Sayfa 375/999 İlkİlk ... 275325365373374375376377385425475875 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 2,993 - 3,000 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    ...illa böyle bir şey yapılacaksa 6 civarında bir seviye daha makul olabilirdi.. bunların has adamları olan emlakçılar bile halkın 6 dan once doları satmayacağını biliyor ama bunlar bilmiyor..
    Belkide vatandaşın dolar bozdurması için, bozdurduktan sonraki hamlesini planlıyor.

Bunu vadeli faizleri 14-15 e düşünce yapacak belki.

Eğer vatandaşın dolar bozmasını istiyorsa, 20-30 kuruş girmiş vatandaşa, bak düşüyor, boz, fazla kaybetme..! demek kadar aptal bir arguman olamaz.

Eğer böyleyse bunlar bu milleti tanımıyor demektir.

Aynı cümleyi 2. İst. seçim kararı öncesi de kurdum.

Bunu göze alamazlar, böyle bir aptallık yapmazlar dedim.

Ama yaptılar.

Tokadı da yediler.

2. Benim pek aklım ermez bu para arzı, dth bozma işi felana. Aklımın erdiği işleri, kulağımın duyduğu, gözlerimin gördüklerini ise yazamam. Yazmak çok kolay da hayatının geri kalanı zehir olacaksa susmak daha evladır. Bakıyorum yine herkes kahvehanede bir masanın köşesine gerilmiş, döktürüyor. Hacı amcanın göz zinasını '' güzele bakmak sevaptır '' lafının arkasına saklanarak övmesine benzer yazılar.

Döviz neden alınır ? Herkes kendi cevabına göre işlemini yapar. Burada uçacak, göçecek diyerek KPSS sınavında hissetmenize gerek yok. Her zaman dediğim gibi gereksiz höykürmelerin arasında sn. rxpu, sn. cimri ve grafik destekli çok teknik- özel bilgi içeren yazılar kaynıyor. Bazen 15 sayfa okumak zorunda kalıyoruz ana fikri yakalamak için. Hepimizin yararına olan ; kısa, öz, kaliteli yazıya ulaşmak... Okuduğunuz için teşekkürler.

3. yok efendim son zaman brezilya, g.afrika vs diğer EM paraları değer kaybediyorken, türk lirası nasıl olur da ayrışmış falan diye bi geyik var..
    4 sene evvel real 4.25 gördüğünde TL 2.90 idi.. real'in yükselmiş hali 3.90 şu an.. aynı şekilde zar 4 sene evvel 14-15 idi, bugün yine 14-15.. diğer tüm EM paralarının yatay seyrettiği 4 senede TL %150 gitti, şu anki düşmüş hali bile 2 misli yukarıda 2015 yaz fiyatlarına göre.. alavere dalavere TL muazzam bi değer kaybına uğradı, ve bunun temel ekonomik göstergelerle hiç bi alakası yoktu, maksat belliydi, lakin maksadın hasıl olamadığı ortaya çıktı.. şimdi bu muazzam köpük yavaş yavaş geri alınacak, mesele bundan ibaret..

4.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Benim pek aklım ermez bu para arzı, dth bozma işi felana. Aklımın erdiği işleri, kulağımın duyduğu, gözlerimin gördüklerini ise yazamam. Yazmak çok kolay da hayatının geri kalanı zehir olacaksa susmak daha evladır. Bakıyorum yine herkes kahvehanede bir masanın köşesine gerilmiş, döktürüyor. Hacı amcanın göz zinasını '' güzele bakmak sevaptır '' lafının arkasına saklanarak övmesine benzer yazılar.

Döviz neden alınır ? Herkes kendi cevabına göre işlemini yapar. Burada uçacak, göçecek diyerek KPSS sınavında hissetmenize gerek yok. Her zaman dediğim gibi gereksiz höykürmelerin arasında sn. rxpu, sn. cimri ve grafik destekli çok teknik- özel bilgi içeren yazılar kaynıyor. Bazen 15 sayfa okumak zorunda kalıyoruz ana fikri yakalamak için. Hepimizin yararına olan ; kısa, öz, kaliteli yazıya ulaşmak... Okuduğunuz için teşekkürler.
    hep diyorum kuru laflar gereksizdir,benim hedefim belli riskleri söylüyorum.gerekirse grafik dayıyorum.kahvehane muhabbetine hayır.

5.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    yok efendim son zaman brezilya, g.afrika vs diğer EM paraları değer kaybediyorken, türk lirası nasıl olur da ayrışmış falan diye bi geyik var..
    4 sene evvel real 4.25 gördüğünde TL 2.90 idi.. real'in yükselmiş hali 3.90 şu an.. aynı şekilde zar 4 sene evvel 14-15 idi, bugün yine 14-15.. diğer tüm EM paralarının yatay seyrettiği 4 senede TL %150 gitti, şu anki düşmüş hali bile 2 misli yukarıda 2015 yaz fiyatlarına göre.. alavere dalavere TL muazzam bi değer kaybına uğradı, ve bunun temel ekonomik göstergelerle hiç bi alakası yoktu, maksat belliydi, lakin maksadın hasıl olamadığı ortaya çıktı.. şimdi bu muazzam köpük yavaş yavaş geri alınacak, mesele bundan ibaret..
    maksat, plan hiç bir şey yok. günü kurtarmak için yaşıyorlar.sorunda burada zaten.dersin ki deval yaptım ama 5 yıllık planım şu,neredeee YEP çoktan çöp oldu paketler buharlaştı.plan falan yok.

6. Sayın canım işkenceci modlarım. Zaten sinirliyken burası trol doluyor. Gitgide sabrım tsşıyor. Şimdi ben bunlara soy sop 7 ceddini gelmişini geçmişini geleceğini ölüsünü dirisini gibisinden eccücüh argo kelimeler içeren bir nebze, bak küçücük yani minnacık küfürcükler etsem acaba engellemeseniz olur dimi

MI MAX cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Direk üçgene başarım 🤣🤣🤣

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

8. Ankara'da, iş insanı Zinnur Erol (48) tartıştığı kimliği belirsiz kişi tarafından aracında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Zanlı Süleyman Sağlam, Altındağ ilçesindeki Karapürçek Polis Merkezi önünde intihar etti.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/t...nde_infaz.html

Sayfa 375/999 İlkİlk ... 275325365373374375376377385425475875 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •