Sayfa 95/1001 İlkİlk ... 45859394959697105145195595 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 753 - 760 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - II

Yılmaz yaşananları şöyle anlattı:
    “Atatürk bayrağımız bugüne kadar yoktu. Bir arkadaşımdan 30 Ağustos için ödünç aldım.

30 Ağustos'ta önce cami imamını aramışlar. Sonra ben İl Müftülüğü'nün telefonundan arandım.

Müdür olduğunu söyleyen kişi ‘O resmi kaldır' dedi. ‘Hangi resmi?' diye sordum.

Atatürk denilmedi, ismini dahi söylemediler. Ben de ‘Kaldırmam' dedim.

Saat 19.00 gibi Trabzon Müftü Yardımcısı olduğunu söyleyen bir kişi, özel cep telefonundan aradı. ‘O resmi kaldırın. Bayrak dursun orada.
    Yola asın o resmi de' dedi. ‘Neden?' diye sordum. ‘Bayrak bizim simgemiz' dedi. ‘Atatürk bizim kurtarıcımız, Cumhuriyet'in kurtarıcısı' dedim. Bana ‘Terbiyesizlik yapma' dedi.”

https://www.habererk.com/gundem/muft...i-h115824.html

Bu ve bu gibi itnelerede karşıyım.Yani diyanet elemanı olan yöneticiler.

Bu Kaçıncı Diyanet Yazısı?
    Osman Oktay'ın "Bu Kaçıncı Diyanet Yazısı?" başlıklı yazısı;

Sayısını unuttum ama beni takip ettiklerine inandığım dikkatli okuyucularım belki çetelesini tutabilmişlerdir. Bunun başlıca iki sebebi vardı. Birincisi Türkiye’deki en büyük cehaletin dini alanda olduğu iddiasında olmam ve bu konuda Diyanet’in üzerine düşen görevi yapmaması, ikincisi de tamamen siyasetin güdümüne girmiş olması idi. Şöyle ki:

Türkiyemiz hurafeci ve İslamiyet’ten habersiz din bezirgânlarının pazarı haline gelmişken yatırımcı Bakanlıkları bile sollayan devasa bütçesi, 100 bin civarında camisi, 150 bini bulan “din görevlisi” ile bu pazarın en beceriksiz satıcısı Diyanet İşleri Başkanlığıdır. Çünkü sırtına bir cüppe giyip başına bir sarık geçiren ve kendilerine “Hoca efendi” ya da “Şeyh” denen çok sayıda insanla müritleri, çevrelerinde Diyanet hocalarından daha çok insan toplayabilmektedirler. Kaldı ki Diyanet’in resmi görevlileri arasında dışarıdaki din bezirgânlarına bağlı imamların olduğunu da biliyoruz. Konu ile ilgili yazdığım önceki yazılar incelenecek olursa bu konuda ne demek istediğim anlaşılacaktır.

Kışla ve camiye, hukuk sistemine siyasetin müdahil olmaması genel kuraldır. Ancak ne var ki özellikle son AKP iktidarları döneminde bu kural tamamen tersine işlemektedir. Mesela Diyanet İşleri Başkanı resmi kıyafeti ile cami merdivenlerinde, siyasi konuşma yapan partili Cumhurbaşkanı’nın yanında bir asker gibi durabilmiş, 10 Kasım 2018’de olduğu gibi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dehası ile kazanılan İstiklal Savaşımızı karalayıp “Keşke Yunanlılar kazansaydı” diyen bir şarlatanı hem de resmi kıyafeti ile ziyaret edip hürmetlerini sunabilmiştir.

Bu zihniyetten elbette milli konularda bir hassasiyet bekleyip devletimizin kurucu Cumhurbaşkanı’na saygı göstermesini ummak safdillik olur. Ancak Türkçemizde “Ekmek yediği tekneyi kirletmek” diye de bir deyim var. Diyanet İşleri Başkanlığı bizzat Atatürk’ün direktifleri ile kurulurken din işlerinin cahil kişiler elinden kurtarılarak ilim sahipleri tarafından yürütülmesi amaçlanmıştı. Oysa günümüzde din cahili kişiler adeta Diyanet İşleri Başkanlığı’nın önüne geçmiş durumda.

Geçtiğimiz haftalarda, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı’nın densizliği ile 30 Ağustos Zafer Bayramı, gününden önce gündeme gelmiş ve kamuoyundan tepkiler yükselmiş ama o densizlikle ilgili hiçbir işlem yapılmamıştı. Dolayısıyla dikkatler 30 Ağustos törenlerine ve aynı gün okunacak olan Cuma Hutbesi’ne çevrilmişti.

Sabah saatlerinde yurt sathında yapılan törenler sırasında bazı mülki idareciler ve konuşmacıların Atatürk’ün adını bile anmamaları protestolara sebep olmuş, Cuma Hutbesi bekleniyordu. Bekleniyordu beklenmesine de, hutbe metni önceden Diyanet’in internet sitesinde yayınlandığı için olacaklar da belli idi. Çünkü asıl metinde o büyük zaferin Başkomutanı’nın adı zikredilmemiş, rahmet dilenmemiş, bu sebeple de sosyal medyada adeta bir “Cuma Namazı boykotu” ilan edilmişti. Hiç olmaması gereken bu duruma sebep olarak Türkiyemizin başında yeterince dert varken göz göre göre bir dert daha açmak Diyanet’e yakışır mı? İslam tarihinde, hem de Peygamber Efendimiz’in sağlığında vuku bulup Tevbe Suresi’nin 107, 108, 109 ve 110. ayetleri arasında zikredilen “Mescid-i Drar = Zararlı Mescid” hadisesinden de mi ders alınmaz? Böyle bir gaflet olabilir mi?
    Dinin asli unsurlarını ve ahlâki meseleleri öne alarak son günlerde giderek artan kadına şiddet, taciz ve tecavüzlerle yolsuzluk, hukuksuzluk konularında yetkililerle toplumu uyarması gereken Diyanet yetkilileri Allah indinde bu suskunluklarının hesabını nasıl vereceklerdir? Zaten güdümlü olduğu anlaşılan hutbe ve vaazlardan dolayı sabıkalı olan, Mısır’da mahkeme salonunda vefat eden devrik lider için gıyabi cenaze namazları kıldırıp rahmetler dileyen Diyanetin nezdinde Mustafa Kemal Atatürk’ün Mursi kadar da mı kıymeti yoktur? Dünya üzerindeki 57 İslam ülkesinin perişanlığı ve bunlar içinde Türkiye’nin durumu dikkate alınırsa, akl-ı selim Atatürk’ün İslamiyet’e çok büyük hizmet ettiğini söylüyor. Bunu görmeyen gözlere, duymayan kulaklara, söylemeyen dillere ve idrak etmeyen kalplere ben ne diyeyim, daha ne yazayım? Her seferinde “Artık diyeceğimi dedim, yazacağımı yazdım; Diyanetle ilgili başka yazı yazmayayım” diyorum ama Diyanet devamlı malzeme veriyor! Hiç olmazsa kamuoyunda oluşan tepkileri dikkate alarak son Cuma hutbesinde klasik tabiri ile şöyle bir cümle kursalardı yine yazmayacaktım:

“Bu vesile ile 30 Ağustos 1922’de kazanılan büyük zaferin Başkomutanı Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşları ile şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, onlara şükranlarımı sunuyorum”

Başkanlık tarafından hazırlanan hutbede bu mealde bir cümle kullanılsa din elden mi gider, dünya yerinden mi oynardı? Nitekim Cuma Namazı’nı eda edip büyük dava adamı, koca çınar Prof. Dr. Mustafa Kafalı’nın cenaze namazına katılmak için bulunduğumuz Ankara Kocatepe Camii’ndeki İmam Efendi, beklenen cümleyi kurarak hutbesini bitirdi. Başkanlığın düşünemediği hassasiyeti gösteren ve adını bilmediğim o imam arkadaşı tebrik ediyorum; İnşaallah başına bir iş gelmez!

Kocatepe İmamı gibi inisiyatif kullanamayan cesaretsiz imamlar ise metne bağlı olarak hutbe okudukları için açıktan ya da dolaylı tepkilerle karşılaşmışlar, bazı camilerin içinde protestolar yükselmiştir. Bu tepkilerden en dikkat çekeni Bursa İnegöl’de oldu ve caminin içi bir anda karışıverdi. Orada yükselen protestoların aynı zamanda “30 Ağustos herkesi ilgilendiren bir zafer değildir” diyen Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı’na indirilen okkalı şamarlar olduğu kanaatindeyim. Tabii anlamış ise!

Kısacası, Atatürk tarafından “Dini konularda milleti aydınlatmak” amacıyla kurulan Diyanet İşleri Başkanlığı adeta kendi kurucusuna bile karartma uygulamakta, arada bir suya sabuna dokunmayan beyanatlar vermenin dışında piyasadaki hurafeci ve din cahili bezirgânlara karşı sesini yükseltememektedir. Böyle giderse, gittikçe cemaat kaybeden camilerin kapısına kilit vurulacak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün iyi niyetine ve “Şu ezanlar ki şehadetleri dinin temeli, ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli” diyen Mehmet Akif Ersoy’a yazık edilecektir.

https://www.habererk.com/analiz/bu-k...i-h115821.html
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Yine cemaat, yine kurs, yine çocuklara tecavüz!
    Mağdur çocukların savcılığa gidip şikâyette bulunmasının ardından başlatılan soruşturmada 3 sanık tutuklandı. 6 öğrenci şikâyetçi olurken 20’yi aşkın mağdur çocuğun bulunduğu belirtildi.

Bu itnelerde Müslüman haa

Gidin ya dünyada Müslüman yok biline.

Korkan yok inanan yok karşındakini suçla hikaye gerçekler başka

para ve uçkur

arap para babaları ve çocukları dahil.

https://www.habererk.com/asayis/yine...z-h115819.html
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

3. Arkadaşlar konuyla ilgili degil ama dün aksam eve geldigimde internet bankacılığı mi acip kontrol ettigimde kredi kartimdan benim hic haberim olmadan vodofone ve avea faturalari adi altinda 2 adet fatura odemesi çekmişler.hemen karti iptal ettirdim ve kart harcama itirazi yaptım. Bu durumda banka o bedelleri bana geri iade eder mi.ilk defa basima böyle bir olay geliyor.resmen dolandirildik.faturalar istanbuldan bir internet sitesinden cekilmis.yorumu olan arkadaslardan yorum bekliyorm.

LG-H815 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Benim itirazım dikkate alındı. 600 tl ödeme iptal olduydu.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Benim anlamadigim bu cekimleri nasil yapabiliyorlar.telefona sifre gelmesi lazim degil mi. Ben genelde hepsi buradan alışveriş yaptığım zaman odeme sirasinda telefona sifre geliyor. Bunlar direk cekmisler.nasil olabilir anlamiyorum

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Peki 600 tl nasil cekilmis banka hatasi mi yoksa kart bilgilerini mi calmislar.

Alıntı Originally Posted by denizci2 Yazıyı Oku
    Benim anlamadigim bu cekimleri nasil yapabiliyorlar.telefona sifre gelmesi lazim degil mi. Ben genelde hepsi buradan alışveriş yaptığım zaman odeme sirasinda telefona sifre geliyor. Bunlar direk cekmisler.nasil olabilir anlamiyorum

.
    Kredi kartım Mail order ve telefonla işleme kapalidir , sadece 3d ile SMS geliyor onunla internet işlemi yapıyorum . Sizde Mail order ve telefonla işleme kapattırın kartınızı . Mail order ve telefonla işlem icin kart numaranız , son kullanma tarihi ve kartın arkasındaki 3 haneli kod yeterli oluyor bu da risk .. Sizin bu işlemleriniz şayet 3d ile yapılmadıysa iptal edip geri ödeme yapıyorlar

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

8.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Kredi kartım Mail order ve telefonla işleme kapalidir , sadece 3d ile SMS geliyor onunla internet işlemi yapıyorum . Sizde Mail order ve telefonla işleme kapattırın kartınızı . Mail order ve telefonla işlem icin kart numaranız , son kullanma tarihi ve kartın arkasındaki 3 haneli kod yeterli oluyor bu da risk .. Sizin bu işlemleriniz şayet 3d ile yapılmadıysa iptal edip geri ödeme yapıyorlar
    Hayır 3d ile yapilmadi eve geldim bi baktim bunları çekmişler.bende sasirdim

Sayfa 95/1001 İlkİlk ... 45859394959697105145195595 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •