Sayfa 551/670 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon
Arama sonucu : 5358 madde; 4,401 - 4,408 arası.

Konu: SRVGY - Servet GYO A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by HEG Yazıyı Oku
    Böyle şeylere çok takılmaya gerek yok...
    Günümüzde internet ortaminda yazılmayan hisse yok. Önemli olan güç meselesidir.

Hisseyi yukarı süren Gedikten alan Amcanin, telegramda yada başka yerde yazacak kadar cahil olduğunu düşünmuyorum....

Dün zaten tarihi zirve kapanışını yaptık.(42.30la).

alım satım kararı herkesin kendi fikridir ama düşerken mal almak herkesin harcı değildir.. hisse 36 ya taban yaparken herkes biraz daha düşsün alicam dedi ( ben elimdeki nakitle almıştım ) hisse 42 oldu..

gram altında da ben 300 den alırken arkadaslarim 290 olsun alicaz diyorlardı hala alacaklar ;))

burdada hisse yarın bir gün düşerse alicaz diyenler gene pozisyona giremeyecek.. öyle hisse düşerken pozisyon açmak herkesin harcı değil.. o yüzden sürekli düşsün düşsün diye yazıp kötüyü çağırmaya gerek yok..
    Hocam ben 36,8 ile girdim hisseye. Kredili maliyetim 38.1 . Düşmesini istememin sebebi kötüyü çağırmak değil. Hikaye belli ve varsayım da değil. Hiçbir şirkete ortak olurken bu kadar emin olmadım. Gelecek sene borçsuz, elinde çok değerli gayrimenkulleri olan bir Servet olacak. Elindeki 3.2milyarTL değerindeki arsa 500mTL gözükünce bilançoda bu hikaye benim başımı döndürdü. Hatta inanmadım başta. KAP haberi gelince rüya herhalde dedim. Paylaşımınızı geç görmemiş olsaydım belki de düşmesini bu kadar istemezdim ben de Ort. ne kadar düşükse o kadar rahat oluyorsunuz. Piyasa bunu 20 liradan fiyatlarsa 100k daha koyar 5 sene daha beklerim.(inşaat bittikten sonra satarsa daha uzun süre beklerim) Hani -mış,-muş mastarlarıyla oluşan bir hikaye olsaydı elim titrerdi bir senede %1000 primlenmiş bir hisseyi almaya. Ama bu servet içi geçerli değildi.

Umuyorum Avni Bey de dürüst ve şeffaf olarak şirketi yönetir ve bizler de mağdur olmayız. Çünkü bu paranın hiç olması riski sadece yönetim kaynaklı olur. Başka bir alternatif risk göremiyorum. Kur riski deseniz zaten mevcut konjonktürde elinde döviz olan için risk değil güvence. Benim göz ardı ettiğim başka bir risk varsa da öğrenmeye okumaya hevesliyimdir. Her zaman varsa karşı tez sunabilirsiniz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,969
     Alıntı Originally Posted by HEG Yazıyı Oku
    İyi iyi maşallah.. )
    Hem içerden hem dıjjjardan
    Masallah diyelim Allah verdikce veriyor isi rastgitsin
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

3. 905 sen güzel bi abiye benziyorsun şu kademeyi alsan sevaba girersin

4. Sağlık olsun 905,sen her zaman bizim gözümüzde yatırımcı dostu olarak kalacaksın...

5.  Alıntı Originally Posted by Hamsi Yazıyı Oku
    Sağlık olsun 905,sen her zaman bizim gözümüzde yatırımcı dostu olarak kalacaksın...
    Bugün işi vardı heralde haha )
    Yatırım finansmandan gelen yabancı satışı bitti artık..

6.  Alıntı Originally Posted by Jumalus Yazıyı Oku
    Hocam ben 36,8 ile girdim hisseye. Kredili maliyetim 38.1 . Düşmesini istememin sebebi kötüyü çağırmak değil. Hikaye belli ve varsayım da değil. Hiçbir şirkete ortak olurken bu kadar emin olmadım. Gelecek sene borçsuz, elinde çok değerli gayrimenkulleri olan bir Servet olacak. Elindeki 3.2milyarTL değerindeki arsa 500mTL gözükünce bilançoda bu hikaye benim başımı döndürdü. Hatta inanmadım başta. KAP haberi gelince rüya herhalde dedim. Paylaşımınızı geç görmemiş olsaydım belki de düşmesini bu kadar istemezdim ben de Ort. ne kadar düşükse o kadar rahat oluyorsunuz. Piyasa bunu 20 liradan fiyatlarsa 100k daha koyar 5 sene daha beklerim.(inşaat bittikten sonra satarsa daha uzun süre beklerim) Hani -mış,-muş mastarlarıyla oluşan bir hikaye olsaydı elim titrerdi bir senede %1000 primlenmiş bir hisseyi almaya. Ama bu servet içi geçerli değildi.

Umuyorum Avni Bey de dürüst ve şeffaf olarak şirketi yönetir ve bizler de mağdur olmayız. Çünkü bu paranın hiç olması riski sadece yönetim kaynaklı olur. Başka bir alternatif risk göremiyorum. Kur riski deseniz zaten mevcut konjonktürde elinde döviz olan için risk değil güvence. Benim göz ardı ettiğim başka bir risk varsa da öğrenmeye okumaya hevesliyimdir. Her zaman varsa karşı tez sunabilirsiniz.
    arsa değerininin tamamı yaklaşık 350 milyon yuro yanı 3. 20 milyar .ama bunun Yüzde 72 si servetin payına düşer.kaldı ki bu da net değil.Yüzde 16 vergi kesilirse1.9 milyar.daha bitmedi.280 milyon tl arsanın borcu düşecek. net kalan 1.6 milyar.anlayacağın senin hesabın tam yarı yarıya düştü.yani bu da hisse başı 30.7 tl eder.
    Son düzenleme : 2020; 20-10-2020 saat: 19:25.

7.  Alıntı Originally Posted by Jumalus Yazıyı Oku

Avni Bey bu parayı hiç eder mi diye korkmuştum ama hisselerin büyük çoğunluğuna kendileri sahip..
    bu risk her şirket ve patron da olabilir..
    Kur artışı zaten olumlu yansimakta..

Senin hesabına göre Toplam arsanın değerine 350milyon Euro desek,
    350*9.33*0.726(gayrimenkul payımız)*0.85(vergi kesintisi) yapabilirsiniz net para için..

Özetle:
    2020 3. Çeyrek karimiz nasıl gelir bilmiyorum.

---- 2020 son çeyrek ve 2021 ilk çeyrek kar toplamimiz 1.5 milyar TL'nin üzerinde 2 milyar TL ye yakın olması gerek.. holding karları gibi

Bazıları kucumsuyor ama 2 milyar TL ya da ona yakın gelecek kar değeri cidden büyük para..
    Yeni proje yapacagim dese o parayi adam akıllı kullansalar yapamayacağı proje olmaz..

1)Zaten gelecek para ile gelecekte değerlenmesi muhtemel potansiyeli olan yeni sorunsuz arsalar alabilirler..

2)Temettü verilebilir (hisse başı 10liraya kadar)

3) %500 bedelsiz yapabilirler (bence temettü daha iyi)

4) bu şirkete salt defter değerine göre fiyat biçmek bence yanlış olur..

o zaman ben de 2 milyar TL kar a göre 3 -4 F/K dan deger biçilir diyebilirim..

Açıkçası ben, İnternetin Baskenti Frankfurtta Avrupa merkez Bankasına 5 dakika mesafe arsam var gibi bakıyorum.. Almanya dan kendim arsa alamam şirket almış benim yerime ;)

Arsamın kalan yarısi da satılsın hisseyi degerleme yapmak daha kolay olur...

8.  Alıntı Originally Posted by HEG Yazıyı Oku
    Avni Bey bu parayı hiç eder mi diye korkmuştum ama hisselerin büyük çoğunluğuna kendileri sahip..
    bu risk her şirket ve patron da olabilir..
    Kur artışı zaten olumlu yansimakta..

Senin hesabına göre Toplam arsanın değerine 350milyon Euro desek,
    350*9.33*0.726(gayrimenkul payımız)*0.85(vergi kesintisi) yapabilirsiniz net para için..

Özetle:
    2020 3. Çeyrek karimiz nasıl gelir bilmiyorum.

---- 2020 son çeyrek ve 2021 ilk çeyrek kar toplamimiz 1.5 milyar TL'nin üzerinde 2 milyar TL ye yakın olması gerek.. holding karları gibi

Bazıları kucumsuyor ama 2 milyar TL ya da ona yakın gelecek kar değeri cidden büyük para..
    Yeni proje yapacagim dese o parayi adam akıllı kullansalar yapamayacağı proje olmaz..

1)Zaten gelecek para ile gelecekte değerlenmesi muhtemel potansiyeli olan yeni sorunsuz arsalar alabilirler..

2)Temettü verilebilir (hisse başı 10liraya kadar)

3) %500 bedelsiz yapabilirler (bence temettü daha iyi)

4) bu şirkete salt defter değerine göre fiyat biçmek bence yanlış olur..

o zaman ben de 2 milyar TL kar a göre 3 -4 F/K dan deger biçilir diyebilirim..

Açıkçası ben, İnternetin Baskenti Frankfurtta Avrupa merkez Bankasına 5 dakika mesafe arsam var gibi bakıyorum.. Almanya dan kendim arsa alamam şirket almış benim yerime ;)

Arsamın kalan yarısi da satılsın hisseyi degerleme yapmak daha kolay olur...
    evet bu değerlendirmeniz gerçeğe yakın yapılmıştır.satışı yapılan arsadan gelecek paranın tamamı kar rakamına yansır.Ocak ayında alacağı taksit tutarı da bu yıl sonu bilançosuna yansır.Yanı 2020 yıl sonu bilançosunda yaklaşık bu kur üzerinden 85 milyon yuro Arsa karuı)karşılığı 790 milyon tl olur.Ancak yasal olarak kalan yerin de yeniden değerlendirmesini yapmak ve bunu da kar rakamına yansıtmak durumundadır.Bu bağlamda:

2020/12 aylık kar rakamı yaklaşık 1.6 milyar Tl olur.İşte o zaman bu hisse gerçek değerini bulacaktır

Sayfa 551/670 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •