Eğer tekrar medyaya dönerse, zarar eden bir gruba değil 150 milyon USD, 150 TL öderse satar çıkarım. Ama sanmam...
    Kar tahmini yapan olmuştu.

3. sağolun sayın hkm ...

Alıntı Originally Posted by sontrader Yazıyı Oku
    sağolun sayın hkm ...
    Valla tahminde emeğim yok,alıntılamak içinse elbet lafı bile olmaz.Arkadaşın tahmini o zaman aklıma yatmıştı,benim merak ettiğim artı eksi faaliyet karı dediği kısım,arkadaş analizinde ordan beklentim yok demişti ,umarım o kısmında yanılır ve faaliyet karımız da iyi gelirse muhteşem bir durum olur.

5. Yatırım bankası ne aşamada acaba

Alıntı Originally Posted by sontrader Yazıyı Oku
    Yatırım bankası ne aşamada acaba
    CEO su geçen tv de personel alımlarımız ve hazırlıklarımız tamam 2021 martında açarız demişti.

7. Bu kadar beklenti var gidemiyor sırf doğan kağıdı olduğu için ..Başka şirket olsa şimdi 6-7 liralarda olurdu ..Yabancı olmaması piyasada da etkiliyor tabi ..Yabancı takası olan kağıtlar sürünüyor

Sanırım bilançonun üstüne yatacaklar,mail yollayamadık internet kesikti falan))))))))

Sayfa 680/903 İlkİlk ... 180580630670678679680681682690730780 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •