Sayfa 233/494 İlkİlk ... 133183223231232233234235243283333 ... SonSon
Arama sonucu : 3946 madde; 1,857 - 1,864 arası.

Konu: IZOCM - İzocam

Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    burda borsaya dediğine göre Borsa istanbul a ( ya da SPK ) başvuru olmalı..
    burdaki amaç şu;
    500 aşan ortakları bulunan şirket, borsada işlem görmeli, dışarda iken 500 ü aşan bu yapı istenmiyor çünkü..

Payları borsada işlem gören ortaklıklar ile pay sahibi sayısı 500'ü aşan anonim ortaklıkların payları halka arz olunmuş sayılacak. Payları borsada işlem görmeyen anonim ortaklıklar, halka açık ortaklık statüsüne kavuştuktan sonra ( halbuki İZOCAM ZATEN HALKA AÇIK )en geç 2 yıl içinde paylarının işlem görmesi için borsaya başvuracak. SPK, aksi durumda, bu payların borsada işlem görmesi veya ortaklığın halka açık ortaklık statüsünden çıkarılması için ortaklığın talebini aramaksızın gerekli kararları alacak.
    https://www.spk.gov.tr/Sayfa/Index/12/0/8

Kanun kapsamındaki çıkarılma ..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

2.  Alıntı Originally Posted by bücür Yazıyı Oku
    ben buna hazırım nereye nasıl yapacağız onu cıktıktan sonra göruşelım yardımlarınızı bekliyorum
    Yazıyı iyi okuyun yönetim kurulu yapabilir bunu hissedarlar deil.

Sn.karaduman
    Şirketlerin kendi hisselerini almaları eskiden önceden bildirme durumları vardı.
    Ancak sonradan SPK.buna sınır ve şart koymadan hatta ödenmiş sermayenin yüzde 10 undan fazlasını bile almalarına müsaade etti.
    Şu andaki alımlarında bir usulsüzlük yok
    Keşke bunlarla 98 bulsada proplem çözülse.
    Yalnız bugün enterasan olan vakıf alımı var bunlar neden aldı acaba.
    Yy.tv.degildur

4.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Her zaman ortağın / şirketin özel durumla açıklamak kaydıyla hisse alma hakkı var . Burada enteresan olan tahtadan bu fiyatlardan hisse almalarına izin verilmesi , normalde tahtada olanlar kagidi yukarı çekip şirkete yüksekten almaya iterler ama burada farklı oluyor nedense
    Evet sayın Medwig ben birkaç yazımda bunu belirtmek istedim size aynen katılıyorum bu durum gerçekten hoş değil salı gününden itibaren hele hele TEB ' in vasıtasıyla alması açık meydan okur gibi.Hayırlı akşamlar.

5. Hisse almalarında sorun yok ama çağrı bitince BİST e başvuracağız SPK ya bağlı payları borsada işlem görmeyen şirket olacağız diyorlardı ya niye hala tırtıklıyorlar?

6. cinali kardeşim vakıf işlemleri bana ait, hatırı sayılır miktarda lot topladım son yirmi gündür, şirketi, sahiplerini anlayabilmek çok güç, adamlar teb üzerinden mal alıyor ama ben bu tahtada iki hafta önce 20.06 dan bile on bin civarında mal alabildim, bugün 17 bin lot almama izin verdi 20.12 den, bir yandan 98 bulmak istese bu kadar rahat aldırırmıydı diyorum, bir yandan bu şekilde borsadan çıkması kendileri açısından çok saçma ve dezavantajlı diyorum, sonuçta bu aşamada kaybedecek tek şey, bağlanan paranın günlük faizi oluyor, bu kadarcık kaybıda, gıcık şirket sahiplerine karşı, bu oyunda olabilmek için değer buluyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Sn.karaduman
    Şirketlerin kendi hisselerini almaları eskiden önceden bildirme durumları vardı.
    Ancak sonradan SPK.buna sınır ve şart koymadan hatta ödenmiş sermayenin yüzde 10 undan fazlasını bile almalarına müsaade etti.
    Şu andaki alımlarında bir usulsüzlük yok
    Keşke bunlarla 98 bulsada proplem çözülse.
    Yalnız bugün enterasan olan vakıf alımı var bunlar neden aldı acaba.
    Yy.tv.degildur
    Benimde dikkatimi çekti.Sirket hisse alımında ısrarcı deil.Yoksa 20 bin lot daha almak varken almadı. 98 i bulmak için çaba sarfı yok görünüyor .

8.  Alıntı Originally Posted by JAN72 Yazıyı Oku
    cinali kardeşim vakıf işlemleri bana ait, hatırı sayılır miktarda lot topladım son yirmi gündür, şirketi, sahiplerini anlayabilmek çok güç, adamlar teb üzerinden mal alıyor ama ben bu tahtada iki hafta önce 20.06 dan bile on bin civarında mal alabildim, bugün 17 bin lot almama izin verdi 20.12 den, bir yandan 98 bulmak istese bu kadar rahat aldırırmıydı diyorum, bir yandan bu şekilde borsadan çıkması kendileri açısından çok saçma ve dezavantajlı diyorum, sonuçta bu aşamada kaybedecek tek şey, bağlanan paranın günlük faizi oluyor, bu kadarcık kaybıda, gıcık şirket sahiplerine karşı, bu oyunda olabilmek için değer buluyorum.
    Hayırlı olsun heralde halka açık kismin yüzde 5 i sizde bulunuyor öyleyse.Borsa dışında alırlar 20.12 den öyle görünüyor. BORSA İSTANBUL KARARİNİ ACİKLASİNDA NE OLACAKSA OLSUN BELİRSİZLİKTEN İYİDİR

Sayfa 233/494 İlkİlk ... 133183223231232233234235243283333 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •