Sayfa 374/386 İlkİlk ... 274324364372373374375376384 ... SonSon
Arama sonucu : 3088 madde; 2,985 - 2,992 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Depo kapasitesi 2.6 milyon m² ye ulaşmış.

2024 te yeni depo yatırımlarına devam edilmesi ve 100-150 mln USD yatırım yapılması planlaniyor.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Burada da başka bir dergi haberi ve güzel bilgiler var.

https://twitter.com/0invst123/status...fxv8BI0LA&s=19

3. Ekonomist Dergisi'nin ekindeki yazıyı bende okudum...

Şirket yatırımlarına hiç durmadan devam ediyor. vede edecek...

sene sonunda yeni değerlemeler ile holding büyüklüğünde bir şirket olacak diye düşünüyorum
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

4. Rygyo nun cstı geslerde urettigi elektrik 2023 yılında 39.000.000 kwh olmuş.

Bu elektrik hangi tarifeden satılıyor bilmiyorum ama ticarethane tarifesinden satılıyorsa 2023 ticarethane tarifesi düşük tüketim için 3,60 yüksek tüketim için 4.40 Türk lirası ortalama alırsak 4 TL dersek 150 ile 160 milyon TL civarında bir gelir demek Sanayi tarifesi olursa tabii ki bu miktar çok daha yüksek

Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

5.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Rygyo nun cstı geslerde urettigi elektrik 2023 yılında 39.000.000 kwh olmuş.

Bu elektrik hangi tarifeden satılıyor bilmiyorum ama ticarethane tarifesinden satılıyorsa 2023 ticarethane tarifesi düşük tüketim için 3,60 yüksek tüketim için 4.40 Türk lirası ortalama alırsak 4 TL dersek 150 ile 160 milyon TL civarında bir gelir demek Sanayi tarifesi olursa tabii ki bu miktar çok daha yüksek

sanayi değil, ticarethane birim fiyatından satıyor. ilk hesap doğru

39.000.000 x3,50 diyelim 136 milyon

2024 kapasitesi daha yüksek olacak

6.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Rygyo nun cstı geslerde urettigi elektrik 2023 yılında 39.000.000 kwh olmuş.

bu elektrik üretimi konusunda şirket fena halde yalan söylüyor, artık bu tescillendi. buradaki beyefendi 2023 yılında 39milyon kwsaat derken, sitedeki grafikler öyle demiyor. bugüne dek 112 milyon kwsaat üretim yapılmış, bu üretim de efendim şu kadar ağacın yaptığı işe denk geliyormuş (ne tür bir ağaç acaba? erik ağacı mı kavak ağacı mı nedir), şu kadar karbon emisyonu sağlıyormuş vs. yahu kaç tl'lik üretim yaptın, onu da göstersene grafiklerinde, bana ne senin kaç ağacın işini yaptığından, ha de ki yatırımcına, ben bu ges 'lerden para kazanmayı amaçlamıyorum, öyle çevreci takılmak için yapıyorum, onu bile desen yalan söyleme bari, bugüne kadarki toplam üretim olan 112 milyondan geçmiş yılları çıkarınca 70+ milyon kwsaat kalıyor geriye. bu işte kesin bir çapanoğlu var.

bu arada, grafiklerin olduğu sitede bile hala en son kasım 2023 değerleri var, yıl olmuş 2024 şubat sonu, o sayfayı bile doğru dürüst güncellemiyorlar. 2023 aralık ve 2024' ocak üretimleri yok bu toplam 112 milyon kwsaat içinde.

rygyo'nun ürettiği elektrikle ne kadar ağacın işini yaptığını övünerek anlatan rysas sayfası: https://www.reysas.com/green-logistics-project

7.  Alıntı Originally Posted by cokenerjik Yazıyı Oku
    bu elektrik üretimi konusunda şirket fena halde yalan söylüyor, artık bu tescillendi. buradaki beyefendi 2023 yılında 39milyon kwsaat derken, sitedeki grafikler öyle demiyor. bugüne dek 112 milyon kwsaat üretim yapılmış, bu üretim de efendim şu kadar ağacın yaptığı işe denk geliyormuş (ne tür bir ağaç acaba? erik ağacı mı kavak ağacı mı nedir), şu kadar karbon emisyonu sağlıyormuş vs. yahu kaç tl'lik üretim yaptın, onu da göstersene grafiklerinde, bana ne senin kaç ağacın işini yaptığından, ha de ki yatırımcına, ben bu ges 'lerden para kazanmayı amaçlamıyorum, öyle çevreci takılmak için yapıyorum, onu bile desen yalan söyleme bari, bugüne kadarki toplam üretim olan 112 milyondan geçmiş yılları çıkarınca 70+ milyon kwsaat kalıyor geriye. bu işte kesin bir çapanoğlu var.

bu arada, grafiklerin olduğu sitede bile hala en son kasım 2023 değerleri var, yıl olmuş 2024 şubat sonu, o sayfayı bile doğru dürüst güncellemiyorlar. 2023 aralık ve 2024' ocak üretimleri yok bu toplam 112 milyon kwsaat içinde.

rygyo'nun ürettiği elektrikle ne kadar ağacın işini yaptığını övünerek anlatan rysas sayfası: https://www.reysas.com/green-logistics-project
    Gecen yil ges ler çok verimliydi. Artan kapasiteyide baz alirsak doğru olma ihtimali olabilir verilen rakamlarin.

Ana işimizin yaninda elektrik uretimi devede kulak kaliyor ama yan gelir olara iyi.

İlerleyen yillarda net kara %10 katki sağlasın yeter.

8. 2022 bilanço ve gelir tablosu rakamlari enflasyona endekslenerek aciklandigi için 2023 e geçişte fk lari düşürecek muhtemelen.

Ornekte olduğu gibi isgyo geçen yıl 13.9 mlr özkaynak rakami 27 mlr a yukselmis. Enflasyon muhasebesi olmasaydi aradaki fark 13.1 mlr net kara yazilacakti ama enflasyon muhasebesi uygulaninca 13.9 mlr lik 2022 özkaynagı 23.8 mlr olmuş ve sadece 3.2 mlr net kara yansımış.

Muhtemelen aynı olay rygyo da da yaşanacak. Zaten piyasa gyo larda fk yı önemsemedigi için çok önemli degil ama aklimizda bulunsun.

Aynı oranlamayı Rygyo uyarlasak degerlemelerden 16.9 mlr net kara yansiyacakken enflasyon muhasebesi sonrasi 8.75 mlr net kara yansiyacak.

Özkaynakkar yine 30 mlr civarinda olacak.

Ne dersiniz hesapta yanlışlık var mı sizce?

Sayfa 374/386 İlkİlk ... 274324364372373374375376384 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •