Sayfa 527/903 İlkİlk ... 27427477517525526527528529537577627 ... SonSon
Arama sonucu : 7222 madde; 4,209 - 4,216 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1. Aleykümselam Ali Kütahya

Madem Türk Ticaret Kanununda böyle bir madde vardı Akbank ve Garanti Bankası neden kurucu hisseleri kısıtlayamadı ve imha etmek zorunda kaldı? İş Bankası devlet içinde devlet arkadaşlar o paraları kolay kolay yedirmez.

2. Bakın Ali bey, Banka madde 298 e göre bunları kısıtladım diyebilir ( ki maddeyi okuduğunuzda saçma bir nedene dayandığını göreceksiniz, benim anladığım bankanın sermayesini azaltıcı negatif etkisi olduğu yönünde bu arada). Kurucularla banka arasında ortaklık değil sözleşme ilişkisi bulunmaktadır. Banka bu hissedarlara sormadan haklarını kısıtlayamaz elindeki hisseyi alamaz. Zamanında açılmış davalar var evet ama arada ne olmuş gizli uzlaşmalarmı yapılmış bilgimiz yok bu yüzden bireysel davalar açılıyor. Zamanında banka çok büyük bir hata yapmış ve bana kalırsa hantal devletleşmiş yapısından dolayı bu hatadan dönemiyor. Bunları imha edeceğine hakkını kısıtlamış. Ozaman Akbank ve Garanti tam enayiymiş. Banka ben şu maddeye göre hakkını kısıtladım cevabını size verebilir ama gerçek cevabı yargı verecek. Risk varmı tabiki var. Kesin olsa hisseyi şuan kimse alamaz. Ben bu hisseye hükümet gündemine aldığında ilgi göstermeye başladım ama birde yargı ayağı eklendi. Önümüzdeki aylarda belkide yeni davalar duyacağız. En son açılan dava 91 deki kararın iptaline yönelik. Ama sözleşme ilişkisinden dolayı iptal davasını bırakın direk alacak davası bile açma hakkımız olduğunu söyleyen hukukçu arkadaşlar var. Söylediklerim kesinlşkle yatırım tavsiyesi değildir arkadaşlar hayal kurmayı seviyorum çokta dikkate almayınız saygılar.

3. Evet arkadaşlar beklemeye devam lakin şunu bilin devlet ari kovanına çomak soktu ok yaydan çıktı evet haklisiniz bir sessizlik var dillendirilmiyor 10 gün içinde bitirin talimatı vermişti c.b ama şöyle bir düşünün hükümet bankaya süre vermiş olamaz mi

4. işatr ve işbtr için ne düşünüyorsunuz?

5. Dünyanın hiç bir yerinde özel bir bankanın kurucu hisselerini para ile bile alınmazken burda al sat yapılıyor gelişen konjonktürde bu hisse bankanın başına bele ve kambur olacaktir uzun vade bekleyenler kazanacaktır şuan imha olsa 8 ile 14 milyon arası fiyat ortaya çıkar yatırım tavsiye değildir şahsi düşüncemdir

6. Bankanın karının yüzde 10 u yedek akçeler ayrılınca kalanın yüzde 10 kurucu hissedarlara dağıtılır diyor sadece bu.yuzde 10 250 binle sabitlenmiş fazlasını vermem diye sözleşmede ve sonrasında alınan.bir karar bende dava açacağım geriye dönük temeddu için yılbaşından sonra hakkımızda hayırlısı olsun yatırım takviyesi değildir

7.  Alıntı Originally Posted by Ali Kütahya Yazıyı Oku
    Sayın Zoga öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.Lakin kanun net bu konuda yani ya Kanuna uygundur ya da Kanuna aykırıdır.Mahkemeye verilme konusu var bir de eğer bu konuda da bir sonuç çıkacak olsa Gazi Atatürk’ün manevi torunu Ahmet Kemal Doğançay’ın mahkemesinden bir sonuç çıkardı.Sabrediyorum zaten yaklaşık 3 yıldır kısa vadede ben de bişey beklemiyorum. Ama bu sessizlik pek hayra alamet gibi gelmiyor artık bana
    Bankanın cevaben ne demesini bekliyordunuz, kanuna aykırı işlem yaptık, Atatürk’ün vasiyetine aykırı şekilde üstelik kurucuların onayını almadan haklarını kısıtladık diye mi cevap vereceklerdi. Tabi ki kanuna uygun diyecekler.

8. Sayın Ağabeyler Kardeşler ben de bankaya yazmamıştım zaten Cimere yazmıştım. Cimer BDDK’ya sevk etmiş.BDDK bu mesajı okuyup inceledikten sonra benim hukuksuz olduğunu Türk Ticaret Kanununa uyumadığını yazmamama rağmen İş bankasına göndermiş.Yani BDDK ya bu mevzuyu umursamıyor.Ya da kanunsuz bişey yok.Yoksa ben de farkındayım İş bankasının Kanuna uygun olduğunu söylemesi kadar doğal bişey yok.

Sayfa 527/903 İlkİlk ... 27427477517525526527528529537577627 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •