Sayfa 901/999 İlkİlk ... 401801851891899900901902903911951 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 7,201 - 7,208 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1. Dolarda düşüş kaçınılmaz başlığına bir bakın derim adamlar buraya;malum başlık diyor,ha birde kitapçı yeni nikle işbaşında..

2. İTO hala eski enflasyon sepetini kullanıyor,

TÜİK olarak kendilerine yeni bir enflasyon sepeti hediye etmeyi düşünüyoruz..

Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Dolarda düşüş kaçınılmaz başlığına bir bakın derim adamlar buraya;malum başlık diyor,ha birde kitapçı yeni nikle işbaşında..
    Gördüm hocam az kızarınca gene hortlamışlar..birisi var geriside müritleri galiba...tekkeye dönmüş orası...
    Genel Yön yukarı mı kardeşim, yukarı..1 geri 2 ilerimi evet o da öyle..
    1 dolar 1 tl mi olacak, yine sıfır atmadığımız sürece hiç bi zaman olmayacak..
    Türkçe anlama kapasitesinden yoksun olup yanlış başlık altında olmak.. bence konuşmaya bile değmez..

4.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Altın yenilmez içilmez, ekonomiye ne yararı var, okyanuslarda zibil gibi altın var, her yıl 2 bin ton altın çıkarılıyor, galakside saf altın bir yıldız bulundu, Altın'ın faizi yok vb. vb. Goebbels tarzı yıllarca kulağımıza üfürülünce sonuç bu oldu..
    Tesadüfen gördüm..
    Tarih boyunca çoğunlukla ekonominin temeli altın bazlıdır..
    Gelmiş geçmiş en konvertibil ticaret aracıdır..
    Doların bu kadar kıymetli olmasının nedeni de bir zamanlar altın karşılığı olması nedeniyle tüm dünyada geçerli bir para olması ve dünya ticaretinde yaygın olarak kullanılabilmesidir..
    Ve dünya sahnesinde önemini yitirmesine de BENCE altın gibi bir karşılığının olmaması ve ABD tarafından kafasına göre basılıp ticari baskı aracı olması sebep olacaktır..
    Ayrıca (varsa) altın yıldızdan, altın çıkarabilmek için birkaç yüzyıl (iyimser tahminle) sonra icat edebileceğimiz uzay mekiğimizi GECE serinliğinde YILDIZ'a indiririz artık ..
    Bence OV ve UV'de $ durumu tüm dünya için sallantılı..
    YTD..

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by oguz1975 Yazıyı Oku
    Tesadüfen gördüm..
    Tarih boyunca çoğunlukla ekonominin temeli altın bazlıdır..
    Gelmiş geçmiş en konvertibil ticaret aracıdır..
    Doların bu kadar kıymetli olmasının nedeni de bir zamanlar altın karşılığı olması nedeniyle tüm dünyada geçerli bir para olması ve dünya ticaretinde yaygın olarak kullanılabilmesidir..
    Ve dünya sahnesinde önemini yitirmesine de BENCE altın gibi bir karşılığının olmaması ve ABD tarafından kafasına göre basılıp ticari baskı aracı olması sebep olacaktır..
    Ayrıca (varsa) altın yıldızdan, altın çıkarabilmek için birkaç yüzyıl (iyimser tahminle) sonra icat edebileceğimiz uzay mekiğimizi GECE serinliğinde YILDIZ'a indiririz artık ..
    Bence OV ve UV'de $ durumu tüm dünya için sallantılı..
    YTD..

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    bugünkü para hacmi için acaba kaç ton altın gereklidir..bu kadar altın var mıdır devletlerin stoklarında...

merak ettiniz mi?

Dolar/TL < 5.70

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

7.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    bugünkü para hacmi için acaba kaç ton altın gereklidir..bu kadar altın var mıdır devletlerin stoklarında...
    merak ettiniz mi?
    Ons 1500 yerine 21500 olur hesabı denkleştirir...

8.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Güvenmiyorum dolara powell konuşacakmış
    Her gun fed ciler cikip faiz indirelim diyor
    Dolarin isi zor fed oldugu surece
    Biraz daha surundurcek 5.5 gelebilir.
    Fed den biri dun yari yariya indirmeliyiz dedi

Sayfa 901/999 İlkİlk ... 401801851891899900901902903911951 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız