Sayfa 250/803 İlkİlk ... 150200240248249250251252260300350750 ... SonSon
Arama sonucu : 6424 madde; 1,993 - 2,000 arası.

Konu: NUGYO nurol gmyo

1.  Alıntı Originally Posted by NoMoreBets Yazıyı Oku
    Kimmiş o acemiler bilelimde kanmayalım

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app
    Sırıta sırıta ne olacak bakalım.

2. The one burada şimdiye kadar okuduğum eniyi yorumdu.Tebrik ediyorum seni

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,715
    nugyo da en temel beklenti gayrimenkul satisi mi yoksa daha farkli bir hikaye mi bilgisi olan var mi bu hususta..

4.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    nugyo da en temel beklenti gayrimenkul satisi mi yoksa daha farkli bir hikaye mi bilgisi olan var mi bu hususta..
    en büyük beklenti ilk etapta Genel Müdür atanması zira şirketin başı yok şu an

not: sizi kandırıyor olabilirim uyanık olun...

5. metro da ugramaz oldu azının payını aldı demekki artık kendi yağımızla ne kadar olacak hayırlısı olsun ytd

6. Başka bir sayfa dan;

Alıntı Originally Posted by mohikan Yazıyı Oku
    NUGYO...

Temel kötü, zarar açıklıyor. Defter değerinin 2 katından işlem görüyor.

Defter değerine göre 2.34 TL olması gerek, ama 5.07'den işlem görüyor.

UZUN VADE...

15 dalgalık bir trend oluşturmuş ve 2. zirvesini 10.22 ile 2012'de yapmış.

Ama düzeltme halen bitmemiş.

ORTA VADE...

Görüntü çok dramatik. 21 dalgalık trendin henüz 3 dibi yapılmış.

Yeni zirveler yapmaktan uzak olup, tam tersine 2.88 altında çoklu dipler yapacak görünüyor.

Orta uzun vadede 1.15'e kadar düşebilir.

5.86 yukarı geçilirse o zaman yeni zirveler gelir.

Bu rakam geçilemezse orta-uzun vadeli durumu vahimdir.

O zaman 10.22 üstünde yeni zirveler için çok uzun yıllar bekletir.

Demek ki iyi birşey beklemek için 5,86'yı geçmesi lazım teknik olarak. O zaman zirvesini tekrar deneyebilir umuduna sahip olabileceğiz.

Şimdilik 5'den 5.80'e gitmesi de fena bir ralli olmaz...

8. Nugyo bir sanayi şirketi değil, gelir tablosuna yansımalar teslimler bitince gerçekleşiyor bu yüzden karlılık için yorum yaparken detaylara bakılmalı. 2015 yılında 105 milyon zarar yazdı, 2016 da ise 151 milyon kar. Şirket muhteşem performans gösterdiği için değil teslimler yansıdığı ve değerleme farkları oluştuğu için rakamlar düzeldi.

2017 ilk çeyrek 19 milyon zarar iken bu çeyrek de pozitif olması çok muhtemel ve yıl sonunda da yine karlı kapatacaktır. Nurol life dışında gider kalemi de kalmadı pek fazla. Bundan sonra her satış, kira kar hanesine yazar, mesele bu tutarların beklentinin altında kalmasıdır, kur yönetimi, satış politikaları vb.. öngörüsüzlükler nedeni ile istenen performans olmadığı aşikar ama dediğim gibi rakamlar sanayi şirketiymiş gibi değerlendirilirse yanıltıcı olur.

Nugyo için ben piyasa değerini önemserim şu an tarihi zirvesinin biraz üzerinde işlem görüyor, varlıkları arttı, kaliteli bir yönetim, doğru stratejiler ve yeni yatırım hamleleri yönünü belirleyecektir. Herkesin beklediği öngördüğü fiyatlar vardır elbet ama ben yukarıdaki analizi fazlası ile kötümser görüyorum ve bazı verilerin de göz ardı edildiği kanaatindeyim.

Bu demek değil ki o fiyatlar olmaz, herşey olur olabilir, neler olmadı ki ama olağan üstü ekonomik ya da sosyal gelişmeler meydana gelmez ise artık yönünün yukarı olması makul bence. Hiç bir şey yapmasa artık maliyetlerini bitirdiği sıfır projeleri var kiralar satarsa kazanır her türlü artı yazar.

Bu holdingin bu hisseyi bir daha şamar oğlanı yapmalarına izin vereceğini sanmıyorum, en azından öyle olması gerekir....
    enseyi karatmaya gerek yok, biz uzun süredir burda duran bilgisizler bile yorum yapabiliyor bazen..

Bol şans herkese...

Not: Bilanço borçlar kalemi ile ilgili daha önce uzun uzun yazmıştım tekrara girmeye gerek yok, yükümlülükler var ama holdingin de desteği ile borç çevriliyor.

Sayfa 250/803 İlkİlk ... 150200240248249250251252260300350750 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •