Sayfa 812/903 İlkİlk ... 312712762802810811812813814822862 ... SonSon
Arama sonucu : 7218 madde; 6,489 - 6,496 arası.

Konu: DOHOL - Doğan Holding

1.  Alıntı Originally Posted by cautionary Yazıyı Oku
    favök de bir surun yok. önemli olan o, sanki çok temettü verecekti de azaldı bu rakam sonrası. Yüksek temettu veren bir hisse değilse net kar yerine favok e bakmak daha doğru olur.

Geçen yıl 3. çeyrek de tek seferlik bir gelir yazmıştı muhtemelen.
    dönem karı/zararı
    829847000

2. dolar fırladığı için geçen sene 3. çeyrekte extra kar yazmıştı... bu sene 3. çeyrekte dolar az çok sabitti; o extra kar oluşmadı... ama bu sene 4. çeyrekte fırladı dolar, muhtemelen daha da gider sene sonuna kadar... böyle olunca da o extra karı bu sene 4. çeyrekte görecek...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

Kambiyo karı 4. çeyrekte patlar.Geçen yılda sanırım kambiyo karı sayesinde 3. çeyrek iyi gelmişti.Bu yılki tatsız seyirin bir kısmı okullu nun 4 den aşağı basması diğer kısmı zaten yatay seyreden karlılık nedeniyle idi.Geçen yıl da yazmıştım iktidar değişimi en çok dohol e yarar,akp gidici,bu en çok emminin işine yarar.Giderek işlerin daha da güzelleşeceğini düşünüyorum.Pazartesi belki yüzde iki üç aşağı basarlar ama iki seans sonra bu bilanço unutulur,bu nötr bir bilanço,favök artmış net karlılık çok artmamış,kambiyo karı da yok.Önemli olan holdingin geleceği,geçen yıl ceo lar 3.20 lerden şahsi hesaplarına alım yapmıştı,demek ki değeri bu seviyeler değil.

Gerçi sn desperado benden önce yazmış.

Zaten dip belli , temmuz başından beri 2.50 2.80 arasında dolanıp duruyor.4 aylık zaman maliyetini eklersek zaten dip 2.60 2.70 arası falan.2.80 den oraya basılsa ne olacak basılmasa ne olacak.Bence sallan yuvarlan seanslar 4. çeyrek bilançosuna kadar devam eder.Ha iktidar erken taburcu olursa falan iş değişir tabi.O şıkta bu holdingin önü çok açık.

Üstelik geçen yıl gayet iyi hatırlıyorum 9 kasımda bilanço geldi,muhteşem kar geldi,elbet kambiyo karı ama gene de kar kardır.Adamlar 30 kasıma kadar bilançoyu karşıladığı 2.60 değerinden , 2.41 dip değerine kadar kağıda bastılar.Ondan sonra malum o meşhur 4 hareketini yaptılar.Yani ne olacağı belli olmaz,kimbilir bu sefer de favök arttı,4. çeyrek kambiyo karı sayesinde muhteşem bilanço gelebilir beklentisi ile kağıdı artırırlar belli mi olur,bura borsa herşey mümkün.

7. Sorun yok. Düşse alırım çıksa satarım. Fazla şey etmeyin.

8. ereğli ve krdmd süper kar getirdi; neden bir haftadır düşüyor... çünkü çelik fiyatları bir haftadır düşüyor...

bilanço size geçmişi gösterir; borsa geleceği fiyatlar... pazartesi %1-2 düşük açarsa açar; bence endekse göre geride kaldığı için açmaması lazım ama bilançodan falan anlamayan sırf bottom line bakan birileri panikle satınca hadi açtı diyelim. Ben önümüzdeki 3 ayda endeks üzeri getiri bekliyorum; ne kadar üstü olur onu bilemem...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

Sayfa 812/903 İlkİlk ... 312712762802810811812813814822862 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •