Sayfa 14/1000 İlkİlk ... 412131415162464114514 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 105 - 112 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Sizden birde o makroyu alsak ozaman
    Suan bakamiyorum
    Excel varsa acip ustten veri->webten al i secip acilan pencereye www.spk.....verileri aldiginiz adresi yazarmisiniz

2.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn Webster,

Bugün TCD popüler.
    Yarın başka bir fon popüler olunca Google Worksheet'te sadece TCD kısmını değiştirince doğrudan Tefas'tan tarihe göre fiyatları çekse ne güzel olur..
    Olsa tadından yenmez WEB servisle veri çekilir mi diye baktım, ama düşündüğüm gibi sadece kurumsal kullanıcılar WEB servisten veri çekebiliyor, tabii ki parayı veren düdüğü çalıyor.

3. Garanti 4. Değişken fon yanlış hesap yapmadıysam MK120 yaptı bugün. İlginç bir fon içinde %75 kadar hisse var fakat bazen borsa yükselsede düşüyor ama genelde artış trendinde. İçinde TCD kadar hisse varken bu kadar limitli hareketleri nasıl yorumlarsınız?

Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    Olsa tadından yenmez WEB servisle veri çekilir mi diye baktım, ama düşündüğüm gibi sadece kurumsal kullanıcılar WEB servisten veri çekebiliyor, tabii ki parayı veren düdüğü çalıyor.
    Manuel alabildiginiz her veriyi programla cekebilirsiniz web servise gerek yok...

Suan excel indiriyorum bakalim
    Insin deneyip donecegim

Alıntı Originally Posted by gokborad Yazıyı Oku
    Garanti 4. Değişken fon yanlış hesap yapmadıysam MK120 yaptı bugün. İlginç bir fon içinde %75 kadar hisse var fakat bazen borsa yükselsede düşüyor ama genelde artış trendinde. İçinde TCD kadar hisse varken bu kadar limitli hareketleri nasıl yorumlarsınız?
    Yatirim yaptigi hisseler temkinli hisselerdir...

6.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Ona bende bakıyorum. Ancak aklına geldiyse koymuş gibi bir portföy dağılımı var.
    Finansman bonosu, TPP, ters repo ve vadeli mevduat arasında ne fark var?
    Teknik olarak teminat ve vade yapısında fark vardır. Merak ettiğim hepsinin getirisi şimdiden belli ve değişemez şekilde sabit getirili değil menkul kıymet değil mi?
    Bu fon böyle olunca borçlanma aracı fonu gibi oluyor.
    Yanılıyor muyuz?
     Alıntı Originally Posted by sternee Yazıyı Oku
    evet aynen öyle, zaten aylık mevduat üstü bir getiri amaçlaması buradan kaynaklanıyor sanırım.
    eylül ayı için beklentisini sordum.

ben eylül ayını pozitif geçmeye aday görüyorum BIST'de ama bundan yararlanmak için hisse ağırlığını fazla yükseltmeme gerek yok. Maksimum ay içinde yüzde 10-12'ye çıkarım günün içinde 8 -8,5 lara çıkıp sonra disiplin gereği yük azaltıyorum.

Açıkçası benim amacım maksimum aylık yüzde 3,5 getiri sağlamak yüzde 5-6 pekala mümkün ama bunun için hisse senedi ağırlığını % 17 - 23 aralığına da arada çekmem gerekir. Bu pay sahiplerinde heyecan yaratır. GPG'de öncelik az fren kullanarak yol almak
    Bence aylık %3,50 brüt getiri sağlarsa oldukça başarılı olur.
    Sonuçta mevduatta aylık brüt %1,5-1,60 seviyeleri bile yok denecek kadar az..
    Tabii TCD ile karşılaştırınca düşük gibi olmakla birlikte bu fonları karşılaştırırken aşağıdakileri de dikkat alsak daha güzel olacak.

Sharpe rasyosu
    Bilgi rasyosu ilk aklıma gelenler...
    https://www.morningstar.com/content/...Methodolgy.pdf
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

7.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Bence aylık %3,50 brüt getiri sağlarsa oldukça başarılı olur.
    Sonuçta mevduatta aylık brüt %1,5-1,60 seviyeleri bile yok denecek kadar az..
    Tabii TCD ile karşılaştırınca düşük gibi olmakla birlikte bu fonları karşılaştırırken aşağıdakileri de dikkat alsak daha güzel olacak.

Sharpe rasyosu
    Bilgi rasyosu ilk aklıma gelenler...
    https://www.morningstar.com/content/...Methodolgy.pdf
    Sharpe rasyosu bu rasyoyu çoğu yatırımcı bilmez .
    bende YAŞAR ERDİNÇ in seminerinden öğrenmiştim. ALLAH RAHMET eylesin.
    TCD MÜKEMMEL ŞU AN .
    hatta BİST tin yukarı hareketini bekleyenler için risksiz getiri sunar.
    ama aşağı harekette bu fon ne yapacak?
    en iyi ihtimal ben T+1 de çıkarım .stoploss uygularım mantığı işlemeli .
    her gün fon takip eden bizler için dediğim gibi mükemmel

8. yfv eksi yazmış 0.08

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 14/1000 İlkİlk ... 412131415162464114514 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •