Sayfa 107/1001 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207607 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 849 - 856 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - II

1.  Alıntı Originally Posted by nikrece Yazıyı Oku
    DERSİM BÖLGESİNDEKİ SARI KÜRTLERİN TÜRKLÜĞÜ
    Kürtler; İrani tiplidirler ve esmerdirler. Halbuki onlarla iç içe yaşayan ve
    Sarı Kürtler olarak bilinen bir başka insan tipi daha vardır.
    Kuman (sarı insan) ve Kıfsak /Kıfçak/Kıpçak (Sarı Saka) diye adlandırılan
    Türk halkları Hazar'dan Karpatlar'a kadar uzanan bölgede MÖ. 700. yüzyıldan
    itibaren egemen idiler. İskitler (Skidi/Skif, Saka/Sak) de denilen halkın Türk
    kimlikli olduğunu bugün tarih bilimi ortaya koymuştur. Zaten İtil-Ural hattında;
    Türk varlığının MÖ 3.-2. binlere kadar uzandığını da Rus tarihçiler tespit etmiş
    bulunuyorlar.18
    Kadınların da savaşçı (Amazon) olduğu Saka Türklerinin Kafkaslar üzerinden
    Doğu Anadolu ve Suriye hattına kadar indiklerini kazılar gösteriyor.
    Şanlıurfa'da son yapılan kazılarda elde edilen seramikler, bunun kanıtıdır.
    Haleplibahçe'de inşaat kazısı sırasında ele geçirilen bu mozaikler, at üstünde
    savaşçı kadın tasviri vardır. Bu kadın; Grek tipi değil Türk tipi giyinen
    kadındır. Başında börk bulunan bu savaşçı kadın, tarihte Amazon diye bilinen
    savaşçı kadının en temiz örneğidir. Seramik, MÖ, 4.-3. yüzyıla
    tarihlendirilmektedir.
    Zaten, sadece Batı Türkleri değil, Doğu Türkleri içinde de kara ve san
    kabileler iç içe yaşamaktadır. Uygurlar (Tokuz Guz/Oğuz) kabileleri sarı ve kara
    diye ikiye ayrılmıştır. Arapların Orta Asya'ya girmesi sürecinde onlara direnen
    Türgiş Kağanları da sarı ve kara kabilelere hükmediyorlardı. 840'ta Uygur
    Kitaptan bir bölüm.
    Vay be seramikten ırk analizi! Bilimin bu kadar ilerlediğini inanın bilmiyordum.

2.  Alıntı Originally Posted by enfarktus Yazıyı Oku
    Vay be seramikten ırk analizi! Bilimin bu kadar ilerlediğini inanın bilmiyordum.
    Eski uygarlıklardan gelen bilgilerin büyük çoğunluğu aktarılmış yazılı kaynaklardan değil kazılardan elde edilen bilgilerdir ama bunlara "Irk analizi" dendiğini de ilk kez burada duymuş oldum.!.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,268
     Alıntı Originally Posted by enfarktus Yazıyı Oku
    En iyi analiz Sümer yazıt ve kitabeleri,iyiki taşlara oymuşlar,yoksa kütüphanelerin yakılması gibi onlarda nasibini almıştı,sağolasın hocamız Muazzez İlmiyeden,üstelik açıklananlar %25 cıvarı

https://www.youtube.com/watch?v=zFGZx9X4R6A

Bende çok araştırma yaparım,ama ben bilim adamı değilim,açıklanan bilgiler doğrultusunda ilerler ona göre yorumlarım.

4.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Eski uygarlıklardan gelen bilgilerin büyük çoğunluğu aktarılmış yazılı kaynaklardan değil kazılardan elde edilen bilgilerdir ama bunlara "Irk analizi" dendiğini de ilk kez burada duymuş oldum.!.
    O konuda itirazım yok, zaten olamaz da ama yukarıdaki gibi bilimsel hiçbir veriye dayanmayan, belli bir amaç için yazılmış bir yazı bizi bir doğruya götürmez. Daha komiği ise bilimselmiş gibi yazılan bu yazıyı yazanın lise mezunu bir edebiyatçı olması. Yoksa yemişim sarı kürdünü, kumanını, sakasını, amazonunu.

Edit: Yaznının son cümlesini de ben paylaşayım. "İşte Batılı araştırmacıların bilinçli olarak Sarı Kürt diye gösterdiği insan
    tipi; MÖ 7. yüzyıla kadar uzanan bir süreçte bu bölgeye gelen Sarı Türklerdir. Batılı emperyalizmin etnik yapılardan millet imal
    etme projesi gereğince Doğu Anadolu'daki bu sarı Türkler; Kürt nüfusa dahil edilmek istenmiş ve bu başarılmıştır da...
    "

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,753
    Amacın ne? Doğru dediğin ne? Derdin ülkenin bölünmesi mi? Kürt dedidİğin Türk boylarından biridir. Sonuçta burası Türkiye.

6. Ali Rıza Özdemir AleviTürkleri Kürtleştirmek için Kürtçü Baytar Nuri ve artçılarının özellikle Tunceli'de yaptığı sahtekarlıkları anlatıyor.....

ALEVİ KÜLTÜRÜNDE HORASAN'IN ÖNEMİ
    https://www.youtube.com/watch?v=OJ0yDpK-LgM

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,753
    Burhan KUZU da profasör. EĞİTİM eşeğin semerini alırmış, eşek eşektir. Lise mezunu ise ne olmuş, bizim başımızdaki ne mezunu?
    Kitap adı verdik, okumadan fikir sahibi olmak neyin nesidir?
    Neyi bilmediğimiz hakkında hiç bir fikre sahip değildir insanlar.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 107/1001 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207607 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •