Sayfa 573/1000 İlkİlk ... 73473523563571572573574575583623673 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 4,577 - 4,584 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. Merhaba arkadaşlar, hisse senedi yoğun fon alım satımdan stopaj alınmaması için herhangi bir şart var mı? Belli bir süre elde tutma gibi?

2.  Alıntı Originally Posted by Semadirekppf Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar, hisse senedi yoğun fon alım satımdan stopaj alınmaması için herhangi bir şart var mı? Belli bir süre elde tutma gibi?
    Hisse Yoğun Fonlar için herhangi bir süre şartı yok.

Ayrıca, sürekli olarak portföyünün en az % 51'i Borsa İstanbul A.Ş.'de işlem gören hisse senetlerinden oluşan yatırım fonlarının bir yıldan fazla süreyle elde tutulan katılma belgelerinin elden çıkarılmasından elde edilen gelirler, stopaja tabi olmayacaktır.

3. Ekran Alıntısı.jpg

Şü an 1,513857

4.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Hisse Yoğun Fonlar için herhangi bir süre şartı yok.

Ayrıca, sürekli olarak portföyünün en az % 51'i Borsa İstanbul A.Ş.'de işlem gören hisse senetlerinden oluşan yatırım fonlarının bir yıldan fazla süreyle elde tutulan katılma belgelerinin elden çıkarılmasından elde edilen gelirler, stopaja tabi olmayacaktır.
    Adp alıp sattım, stopaj kesintisi görünüyor %10. Ay sonu hesap kesiminde düzeltilir mi yoksa böyle kalır mı? Kurum Osmanlı menkul değerler.

5.  Alıntı Originally Posted by Semadirekppf Yazıyı Oku
    Adp alıp sattım, stopaj kesintisi görünüyor %10. Ay sonu hesap kesiminde düzeltilir mi yoksa böyle kalır mı? Kurum Osmanlı menkul değerler.
    Aynı durum benimde başıma geldi. Yatırım danışmanımla konuştum durumu anlattım, merkezle konuşuldu sonrasında sistemde olan boşluğu bulduğum için teşekkür ettiler ve kesilen stopaj aynı gün iade edildi.
    Sanırım sizinde yatırım danışmanınızla iletişim kurmanız gerekiyor. Ay sonu iade şekliyle değil satış yapıldıktan sonra kesilmemesi gerekiyor.

6.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Aynı durum benimde başıma geldi. Yatırım danışmanımla konuştum durumu anlattım, merkezle konuşuldu sonrasında sistemde olan boşluğu bulduğum için teşekkür ettiler ve kesilen stopaj aynı gün iade edildi.
    Sanırım sizinde yatırım danışmanınızla iletişim kurmanız gerekiyor. Ay sonu iade şekliyle değil satış yapıldıktan sonra kesilmemesi gerekiyor.
    Teşekkürler

7. Dolar tl 5.76 lara geldi öğleden sonra piyasalar toparlamazsa bugünde riskli varlıklar sakat

8. dolar gün sonunda 5,75 ve üzeri kapatırsa dolarda yükseliş başlayabilir ...

TCD sattıp KRF ALDIM

Sayfa 573/1000 İlkİlk ... 73473523563571572573574575583623673 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •