Sayfa 195/355 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295 ... SonSon
Arama sonucu : 2834 madde; 1,553 - 1,560 arası.

Konu: NATEN - Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.

Kap : Naten

Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.'nin %100 bağlı ortaklığı olan Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş.'nin sermaye artırım ile halka açılma başvurusu; SPK tarafından 24.09.2020 tarih ve 2020/59 sayılı bülteninde yer aldığı üzere olumlu karşılanmış olup 1 TL nominal değerdeki 24.000.000 adet paylar 8,50 TL'den olmak üzere 01.10.2020 – 02.10.2020 tarihleri arasında Borsada Satış – Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış yöntemiyle halka arz edilecektir.
    Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş.'nin halka arzına ilişkin ayrıntılı bilgileri içeren dokümanları www.kap.org.tr ve www.esenbogaelektrik.com.tr adreslerinden ulaşmak mümkündür.
    Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygılarımızla bildiririz.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

2. Sn kwon3 yazılarınız çok gerçekçi anlayan için...belkide donem içerisinde esenboğa dahada popüler olabilir...para hesapta kalıcak yeka ihalelerine o katılacak alınan işler var vs vs..arada yazın güzel kritik yapmışsınız emin olun anlayan çıkar nasıl anlamayan cikiyosa :-)
     Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar arzı falan kötülediğim yok, böyle bir dönemde ky yı yiyip bitirdiler.. Beş para etmeyen eksı özsermayeli senetlerı fezaya götürdüler artık altında kım kalırsa.. Naten kötü şirket değil ancak fıyatlamasınıda yapmadı diyemeyız..

Arz sürecinde de yukarı hareketler yapması kuvvetle muhtemel ancak dıkkat edelim herkes dıkkat etsin..

Bu arzdan gelen para Esenboğa ya ait kullanılırsa Esenboğa adına kullanılacak..

Esenboğa nın halka arzı yapılıyor naten in değil..

Şirket yönetiminin açıklaması var..

Düşününki sizin ıkı ayrı işyerınız var ıkı işyerının parası tek kasada toplanırken şimdi kasaları ayrılacak karı zararı ayrı hesaplanacak belkı Esenboğa naten den daha buyuk şirket olacak bilemeyız..

Neyse arkadaşlar herkese bol kazançlar..
    SM-A307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by muratzngnl Yazıyı Oku
    Sizide tebrik ederim nokta atışı zamanı iyi tahmin ettiniz..bide bize kaçar lot gelir tahmini spk'nın yeni uygulamasından sonra 800-1000 lot olurmu sizce

Dnısı arzındaki başvuru sayısı aynı olursa .

Dnısı da 31-32 lot ederi 110 lira. Kontrol de 26 lot ederi 180 lira olursa esenboğa kontrolün 4 katı yani 204 milyonluk bir arz. 24 milyon lot 8.5 fiyattan arz olacak.

Dolayısıyla kontrol de 180 lira olursa esenboğa da hesap başına 720 liralık dağıtım olur. Hesap başına 8.5 liradan 84 lot dağıtım olur.
    Esenboğa da hesap başı 84 lot. Kontrol de hesap başı 26 lot dağıtım gerçekleşir. Bu da esenboğa da 720 lira kontrol de 180 lira yapar.

----------------------------------------

Yukarıdaki hesaplamam spk yeni arz talep değişikliği öncesine aitti şimdi hesaplama değişti haliyle.

Yine kabaca bakkal hesabı yaparsak da bir orta yol bulabiliriz.

Dnısı da herkesin ortalama 4 adet talebi gerçekleştiyse çarpanı 4 ile sonuca ulaşabiliriz.Yani bu durumda yukarıda her hesaba 84 lot 720 lira gibi bir rakamı bulmuştuk. Şimdi çarpan 4 olursa kişi başına 336 lot ve 2.880 lira gibi bir rakam çıkabilir.

Dnısı da ki talep aynı olursa ve ortalama 5 adet talebi gerçekleştiyse çarpanı 5 ile sonuca ulaşabiliriz. Yani bu durumda yukarıda her hesaba 84 lot ve 720 lira gibi bir rakamı bulmuştuk. Şimdi çarpanı 5 olursa kişi başına 420 lot ve 3.600 lira gibi bir rakam çıkabilir.

Velhasıl kabaca çarpan 4 ya da 5 arası değerler göz önüne alındığında 336 lot-420 lot arası ve 2.880-3.600 lira arası bir değerleme çıkabilir.

Merak ettiğim ise dnısı da olduğu gibi eşit dağıtım mı yapacaklar? Talebi 1.000 lira olan ile talebi 10.000 olanı aynı kefeye nasıl koyacaklar? Çoklu hesaplarda bunu yaptılar ama şimdi nasıl bir dağıtım olacak bilmiyorum?

4. Benim spk 'nın açıklamasından anladığım toplamda kaç bin kişi varsa sırayla 1 er lot sonra don başa 1 er lot daha sonra don basa 1 er lot daha böylece lotlar bitene kadar dağıtım olcak herkese eşit lot olucak gibi bi aciklama var..tabi millet eşe dosta yeni hesap açacak ama gene de güzel bi uygulama bizede nispeten çok lot gelir ama ne kadar çok olur bilemedim.
     Alıntı Originally Posted by Underground Yazıyı Oku
    Dnısı arzındaki başvuru sayısı aynı olursa .

Dnısı da 31-32 lot ederi 110 lira. Kontrol de 26 lot ederi 180 lira olursa esenboğa kontrolün 4 katı yani 204 milyonluk bir arz. 24 milyon lot 8.5 fiyattan arz olacak.

Dolayısıyla kontrol de 180 lira olursa esenboğa da hesap başına 720 liralık dağıtım olur. Hesap başına 8.5 liradan 84 lot dağıtım olur.
    Esenboğa da hesap başı 84 lot. Kontrol de hesap başı 26 lot dağıtım gerçekleşir. Bu da esenboğa da 720 lira kontrol de 180 lira yapar.

----------------------------------------

Yukarıdaki hesaplamam spk yeni arz talep değişikliği öncesine aitti şimdi hesaplama değişti haliyle.

Yine kabaca bakkal hesabı yaparsak da bir orta yol bulabiliriz.

Dnısı da herkesin ortalama 4 adet talebi gerçekleştiyse çarpanı 4 ile sonuca ulaşabiliriz.Yani bu durumda yukarıda her hesaba 84 lot 720 lira gibi bir rakamı bulmuştuk. Şimdi çarpan 4 olursa kişi başına 336 lot ve 2.880 lira gibi bir rakam çıkabilir.

Dnısı da ki talep aynı olursa ve ortalama 5 adet talebi gerçekleştiyse çarpanı 5 ile sonuca ulaşabiliriz. Yani bu durumda yukarıda her hesaba 84 lot ve 720 lira gibi bir rakamı bulmuştuk. Şimdi çarpanı 5 olursa kişi başına 420 lot ve 3.600 lira gibi bir rakam çıkabilir.

Velhasıl kabaca çarpan 4 ya da 5 arası değerler göz önüne alındığında 336 lot-420 lot arası ve 2.880-3.600 lira arası bir değerleme çıkabilir.

Merak ettiğim ise dnısı da olduğu gibi eşit dağıtım mı yapacaklar? Talebi 1.000 lira olan ile talebi 10.000 olanı aynı kefeye nasıl koyacaklar? Çoklu hesaplarda bunu yaptılar ama şimdi nasıl bir dağıtım olacak bilmiyorum?

5. Esenboğa elektrik hisse için hangi aracı kurum talep toplayacak bilen arkadaş varmı

6. Metro talep toplayacak.

Bız natenın ne olacagına bakalım, ben spek yerınde olsam natenı esb arzına kadar yukarı cekerım,
    Esb işlem görmeye basladıgında esb alamayanlara nateni arzederim

7.  Alıntı Originally Posted by Akın Yazıyı Oku
    Metro talep toplayacak.

Bız natenın ne olacagına bakalım, ben spek yerınde olsam natenı esb arzına kadar yukarı cekerım,
    Esb işlem görmeye basladıgında esb alamayanlara nateni arzederim
    Acımasız spk seni ) kaddar) sinekten yağ çıkartan cinsten) ama ne yalan söyleyeyim mantık li

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 195/355 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •